1. Plyr.io

Простий і гнучкий плеєр для сайту, який підтримує YouTube-відео. Він популярний серед професіоналів та новачків завдяки своєму простому дизайну, і дозволяє плавно обробляти навіть великі відеофайли.

Ключові особливості:

 • Повна підтримка екранних дикторів і VTT;
 • Гнучко настроюється платформа, яка дозволяє користувачам змінювати зовнішній вигляд за своїм вибором;
 • Широкий спектр інструментів для обробки і редагування;
 • Адаптивний дизайн з функцією повноекранного режиму.

2. Videojs

Ще один плеєр, який розроблений з використанням HTML5. Video.js підтримує Flash відео, HTML5, Vimeo і YouTube. Можна насолоджуватися відтворенням відео з допомогою Videojs на мобільних пристроях і настільних комп’ютерах. Цей відеоплеєр був запущений в 2010 році і в даний час використовується більш ніж на 200 000 сайтів.

Ключові особливості цього плеєра для сайту HTML5:

 • Широке охоплення форматів;
 • Простота установки;
 • Можливість підключення додаткових плагінів, які забезпечують підтримку багатьох соціальних мереж.

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

3. YouTube

Нещодавно YouTube перейшов на використання нового відеоплеєра, створеного на базі HTML5. Тепер не потрібно турбуватися про кодування відео. YouTube дозволяє відтворювати відео в будь-якому браузері. Але для доступу до цього інструменту потрібно створити обліковий запис YouTube. Також необхідно враховувати, що відео автоматично видаляються, якщо вони порушують будь-яке з положень політики YouTube.

Ключові особливості:

 • YouTube простий у використанні;
 • Доступний безкоштовно;
 • Підтримуються всі формати і браузери.

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

4. Projekktor

Відеоплеєр з відкритим вихідним кодом. Projekktor був випущений під ліцензією GPLv3, він написаний з використанням JavaScript. Дана платформа володіє можливостями, достатніми для вирішення всіх проблем, пов’язаних з кросбраузерною сумісністю.

Ключові особливості цього плеєра з плейлістом для сайту:

 • Автоматичне визначення кращих способів відтворення відео;
 • Projekktor відомий завдяки вражаючому дизайну і зручності;
 • Професіонали вважають Projekktor одним з найбільш надійних рішень для відтворення відео.

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

5. JPlayer

Ще один безкоштовний відеоплеєр з відкритим вихідним кодом, для якого доступна вражаюча медіа-бібліотека, написана на JavaScript. JPlayer відомий як комплексний інструмент для розробки інноваційних медіа-рішень.

Основні функції:

 • Може бути розгорнутий протягом декількох хвилин і простий у використанні;
 • Повністю настроюється платформа з підтримкою CSS і HTML;
 • Не навантажує процесор.

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

6. Mediaelement.js

Це просунутий відео і аудіо-плеєр на HTML5, який підтримує Silverlight з Flash. А також надає інтерфейс, який коректно відображається у всіх браузерах. Плеєр використовує оновлені і настроювані засоби Flash разом з плагінами Silverlight, щоб всі старі і нові браузери могли використовувати один інтерфейс. Не потрібно створювати плеєр для сайту, тому що є Mediaelement.js.

Основні функції:

 • Відео та аудіо-плеєр розроблений з підтримкою CSS і HTML;
 • Mediaelement.js відповідає різним стандартам доступності, включаючи WebTT.

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

7. Afterglowplayer

Плеєр підтримує управління всіма елементами відео.

Ключові особливості:

 • Простий в налаштуванні і використанні;
 • Підтримує безліч форматів відеофайлів;
 • Швидкий час відгуку.

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

Кращі плагіни HTML5-відеоплеєрів для WordPress

1. Responsive Video Embeds

Responsive video embeds містить багато цікавих функцій. Дозволяє вставляти декілька відеороликів в одну запис і змінювати розмір вбудованих відео у вигляді iFrames. Таким чином, вони зможуть вписуватися в вікна різних розмірів.

Цей просунутий плеєр для мобільного сайту в даний час підтримує майже всі популярні відео, розміщуються на WordPress.TV, Revision 3, hulu.com, Scribd, Daily motion, Vimeo і YouTube і т. д. Він доступний на безкоштовній основі:

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

2. Video Gallery WordPress Plugin

Цей WordPress плагін коштує від $15. Він не тільки обробляє галереї відео, але і може працювати як галерея, в яку можна додавати аудіо, зображення і відео. Він також дозволяє розміщувати рекламу на YouTube. Щоб допомогти професіоналам в реалізації маркетингових кампаній, цей інструмент дає можливість видаляти водяні знаки і замінювати їх новими логотипами. А також допомагає ділитися контентом в соціальних мережах одним кліком миші:

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

3. Youtube Channel Gallery

Простий у використанні безкоштовний плагін з усіма основними функціями, який дозволяє вбудовувати плейлисти YouTube на WordPress -сайти. А також створювати список мініатюр з користувацькими налаштуваннями каналу. З допомогою простих елементів управління можна персоналізувати через галерею каналів YouTube все, починаючи від співвідношення сторін вікна плеєра для сайту, якості відео і продовжуючи типом відеопотоку, теми і посилання. Підтримуються різні настроюються віджети:

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

4. MediaElement.js

Просунутий аудіо-відео HTML5-плеєр, який працює з Flash Fallback. З його допомогою можна отримати доступ до широкого спектру ярликів для аудіо і відео. Можна використовувати повноекранний режим, так як він відмінно працює в Internet Explorer і Chrome.

Найбільш корисні опції даного плагіна: циклічні відео, управління розмірами, налаштування автоматичного відтворення, індикатор виконання, гучності і тривалості, попередній перегляд відео і керування аудіо функціями.

MediaElements.js дозволяє управляти безліччю інтерактивних функцій одним кліком миші. Він відмінно підійде для початківців завдяки своєму простому і зручному інтерфейсу:

HTML5-відеоплеєри, про які ви повинні знати

Переклад статті «12 best html5 video players you should know» дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.