Скоро весна, і почнуть з’являтися не тільки проліски, але і бабусі. Вічно як засядуть на лавочці біля будинку, і давай всім «перемивати кістки». Нічим не зженеш їх звідти. Хоч гроші з них за це бери! Хоча не радимо. Вже краще заробляти на своїй «лавочці» в соціальних мережах. Але перед тим як монетизувати «лавку» спочатку потрібно зайнятися її просуванням. Розглянемо, як розкрутити групу Вконтакті:

Паблік Вконтакті

Ви не знаєте, чому на вулицях зараз стало менше народу? Звичайно, виною цьому телебачення. Але основним фактором, що стримує людей в стінах свого будинку, є інтернет. А точніше, можливість спілкуватися віртуально, не виходячи з квартири.

І велика частина всієї цієї реально-віртуальної аудиторії проводять вільний час саме в соціальних мережах. Тому було б нерозумно не зайнятися розкручуванням групи в контакті, щоб потім заробити на цьому.

Але крім груп соціальної мережі є ще один варіант, як заробити на спілкуванні людей. Хоча це більше не варіант, а ієрархічний елемент поділу соціального простору ВКонтакте, що стоїть між особистою сторінкою і групою. Він називається паблік:

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

Під пабликом розуміють публічну сторінку, розташовану в соціальній мережі ВКонтакте. Основним призначенням пабліка є можливість швидкого і ефективного інформування його автором як можна більшого числа користувачів провідної російської соціальної мережі.

Така сторінка може використовуватися для розміщення розважального, інформаційного або пізнавального вмісту.

Паблік може бути не тільки авторським ресурсом, але і комерційним. Будь-яка компанія може створити і займатися розкручуванням пабліка Вконтакте. А також використовувати його для популяризації свого бренду, товарів, інформування клієнтів про розширення асортименту продукції. , Або розміщати у своєму паблике анонси майбутніх рекламних акцій, святкових знижок та іншу цікаву інформацію.

При цьому в порівнянні з тією ж групою публічна сторінка має ряд переваг:

 • Паблік просувається легше, ніж група – почасти процес просування пабліка легше через те, що він об’єднує в собі більш вузький прошарок знайомих і друзів;
 • Легко знайти рекламодавців – паблики вважається більш ефективним майданчиком для розміщення рекламної інформації, ніж група в тій же соціальній мережі. Тому знайти бажаючих розмістити рекламу в успішному паблике не складе праці. До того ж при такому попиті легко встановлювати свою вартість за розміщення. Хоча якщо правильно зайнятися розкручуванням групи в контакті, то її рекламна ефективність також зросте;
 • Паблік відображається на особистій сторінці передплатника – якщо користувач соціальної мережі ВКонтакте підписався на ваш паблік, то його назва буде відображено в розділі «Цікаві сторінки» на особистій сторінці передплатника. А це додаткова і безкоштовна розкрутка для вашого пабліка.

Але крім позитивних сторін публічна сторінка Вконтакті має один істотний недолік. І найнеприємніше, що він проявляється на перших порах існування пабліка.

На відміну від групи паблік у перший час після заснування відрізняється малою активністю користувачів.

Хоча цей недолік можна успішно подолати, якщо правильно вибрати тематику. Також це слід враховувати перед тим, як розкрутити паблік у контакті.

Правильний підбір теми і віку аудиторії

Успішність пабліка багато в чому залежить від його тематики і від віку його цільової аудиторії (передплатників). Почнемо з огляду вікової складової:

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

Найменш затребуваною рекламодавцями є вікова аудиторія до 18 років. Такий контингент не відрізняється високою купівельною спроможністю. Але зате паблік, тематика якого розрахована на підлітків, легше розкрутити. Так як тінейджери є найбільш активною частиною з усієї маси користувачів соціальних мереж. Вони легко йдуть на контакт, багато часу проводять в рамках соціальної мережі і всіляко сприяють просуванню сторінки ВКонтакте.

Наступною за значенням групою йде молодь у віці від 18 до 24. Хоча цей контингент і відрізняється більш високою купівельною спроможністю, але все ж не дуже затребуваний серед рекламодавців. І вартість розміщення реклами в паблике, розрахованому на цю вікову групу, теж не буде занадто високою.

Ефективніше всього на таких сторінках йде реклама інших пабликов, продаж брендових речей, недорогий парфумерії і стильної біжутерії. Тому ця вікова аудиторія ідеально підходить для ведення свого маломасштабного бізнесу всередині провідної російської соціальної мережі.

І найбажанішою є вікова група від 25 до 40 років. Ці люди є найбільш затребуваними серед рекламодавців.

Тут вже інші (більш високі) ціни на розміщення реклами. При цьому автор розкрученого пабліка, тематика якого цікава цієї частини аудиторії, зможе добре заробити і легко знайти бажаючих розкупити рекламні площі сторінки. І все тому, що вікова група 25-40 років володіє високою купівельною активністю і найчастіше робить дорогі покупки онлайн.

Серед усіх тим пабликов найбільш вигідними і затребуваними як серед користувачів, так і рекламодавців є:

 • Бізнес-тематика – сюди можна включити огляд різних перспективних напрямків для ведення бізнесу. А також різні тематичні курси і тренінги;
 • Жіноча – включає в себе продаж жіночого одягу, білизни, прикрас та парфумів. Окремим перспективним напрямом вважається продаж товарів для вагітних жінок і молодих мам. А також все, що стосується дітей: продаж іграшок, дитячого одягу і т. д.:
 • Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

 • Гумор;
 • Пізнавальна тематика – сюди ж можна включити вузькотематичні паблики, що об’єднують користувачів за інтересами (туризм, велоспорт та інше).

Методи просування пабліка

Тепер давайте поговоримо про можливі методи розкрутки ВКонтакте і їх ефективності. Основним показником будь-якого пабліка є кількість передплатників: чим їх більше, тим вагоміші і авторитетніше він виглядає в очах відвідувачів і потенційних рекламодавців. Тому розглянемо способи збільшення кількості передплатників.

Почнемо з безкоштовних варіантів:

 • Масова розсилка повідомлень – для цього потрібно зайти на великий паблік, тематика якого співпадає з вашою. І потім розіслати повідомлення з пропозицією про вступ у ваш паблік всім тим, хто поділився новиною. Ефективність такого способу – до 30%. Але не варто старатися з такою розкруткою передплатників ВКонтакте, інакше вас можуть забанити. Також варто враховувати, що з одного аккаунта можна надсилати не більше 20 повідомлень. Так що, швидше за все, доведеться витратитися на спеціалізоване програмне забезпечення;
 • Публікація повідомлень у коментарях – цей спосіб заснований на розміщення повідомлень в коментарях, залишених у пабликах або групах з відкритим обговоренням. Їх тематика повинна відповідати тематиці вашої публічної сторінки. Буде краще, якщо до свого повідомлення ви додасте якусь прикольну картинку. Тоді ймовірність прочитання вашого коментаря іншими користувачами збільшується. Основний мінус цього методу – велика ймовірність бути забаненым:

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

 • Розміщення графічних повідомлень – даний підхід багато в чому схожий з першими двома способами, але замість текстових повідомлень розміщується зображення (фото) із пропозицією про вступ в паблік. Цей спосіб розкрутки групи ВКонтакте більш трудомісткий і не завжди відрізняється високою ефективністю;
 • Використання фейкового аккаунта – для цього доведеться самому створити фейковий аккаунт спокусливої дівчини (якщо ваша цільова аудиторія-чоловіки). Потім потрібно якомога ретельніше його заповнити. Після чого на стіну фейку репостим велика кількість матеріалу зі свого пабліка. До переваг даного методу можна віднести отримання конкретної цільової аудиторії. Основний мінус – трудомісткість підтримки та наповнення фейкового аккаунта;
 • «Конкурси» — щоб реалізувати цей трохи «лохотронный» метод своїми руками, слід організувати конкурс, умови якого передбачають розіграш дорогого подарунка серед тих, хто репостит цей матеріал. Звичайно, ніякого подарунка насправді не існує. Даний спосіб відрізняється низькою ефективністю і високою ймовірністю отримати бан, якщо буде велика кількість скарг:

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

 • Обмін рекламою з іншими пабликами – заснований на взаємному обміні постами з громадами, тематика яких багато в чому перегукується з вашим пабликом. Ефективний спосіб розкрутки співтовариства, який варто застосовувати, якщо воно налічує понад 70 тисяч передплатників.

Тепер розглянемо платні способи розкрутки:

 • Пряма реклама у великих спільнотах – даний метод заснований на розміщення реклами вашої сторінки у великих пабликах (від 150 тисяч передплатників). Витрати на кожного нового абонента в середньому становить від 1 до 3 рублів. Даний метод володіє високою ефективністю в самі короткі терміни. Але його вартість зможе «потягнути» далеко не кожен;
 • Розміщення реклами пабліка через сторонні біржі – до таких сервісів розкрутки відноситься ВКонтакте trendio.ru. Але вартість послуг сервісу на порядок вище, ніж, якщо домовлятися про розміщення реклами напряму без посередників:

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

 • Посилання на паблік в іншому співтоваристві – посилання на вашу публічну сторінку буде розміщена у спеціальному блоці. Недорогий метод, але його ефективність залежить від ракрученности самої рекламної площадки (кількості передплатників). Найкраще мати справу з великими пабликами;
 • Розміщення віджета пабліка на тематичному ресурсі – досить дорогий спосіб використання сайту для розкрутки груп ВКонтакте. Для цього потрібно не тільки багато коштів, але і спеціалізоване програмне забезпечення (наприклад, плагін Boom Social):

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

 • Реклама в додатках ВКонтакте – для цього потрібно знайти розкручену гру (додаток), яким цікавиться ваша цільова аудиторія. І потім домовитися з власником (адміністратором) про розміщення реклами пабліка в додатку. Ефективний метод розкрутки.

Програми для розкрутки

Найчастіше для самостійного просування пабліка потрібні спеціальні парсери, з допомогою яких можна «відсіювати» сотні акаунтів. Ось кілька таких додатків і інформація про те, скільки коштує така програма:

 • VK Parser – потужний інструмент для пошуку і сортування тисяч акаунтів. Має зручний інтерфейс. Вартість в залежності від редакції – від 700 до 1200 рублів:

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

 • Церебро Таргет – платний онлайн-інструмент для сортування і пошуку цільової аудиторії. Вартість використання – 700 рублів на місяць:

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

 • barssoft.ru – на даному ресурсі можна скачати спеціалізований парсер для просування співтовариств. Інструмент відрізняється високою ефективністю сортування даних. Вартість – 2000 рублів за довічну ліцензію:

Просування в соціальній мережі: як розкрутити групу ВКонтакте

От і все! Тепер у вас є всі знання і засоби створення та розкрутка групи ВКонтакте. Але все це може бути марним, якщо ваш паблік не буде містити в собі якісної і унікальної інформації. Адже основний інструмент просування будь-якого ресурсу – це контент.