Багато з заробляють на своїх сайтах в інтернеті стверджують, що на такий вид діяльності їх підштовхнув громадський транспорт. Простіше кажучи, цим людям набридло їздити на роботу і штовхатися в тісняві маршруток. Поки у Всесвітній павутині не стало так само тісно, як у громадському транспорті, варто задуматися про те, як заробити на сайті:

Як це може бути?

Як не дивно, але якась віртуальна структура, «висить» на віддаленому сервері, дозволяє своєму власнику заробляти цілком реальні гроші. Як стверджують професіонали, в початку будь-якого успішного сайту повинна стояти унікальна ідея чи задум. Причому найчастіше заробіток на сайті не є першопричиною появи успішного ресурсу.

В ідеалі ситуація складається так, що якийсь захоплений користувач запускає свій ресурс, на якому ділиться інформацією про своє хобі (діяльності) з іншими людьми. З часом тематичний сайт збільшує свою популярність серед користувачів.

Кількість унікальних відвідувачів стабільно зростає. І в певний момент до власника сайту звертаються зацікавлені рекламодавці. Всі щасливі.

На жаль, цей сценарій зараз є скоріше винятком із правил. Такий розвиток подій було притаманне часів зародження інтернету. Більшість з існуючих нині успішних ресурсів стартували тоді, як звичайне захоплення.

Для прикладу візьміть історію виникнення Google. Ця потужна пошукова система була створена як навчальний проект двох американських студентів.

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

Зараз простори павутини не так вже вільні. Більша частина унікальних ідей реалізована. Але при грамотному вкладенні коштів і часу заробити на сайті все-таки можна.

Особливості заробітку на своєму ресурсі

Опустимо тему розкрутки сайту. З’ясуємо, яким чином можна отримати за нього гроші. Після низки нескладних логічних умовиводів стає ясно, що потрібно щось продавати або здавати в оренду віртуальні площі свого ресурсу. А саме:

 • Реалізовувати якісь послуги чи товари;
 • Здавати в оренду рекламні майданчики;
 • Використовувати сайт як додаткове джерело для просування.

Але все це якось непевно. Тому зупинимося на кожному з пунктів окремо. Варто підкреслити, що основним способом отримання доходу від звичайного інформаційного ресурсу є реклама. З неї і почнемо.

Заробіток на рекламі

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

Припустимо, у нас є досить успішний ресурс, який за показниками своєї популярності і відвідуваності може зацікавити потенційних рекламодавців. Існує кілька основних способів того, як заробляють на сайтах з допомогою реклами:

 • Продаж трафіку – заснована на перенаправлення відвідувачів (трафіку) з вашого ресурсу на сторонні. Перенаправлення відбувається, коли відвідувачі вашого сайту натискають на розміщені на ньому об’єкти реклами. Це може бути контекстна реклама, банери або тизери. Ваш заробіток залежить від умов тієї рекламної партнерки, в якій ви берете участь.

Найчастіше у рекламних партнерках оплата відбувається за переходи або за певні дії, які повинен здійснити користувач на сайті (найчастіше це покупка певного товару). Тоді нараховується відсоток від угоди (відсоток від вартості товару).

 • Продаж посилань – розміщення посилань може бути тимчасовим або постійним. Цей тип заробітку заснований на розміщення посилань на сторінках сайту. Багато веб-майстри, які займаються просуванням ресурсів, готові платити непогані гроші за оренду чи придбання рекламних площ на вашому ресурсі для розміщення посилань на розкручуються ними джерела. Завдяки цьому спонсоровані ними сайти піднімаються у видачі пошукових систем.

В основі такого просування лежить підвищення авторитетності ресурсу за рахунок збільшення показників двох параметрів (ТІЦ і PR).ТІЦ враховується при ранжируванні в пошуковій системі Яндекс, а PR – Google.

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

Тепер проаналізуємо, який заробіток на своєму сайті вам підійде найкраще. Якщо ресурс має відвідуваність від 30-40 чоловік, тоді краще поєднувати обидва типу потенційного доходу від реклами. Якщо відвідуваність набагато нижче, то єдиним способом заробити буде продаж посилань. Дохід від їх розміщення безпосередньо залежить від показників ТИЦ і PR вашого сайту.

Найпопулярніші біржі тимчасових посилань:

 • Sape;
 • Xap;
 • MainLink.

Популярні системи розміщення вічних посилань:

 • Miralinks;
 • Liex;
 • Gogetlinks.

Окремим різновидом реклами в інтернеті є тизери. У перекладі з «великого і могутнього» англійської тизер означає «жарт» або «залучалка». Рекламний тизер, розміщений на сайті, складається з зображення і привабливою фрази. При цьому текст цієї фрази несе в собі ефект незакінченості та інтриги:

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

При цьому необхідно враховувати, що використання тизерної реклами підходить не для кожного ресурсу. Ми рекомендуємо розміщувати тизери на розважальних, жіночих і новинних сайтах. Саме на них цей вид реклами дає найкращий результат.

Власник сайту отримує дохід за перехід відвідувача за посиланням тізера. Вартість одного переходу — від 2 до 9 центів. Перевірені тизерну партнерки Рунета:

 • BodyClick;
 • Teasernet;
 • Pay-Click.

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

Контекстна реклама як основне джерело доходу

Основним джерелом доходу в інтернеті є контекстна реклама. Вона володіє високою ефективністю. Її суть полягає в розміщенні рекламних блоків, зміст яких по контексту тісно перегукується з тематичною спрямованістю сайту:

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

Як видно на наведеному вище скріншоті, блоки контекстної реклами являють собою банери з текстовим описом товару і активним посиланням на ресурс.

Скільки можна заробити на своєму сайті за рахунок контекстної реклами? Як показує практика, приблизна величина доходу, становить 3$ з кожної сотні відвідувачів. Однак необхідно розуміти, що це максимальний показник для популярного комерційного порталу. А дохід початківця ресурсу буде в кілька разів менше.

Популярні сервіси, що займаються розміщенням контекстної реклами на сайті:

 • Google AdSense;
 • Бігун;
 • Рекламна мережа Яндекса.

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

Огляд інших джерел доходу

 • Продаж товарів і послуг – мається на увазі відкриття свого інтернет-магазину. Але такий вид доходу пов’язаний з великими капіталовкладеннями для закупівлі товару та його реклами. Хоча свій сайт можна успішно використовувати для продажу своїх картин, скульптур та інших предметів мистецтва;
 • Просування послуг і товарів – у цьому випадку сайт для заробітку в інтернеті безпосередньо не використовується. Ресурс служить лише для просування товару або послуги. Наприклад, професійний фотограф може використовувати свій сайт для розміщення прикладів своїх робіт (портфоліо):

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

 • Розміщення на сайті посилань для скачування файлів – заробіток на файлообмінниках. Подібні сервіси платять не за перехід користувачів по посиланнях, а за кількість скачувань. Наприклад, DepositFiles заплатить вам 7 $ за 1000 скачувань завантаженого файлу:

Як заробити на сайті, поки не стало тісно

Кілька порад наостанок

 • Використовуйте для свого сайту платний хостинг. Хоча це твердження і може викликати деяку критику, але практика показує, що безкоштовні домени третього рівня, які завжди супроводжують безкоштовним хостингу, гірше сприймаються як пошуковими системами, так і користувачами. Звичайно, на таких сайтах теж можна заробити, але поважають себе рекламодавці вельми неохоче погоджуються співпрацювати з ресурсами, розміщеними на безкоштовних хостингах (наприклад, uCoz);
 • Намагайтеся завжди відповідати на всі коментарі користувачів. Це є не тільки хорошим тоном, але і запорукою популярності вашого сайту. Живе спілкування завжди приваблює нових відвідувачів;
 • Більшою популярністю у рекламодавців користуються вузькоспеціалізовані сайти, тісно перегукуються по темі з їх продуктами або послугами. Та й така тематична реклама набагато ефективніше і приносить хороший дохід. Щоб заробляти на сайті, потрібно правильно вибрати його тематичну спрямованість;
 • Для того щоб ресурс приносив дохід, повинно пройти як мінімум кілька місяців після його запуску;
 • Приділяйте максимально можливу увагу якості та періодичності публікації нового контенту. Нові матеріали повинні з’являтися не рідше 1-2 разів на тиждень.

Ну, ніби все! Тепер можна сміливо йти «збирати врожай» зі свого сайту. Тільки не забудьте «посіяти» новий контент для наступного врожаю.