Отже, у Вас вже є ідея для створення блогу, порталу, а може навіть необхідно створити корпоративний сайт. Що далі?

Перше, що приходить в голову — звернутися до друзів за допомогою. Добре, якщо такі умільці серед них є, і вони ще не втомилися від подібних прохань і прийдуть Вам на допомогу.

Коли я створював свій перший ресурс, у мене, на жаль, таких не виявилося. Довелося перечитати масу непотрібної інформації, витративши купу часу, щоб прийти до рішення, що найоптимальніший спосіб — створити ресурс на WordPress.

Чому саме WordPress? Ось кілька причин:

 • Це незалежна платформа (standalone), на відміну від ЖЖ та інших. Ви самі господар свого сайту;
 • WordPress простий в роботі (інтуїтивно зрозуміла система управління сайтом)
 • Багато готових шаблонів, серед яких є багато безкоштовних (напевно, таких більшість);
 • величезна кількість доступних плагінів, за допомогою яких можна практично нескінченно розширювати функціональність сайту;
 • регулярне оновлення з можливістю автоматичної установки — натиснув кнопку і все само встановилося;
 • І, що дуже важливо, маса інформації в мережі про роботу з WordPress.
 • Існує кілька способів установки:

 • Знайти знайомого программера, який зробив би це за вас. Це досить складно, так як, якщо ви ніколи не цікавилися подібною темою, то навряд чи у Вас такий є.
 • Спробувати пошукати по мережі інформацію про тих, хто надає такі послуги. Наприклад, веб-студії або які-небудь фрілансери, які зроблять це за гроші.
 • Спробувати розібратися самому і скористатися знаменитої «5-хвилинної установкою». У свій час неодноразово користувався нею і я. Але… Щоб не викладати докладну інструкцію, так як вона дуже об’ємна і її легко можна знайти в інтернеті, я просто скажу — 5 хвилинами ви ТОЧНО не обійдетеся, якщо не робили цього хоча б кілька разів раніше. Якщо Вам не знайомі поняття «створити базу даних», «конфігурація файлів» та інші, то раджу запастися терпінням і старанністю. Перший раз це було робити досить складно, наступні — легше, але не менш утомливо. Варто зазначити, що Вам ще потрібно і хостинг знайти і т. д. і т. п.
 • Скористатися послугами хостингу, де є можливість автоматичного створення сайтів на WordPress. Цей спосіб відкрив для себе недавно, коли вирішив змінити хостинг-провайдера і знайшов ресурс Hostenko.com. Мене, як власника вже не одного ресурсу створеного на WordPress, в першу чергу сервіс привернув саме цим. По-друге, знову ж таки, інформація про створення сайту за 5 хвилин. От тільки тут потрібно просто заповнити кілька полів і натиснути кілька кнопок, не розбираючись в тому, які дії відбуваються на тлі.
 • Перш, ніж переносити свої блоги, я все ж вирішив протестувати сервіс. Почнемо зі створення сайту, скориставшись тестовою тарифом Trial. Опишу детально кожен крок. Почнемо:

  Крок 1. Вибираємо безкоштовний тестовий тариф Trial.

  Крок 2. Заповнюємо реєстраційну форму.

  Створюємо сайт на WordPress за 5 хвилин!

  Як тільки Ви натискаєте «Продовжити», відразу ж з’являється ось таке повідомлення:

  Створюємо сайт на WordPress за 5 хвилин!

  Сміливо можете відразу перевірити свою поштову скриньку, мені, наприклад, лист прийшов поки я читав це повідомлення ?

  Крок 3. Переходимо по посиланню, зазначеної в листі і потрапляємо в Особистий кабінет.

  Крок 4. В Особистому кабінеті Ви бачите велику зелену кнопку «Створити сайт». Натискаємо.

  Створюємо сайт на WordPress за 5 хвилин!

  Крок 5. Придумуємо субдомен. До речі, тут є один недолік — Hostenko не дає можливості зареєструвати домен, можна використовувати або субодомен, або реєструвати його в іншому місці. По-моєму, було б зручніше надавати послуги з реєстрації. Продовжимо…

  Створюємо сайт на WordPress за 5 хвилин!

  Крок 6. Придумуємо назву сайту, логін адміністратора та пароль для адмінки блогу.

  Створюємо сайт на WordPress за 5 хвилин!

  Крок 7. Менш ніж через хвилину опиняємося в адмінці. Як ми бачимо, WordPress вже встановлений.

  Створюємо сайт на WordPress за 5 хвилин!

  Крок 8. Милуємося, як зараз виглядає наш блог

  Створюємо сайт на WordPress за 5 хвилин!

  Ось власне і все.

  Далі потрібно буде визначитися з темою, яка буде відповідати тематиці сайту, але це вже приємні клопоти. Правда, здалося незручним, що є тільки одна тема, яка встановлюється за замовчуванням. Якщо Ви захочете її змінити — треба буде пошукати в інтернеті, але, незважаючи на величезний вибір, все ж було б зручніше мати можливість вибору при установці. Сподіваюся, що в майбутньому це вирішать.

  До речі, для тих, хто вже є власником ресурсу на WordPress: Hostenko Вам його перенесуть безкоштовно. Це реально дуже зручно. Раніше мені кілька разів доводилося переносити ресурси між хостингами, стикаючись з деякими проблемами. База даних не підхоплювався, то з кодуванням проблеми були, з-за чого все вміст потім відображалося незрозуміло як. То треба було сидіти і розбиратися з новою системою управління хостингу, щоб зрозуміти, що і куди там пхати. Тут же все зробили за мене, заощадивши купу часу і нервів.

  Загалом, залишилися дуже приємні враження від сервісу і обслуговування. Особливо виявилося зручним, що можна було по телефону про все домовитися, а не листуватися поштою, очікуючи, коли ж нарешті дадуть відповідь на лист.

  Придумуйте, створюйте і розвивайте свій ресурс!