«З чого ж почати розкрутку сайту?» – це питання задають собі практично всі, хто тільки що створив веб-сайт і хоче отримати від нього хоч якусь користь.

Відповідь насправді проста. Необхідно в першу чергу підготувати сайт до того, щоб його могли відвідувати люди. Людина може зайти на ваш сайт, але це ще не означає, що він зробить у вас покупку, заповнить форму, зареєструється і т. п.

Ваша мета, перетворити якомога більше відвідувачів у покупців, передплатників і партнерів. І ось кілька простих, але гарантованих способів підготувати ваш сайт до активної роботи з майбутніми відвідувачами:

Крок #1. Визначте мету вашого сайту.

Отже, яка мета вашого сайту? Смішно, але дуже часто автор сайту не знаходить відповіді на це питання. Саме тому я трохи перефразую його: що ви чекаєте від людини, який відвідає ваш ресурс?

Що він зніме трубку і подзвонить в вашу компанію, оформить замовлення у вашому інтернет-магазині, підпишеться на вашу розсилку, заповнить форму, анкету? Або може бути, ви чекаєте, що він зареєструється у вас на форумі?

Так чи інакше, мета повинна бути. Ясно визначте її.

Крок #2. Направте свій сайт на досягнення мети.

Тут я хочу зазначити, що ваш сайт повинен відповідати поставленої мети.

Якщо ваша мета – якомога більше дзвінків в офіс, тоді не ховайте свій номер телефону у нижній частині сторінки «контакти». Гордо додайте його в шапці сайту, великим шрифтом. Причому на кожній сторінці.

Якщо ви хочете, щоб відвідувач заповнив якусь форму, то організуйте її так, щоб при заповненні не виникало питань. Плюс, установіть на кожній сторінці яскраву кнопку або банер з пропозицією заповнити цю форму. Спробуйте також запропонувати відвідувачу невеликий презент за заповнення. Елементарно – знижку, або який-небудь «скачуваний» бонус.

Крок #3. Позбавтеся від зайвих елементів на сторінці.

Якщо ви розраховуєте на досягнення поставленої мети, тоді приберіть зі сторінок всі елементи, які відволікають від мети. Я маю на увазі велику кількість лічильників і банерів з каталогів, прогноз погоди та курси валют. Лічильника вистачить і одного, а прогнози з курсами підійдуть хіба що сайтам типу новинних.

Якщо реклама на сайті не приносить вам особливого прибутку – зніміть її. Не відволікати відвідувача від більш важливих цілей. Адже він може піти по банеру, а потім і зовсім забути про вашому ресурсі.

Крок #4. Покажіть клієнту, що він отримує.

Будь-яка людина, нехай і підсвідомо, схильний запитувати себе: що я буду від цього мати? Як власник інтернет-ресурсу, ви повинні чітко відповісти на поставлені відвідувачем питання.

Якщо ви пропонуєте який-небудь товар або послугу, то покажіть, які вигоди отримує відвідувач. Не треба перераховувати характеристики. Краще перетворюйте їх на переваги.

Приклад: міні-йоржик, довжина всього 15 сантиметрів >> міні-йоржик, зручно зберігати в бардачку автомобіля.

Навіть якщо ви просите заповнити форму, дайте причину: «заповнивши форму, ви внесете свій внесок в розвиток сайту», «заповніть форму і отримайте знижку 5 відсотків».

Крок #5. Демонструйте своє УТП.

УТП – Унікальна торгова пропозиція. Про це є дуже багато матеріалів у мережі. У двох словах, це те, чим ви відрізняєтеся від конкурентів, і те, заради чого клієнти йдуть саме до вас.

Ви повинні привертати увагу за рахунок унікальності своєї пропозиції. І демонструвати цю унікальність потрібно також на своєму сайті. Вже при першому його вивченні має бути зрозуміло чим ви відрізняєтеся, і чим ви краще за інших.

Демонструйте своє УТП в заголовках, підзаголовках, в тексті, у графічних елементах сайту. Його має бути видно, як кажуть, неозброєним оком.

Крок #6. Завойовуйте довіру відвідувачів.

У більшості людей є упередження, що інтернет – це щось нереальне. Звідси і з’являються страхи і побоювання бути обдуреним. Ви повинні завоювати довіру відвідувача.

Покажіть що ви і ваша компанія дуже навіть реальні. Розмістіть на сайті свою фотографію, фотографію співробітників, фотографію вашого офісу, або оффлайновой точки.

Можете також використовувати аудіо-відео матеріали. Вони дозволяють практично повністю зруйнувати бар’єр недовіри і вийти на абсолютно новий рівень відносин з відвідувачем. Тим більше, що це відмінний спосіб відокремитися від конкурентів.

Крок #7. Будьте завжди на зв’язку.

Вкажіть на сайті не тільки e-mail, але бажано і телефон, за яким із вами можна зв’язатися. Вкажіть час, по якому ви доступні в скайпі або в ICQ. Якщо у вас є офіс, вкажіть його повний фізичний адресу.

Навіть якщо відвідувач не скористається цією інформацією, він буде знати, що в будь-який час може зв’язатися з вами. А це дуже сильно впливає на довіру.

Крок #8. Слідкуйте за дизайном.

Постарайтеся, щоб дизайн вашого сайту був виконаний дуже акуратно і зі смаком. Це, знову таки, дуже сильно впливає на довіру. Дизайн вашого сайту вже з перших секунд повинен розташувати до себе відвідувача, щоб він продовжував перебувати на ньому ще якийсь час.

Ваш сайт нічим не повинен нагадувати більшість тих сайтів, що розташовані на народ.ру. Ніяких жовтих шрифтів на помаранчевому тлі і т. п. Ваш сайт повинен бути виконаний акуратно і зі смаком. Мабуть, саме це викликає довіру.

Крок #9. Розміщуйте свій сайт лише на платному хостингу.

Без коментарів. Якщо ви розраховуєте на те, щоб вас сприйняли всерйоз, тоді платний хостинг та домен другого рівня – перше, що ви повинні забезпечити свого сайту.

Крок #10. Перевірте свій сайт на наявність помилок.

Друкарські помилки, биті посилання – це те чого не повинно бути на ваших сторінках. Такі дрібниці завжди дратують. Це відноситься також і до орфографії з пунктуацією. Якщо ви солідна компанія і у вас на сайті є граматичні помилки, то це відразу викличе або недовіра, або підозру.

Перевіряйте текст на наявність помилок вручну за допомогою Microsoft Word, або доручіть цю справу людині, з добрим знанням російської мови.

Крок #11. Запропонуйте гарантію з поверненням грошей.

Ви можете сказати, що якщо клієнт буде незадоволений товаром, ви повернете йому всю вартість назад. Вимоги повернути гроші надходять дуже рідко, однак це може значно збільшити приплив продажів в цілому. Так чи інакше, вирішувати вам.

Ще один важливий момент: використовуйте цю техніку грамотно. Чітко вкажіть всі строки та умови гарантії. Також варто звернути увагу на те, що якщо ваш сайт не викликає довіри в цілому, то і гарантія може залишитися без уваги. Вам можуть просто не повірити на слово. Майте це на увазі.

Крок #12. Публікуйте відгуки.

А ось ще один крок до довіри: публікуйте відгуки вже відбулися клієнтів. Публікуйте тільки реальні відгуки, з ім’ям і прізвищем реальних людей, а ще краще з фотографією. Але не в якому разі не пишіть відгуки самі. Це може дуже здорово підірвати вашу репутацію.

Бажано, щоб відгуки були конструктивні, «по справі». Ніякої води типу «Супееерр!!!!!!!». Також можете використовувати тількі у вигляді аудіо та відео файлів. Вони дуже здорово виділять вас, так і повірити їм вже буде не важко.

Крок #13. Регулярно оновлюйте сайт.

Якщо ви зробили на сайті такий розділ як новини або блог, то будьте ласкаві оновлювати, причому регулярно. Якщо ж ви не в змозі це робити, найміть людину. Якщо і це вам не дозволено, то не створюйте на сайті подібних розділів взагалі.

Принцип тут такий: якщо людина бачить, що сайт регулярно обновляється, то довіра зростає, якщо бачить, що не оновлюється, то падає. Падає або зростає довіра настільки, наскільки часто ви оновлюєте сайт. А якщо на сайті немає нічого такого, що вимагало б підтримки, то відвідувач, швидше за все, і не зверне на це увагу.

Крок #14. Закликайте до дії.

Багато тестування показали, що банер, на якому є закликає до дії текст (наприклад: «клікніть сюди!» «натисніть сюди!») має велику конверсію кліків, ніж банер без прямого наказу. Що з цього випливає? Ви повинні використовувати прямі заклики до дії на своєму сайті. Дайте людині конкретні вказівки.

Наприклад: «Клікніть сюди, щоб оформити підписку!», «Щоб оформити замовлення, заповніть дану форму і натисніть на кнопку «Зробити замовлення»» і т. д.

Ідея полягає в тому, що, навіть якщо людина сама прекрасно розуміє, що треба зробити (наприклад, клікнути по банеру), йому все одно краще на це вказувати. І як не дивно – це працює!

Крок #15. Працюйте над юзабіліті.

З цього питання бажано взагалі провести цілий тренінг, але знову таки, в двох словах: ваш сайт повинен бути зручним для відвідувача. Сторінки повинні швидко грузиться, а текст повинен легко читатися. Пересування по сайту в бік «цілі» повинні бути також без пробок.

Раджу залучити до цього додаткових людей, можливо, ваших знайомих. Посадіть їх за комп’ютер, щоб вони зайшли на ваш сайт, почали по ньому пересуватися, вчиняти які-небудь дії. Ваше завдання в цьому випадку – спостерігати, які виникають труднощі.

Якщо труднощі виникли у вашого знайомого, значить, виникнуть і у інших. Зверніть увагу на це і обговоріть разом, що і як можна виправити. По закінченню, обов’язково подякуйте людини, з яким працювали.

Дійте!

Сподіваюся, ви засвоїли з цієї статті хоча б кілька порад, застосовних до вашого ресурсу. Обов’язково використовувати їх у роботі над сайтом. Конверсія зросте, гарантовано!

Юсуф Губайдуллін (Автор першої в рунеті подкаст-розсилки про інтернет-маркетингу)