Ось він! Такий гарненький. Висить собі спокійно в мережі і дарує всім своїм відвідувачам радість і добро. Звичайно, альтруїстичний настрій на перших порах просування сайту вітається. Але потім, коли в розкрутку і наповнення «вбухано» багато коштів, починає прокидатися жаба….

Яка жаба? Та, яка скоро почне тиснути з-за того, що інші заробляють на своєму сайті, а ти ні. Коротше, пора впритул зайнятися монетизацією сайту.

Монетизація сайту – що це?

Під монетизацією у веб-сфері розуміють отримання прибутку з сайту за рахунок розміщення на ньому реклами та інших способів. Але якщо щодо реклами і так все зрозуміло (напрошується аналогія з розміщенням в ЗМІ), то інші шляхи отримання доходу поки не з’ясовані:

У всесвітній павутині існує кілька основних методів монетизації свого сайту. Кожен з них пов’язаний з розміщенням у себе на ресурсі різних рекламних елементів. Ось основні способи монетизації свого сайту:

1) Контекстна реклама – на сьогоднішній день це основний спосіб отримання доходу в інтернеті. На відміну від звичайної, дія контекстної реклами спрямована конкретно на певного користувача. Яскравим прикладом, що відображає це, є реклама, яка відображається в результатах пошуку у відповідь на користувальницький запит:

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

Контекстна реклама, що показується на сайтах, володіє високою вибірковістю. Її дія заснована на даних, які пошукові системи одержують у результаті аналізу поведінки користувача і вводяться їм запитів, реєстраційних даних. А також на основі статистики, яка збирається більшістю браузерів.

Існує кілька популярних сервісів, що займаються розповсюдженням контекстної реклами. Ось вони:

 • Яндекс.Директ;
 • Begun;
 • Google AdSense.

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

2) Розміщення рекламних банерів – один з видів контекстної реклами. Баннер являє собою анімовані або графічні об’єкти, які є одночасно і активним посиланням. Тобто, клік по банеру призведе до переходу користувача на рекламований сайт. Оплата може відбуватися за кількість переглядів згідно зі статистикою відвідуваності, або за кількість переходів по посиланню.

Негативною стороною банерів є їх надмірна нав’язливість. Велика кількість банерів на сайті може сильно дратувати користувачів.

Одним з видів банерної реклами є тизери. Їх розміщенням «грішать» не тільки звичайні сайти, але й великі соціальні мережі. На скріншоті відображені тизери, розміщені на особистій сторінці ВКонтакте.

Тизери (з англійської «залучалка», «жарт») – являють собою принадний рекламне повідомлення, що містить інтригуюче зображення товару або послуги з мотивуючим текстом під ним.

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

3) Розміщення рекламних матеріалів і оглядів – такий спосіб монетизації не є широко поширеним. Як правило, про розміщення матеріалів рекламного змісту агентства або компанії домовляються безпосередньо з власником ресурсу.
4) Партнерка – може включати в себе кілька способів монетизації. Партнерська програма частіше застосовується для розкрутки і збільшення продажів різними комерційними сайтами. Вступили в партнерку ресурси розміщують на своїх сайтах банери, посилання та рекламні матеріали розкручуваного комерційного сайту. Власник ресурсу отримує відсоток від покупки або плату за переходи по посиланнях, що ведуть на партнерський сайт.
5) Надання платних послуг для користувачів – яскравим прикладом реалізації цієї схеми монетизації є різні соціальні мережі (Facebook та інші). В них існує ряд платних послуг. З їх допомогою користувачі розширюють спектр можливостей свого аккаунта, дарують подарунки іншим, купують підняття позицій своєї анкети і т. д.

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

6) Посилання на файлові хостинги – цей спосіб передбачає розміщення на своєму сайті посилань файлових хостингів, перейшовши за якими відвідувач може завантажити той чи інший файл. Оплата власнику сайту проводиться за кількість скачувань через розміщені посилання. Окремим видом такого заробітку є монетизація на Ютубі.

Монетизація сайту Youtube

Існує кілька способів того, як включити монетизацію сайту на Youtube:
1) Використання розміщеного на Youtube відео в якості доповнення до основного матеріалу сайту:

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

Для цього код відеопрогравача розміщують у потрібному місці сторінки ресурсу. При цьому доступно кілька параметрів налаштування відображення відеоплеєра на сайті:

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

2) Оплата за перегляд рекламних роликів, що йдуть перед самим відео. Величина доходу залежить від кількості глядачів. Перед тим, як підключити монетизацію на Youtube, потрібно пройти процедуру реєстрації. Потім створити свій канал і розміщувати на ньому свої ролики.

Але будьте готові до того, що відразу отримувати гроші не вийде. Для початку потрібно розкрутити свій канал, добитися (як мінімум) 100 тисяч переглядів і не менше 500 передплатників.

Тільки після цього є сенс подавати заявку на участь в партнерській програмі. Ініціювати подачу заявки можна через пункт меню «Канал» — «Статус та функції».

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

Бажано перед цим очистити свій канал від «чужого» відео. Будь-який натяк на плагіат призведе до відмови з боку адміністраторів відеохостингу, а чергова подача заявки на монетизацію стане можливою лише через 3 місяці.

Розміщенням реклами в відеопрогравачі і її оплатою займається Google AdSense. Тому після включення монетизації в профілі Youtube потрібно пройти процедуру реєстрації в системі цього сервісу.

Монетизація ВКонтакте

Кожна сучасна соціальна мережа є окремою «павутиною». Тому часто всередині соціалок народжуються свої правила і терміни. Наприклад, монетизація пабліка ВКонтакте. Але що таке «паблік», людині не з цієї «системи» зрозуміти дуже складно.

Паблік – це чисто «контактовский» термін. Пабликом називають одну з різновидів груп. Її може організувати будь-який користувач соціальної мережі. Контент пабліка відкритий для загального огляду. Але розміщувати матеріали на його стіні можуть тільки адміністратори цієї групи. Іншим відвідувачам дозволяється лише залишати коментарі. Також можлива передплата на паблік.

Паблік є свого роду мікроблогом. І для його засновника реалізована можливість заробітку. Ось основні способи, за допомогою яких можна отримати дохід з пабліка:

 • Реклама інших спільнот – можна розміщувати рекламні матеріали для просування чужих груп і пабликов. За розміщення таких статей і банерів засновник пабліка отримує певну суму;
 • Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

 • Партнерки – оплата проводиться за покупки, скачування або переходи за посиланнями, розміщеними в паблике. Для вступу в різні партнерські програми ВКонтакте в 2013 році навіть відкрили свою рекламну біржу;
 • Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

 • Продаж власних товарів – через паблік можна реалізовувати будь-яку популярну продукцію;
 • На думку багатьох SEO-фахівців, ВКонтакте найкраще продаються жіноча косметика, годинник і іграшки

 • Продаж пабліка або групи – офіційно в цій соціальній мережі продаж груп заборонена. Але за лаштунками подейкують, що вартість однієї групи може становити близько 100 тисяч рублів (1 рубль ціни за кожного абонента).

Описані способи заробітку повністю прийнятні для монетизації групи ВКонтакте. Так що розписувати ще раз ці методи не має особливого сенсу.

Монетизація у Facebook

Ця соціальна мережа відносно недавно стала «розуміти» російська мова. Тому і можливостей для монетизації тут теж більше. Розглянемо способи, як можна заробити на власній сторінці у Facebook:

1) Ходити «лайкати» і «репостить» — самий простий спосіб монетизації. Потрібно просто ходити по чужих сторінок і ставити лайки за гроші. Замовників на ці та інші легкі завдання можна знайти на спеціальних біржах:

 • Likee;
 • Forumok.com;
 • Twite.ru.

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

Але такий вид заробітку не принесе багато грошей. Максимальна ціна лайка становить 0,1 $. І то за умови, якщо у користувача в списку понад 1 000 друзів. Та й виглядає якось це все трохи «протизаконно».

Наявність подібних бірж говорить про повної безкарності такого виду розкручування ресурсу в цій соціальній мережі. Facebook – це приклад того, на що міг би перетворитися інтернет без жорсткої політики безпеки Яндекса і Google при ранжируванні та індексації сайтів.

2) Монетизація з допомогою фан-сторінок – це в якомусь роді аналог пабліка ВКонтакте. Кожна така сторінка являє собою повноцінний блог. Тому її функціонал може використовуватися для отримання прибутку. Робити це можна як за допомогою партнерок, так і продажем товарів у себе на сторінці.

Найбільш прибутковою Facebook вважається продаж футболок.

3) Створення рекламних сторінок – функція створення рекламних сторінок інтегрована прямо в інтерфейс користувача облікового запису. З їх допомогою можна додатково просувати свій сайт серед користувачів соціальної мережі:

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

Особливості монетизації в Twitter

Монетизація Твітера для багатьох залишається загадкою. Постараємося розібратися в її особливостях.
Головною негативною рисою цієї соціальної майданчики є висока «заспамленность» загального потоку повідомлень:

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

Іноді потік нагадує якусь безкоштовну дошку повідомлень, розміщену «на задвірках» інтернету.

Плюс до цього в Твіттері не реалізована можливість створення пабликов та фан-сторінок. Все, що можна зробити в рамках цього сервісу, так це допомогти просуванню свого сайту відео або з допомогою загального потоку. При цьому довжина тексту опублікованого повідомлення має жорстке обмеження у 140 символів:

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

До кожного повідомлення (твіти) прикріплена посилання на «тісний» сторінку профілю автора. Якщо трохи попрацювати над дизайном, тобто можливість її хоч якось персоналізувати.

Можливості зміни особистого профілю користувача в Твіттері дуже скромні. Можна лише змінити тему, завантажити зображення для шапки профілю і написати кілька рядків про себе.

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

Тим не менше багато команії і організації використовують навіть цю можливість для своєї розкрутки:

Монетизація сайту або як змусити свій ресурс заробляти

Так що можливість повноцінної монетизації власного акаунту в Twitter поки залишається лише мрією.

Окремого нарікання заслуговує та система безпеки цієї соціальної майданчики. Як показує практика, одна людина може мати тут сто і більше акаунтів. Тому в достовірності даних профілю і статистики можна сміливо сумніватися.

Де краще?

Найбільш здоровою атмосферою, підходящою для ефективної монетизації, мають ВКонтакте і Youtube. Обидва сервісу гарантують повне дотримання правил чесної конкуренції між усіма учасниками. Тому вони рекомендуються як оптимальні сервіси для монетизації свого сайту.