Роззяви (Нільсен користується терміном «tourists» — Ред.) це користувачі, які прийшли на короткий час на ваш сайт, але реально нею не користуються. Як правило, вони переглядають одну-дві сторінки, після чого йдуть на інший веб-сайт. Порівняйте їх поведінку з поведінкою користувачів, відданих вашого сайту (loyal users), які регулярно приходять на ваш сайт і можуть переглянути за візит сторінок п’ять (у рідкісних випадках навіть більше).

Якщо ви продаєте місце на сайті під рекламу, то можливо ви вважаєте, що велика кількість звернень до сторінки вже саме по собі добре: адже чим більше звернень до сторінки, тим більше її людей подивилося, а чим більше людей побачить рекламу на цій сторінці, тим вище буде ваш дохід. Це правда, але тільки в тому випадку, якщо ви тримаєте вартість розміщення банера на постійному рівні. Будь догадливий рекламодавець вимагає знизити ціну на розміщення банера, якщо її будуть показувати в основному людям, яким вона призначена і які заходять на сайт помилково, і не є потенційними покупцями рекламованого продукту. Єдиний спосіб підвищити вартість своєї рекламної площадки це уявити рекламодавцеві чітко визначене вузьке коло користувачів, які реально можуть бути зацікавлені рекламою на певну тему. В іншому випадку «проклик» банеру на вашому рекламної майданчику буде прагнути до нуля.

Існує три головних типи веб-роззяв:

  • Заблукали в нетрях Web. Це користувачі, яких занесло на ваш сайт за помилку з пошукового сервера по посиланню з іншого сайту або помилково набраний URL-у, або яким-небудь іншим шляхом. При цьому вони мали намір піти на зовсім інший сайт і не припускали, що потраплять до вас. Так як пошукові сервери працюють дуже погано, користувачі часто потрапляють по посиланнях на помилкові сайти: коли вони бачать, що посилання привела їх до того, що їм не потрібно, вони покидають сайт відразу ж, як тільки дотягнуться до мишкою кнопки «Назад». Вони не збираються залишатися на сайті і полазити по ньому, так вони шукають щось зовсім інше. Отже, марно намагатися залучати на свій сайт відвідувачів, використовуючи в описі посилання або ключових словах поняття, що не мають відношення до ресурсу: так як користувачі повністю контролюють навігацію по Веб-вони ні за що не будуть потурати сайтів, які намагаються їх обдурити.
  • Просто глядачі. Ці відвідувачі приходять на вашу домашню сторінку (а можливо відвідують ще пару сторінок) тільки для того, щоб подивитися на різні веб-сайти і на їх дизайн. Ці користувачі корисні тільки в тому випадку, якщо ви — студія веб-дизайну. Але якщо ви продаєте підшипники, вам навряд чи вдасться укласти якусь угоду з людьми, яких більше цікавить компонування вашої сторінки, чим ваш товар.
  • Разові відвідувачі. Це ті, хто приходить на ваш сайт, щоб подивитися тільки одну сторінку, яка їх цікавить, і не дивляться більше на сайті нічого. Такі відвідувачі можуть порекомендувати ваш сайт своїх друзів, крім того, вони можуть піти з сайту з позитивним враженням про вашу компанію, що теж не погано. Але навіть у цьому випадку, якщо вони не приходять вдруге на сайт, це означає, що у них склалося не таке вже й хороша думка про нього і про вас. Навряд чи людина, що відвідав ваш сайт всього один раз буде досить активно рекламувати його, щоб залучити до нього інших відвідувачів; також навряд чи разовий відвідувач купить у вас що-небудь.
  • Цим трьом перерахованим категоріям належать люди, щелкнувшие по рекламному банеру, і пішли з сайту відразу ж після перегляду однієї-двох сторінок. Якщо ваш банер «обдурив» відвідувача, обіцяючи щось, чого він на сайті не побачив, цей відвідувач, зрозуміє, що зайшов на сайт помилково, і буде настільки сильно розсерджений на вас, що ніколи більше на сайті не повернеться. Якщо користувач прийшов на ваш сайт, щоб поцікавитися його дизайном або просто подивитися тільки одну сторінку, можете зарахувати собі принаймні один успішний прихід. Майже напевно ви не зможете отримати від нього якогось реального результату. Хіба що відвідувачеві буде досить цікаво подивитися ще кілька сторінок або зайти ще пару разів на сайті пізніше.

    Традиційний аргумент, справедливий для звичайного маркетингу, діє і в Інтернет-бізнесі: майже завжди набагато дешевше утримувати задоволених покупців і здійснювати з ними повторні операції, ніж залучати нових, разових клієнтів. Коли ви робите з ким-то саму першу угоду, загальний результат буде завжди в мінусі, так як вам доведеться враховувати всі ті величезні витрати, на які ви пішли для залучення нового клієнта і отваживания його від своїх конкурентів. Також, перший замовлення майже завжди буде невеликим, так як покупець намагається промацати грунт перед тим, як довіряти вам всі свої угоди. Обходити наявного клієнта завжди дешевше, ніж витрачатися на залучення нового, а повторні замовлення від старих клієнтів найімовірніше будуть все більше і більше за обсягом. Складіть менші витрати і великі обсяги і ви зрозумієте, що постійні клієнти створюють найбільшу частину вашого доходу. Цей висновок не раз знаходив своє підтвердження у реальному житті, і він природно діє і в Інтернеті.