Завдання конвертації потоку відвідувачів в потік грошовий постає практично перед кожним вебмайстром. У багатьох випадках рішенням є розміщення реклами на інформаційному ресурсі. Це може бути контекстна реклама, рекламні банери, тематичні публікації, і при цьому не важливо, який конкретно тематики дотримується сайт. Таким чином, можна заробити навіть на особистому блозі.

Одне з найефективніших та швидкодіючих засобів монетизації трафіку – розміщення попап (popup) реклами. Працює вона за такою схемою:

 • Вебмастер реєструється на спеціалізованій біржі трафіку;
 • Вебмастер розміщує на своєму сайті спеціальний код JavaScript;
 • Тепер при відкритті веб-сторінки з’являється спливаючий банер (попап), який містить рекламу.

З одного боку, на цьому можна було б і закінчити. Однак попап реклама має недолік – вона заважає перегляду веб-сторінки, дратує користувача. Тому з’явилася така схема, продовжує першу:

 • У банера з’являється працює кнопка «Закрити»;
 • При натисканні на кнопку «Закрити» попап закривається, користувач може продовжувати читання сторінки.
 • Під час читання, не заважаючи користувачеві, відкривається нове фонове вікно. В цьому вікні завантажується сайт партнера. Таке вікно називається попандер (popunder), воно буде активовано тільки за бажанням користувача або при закритті основної сторінки.

Переваги і недоліки попандер-реклами

Формат popunder-реклами розповсюджений не так сильно, тому що має серйозні недоліки. Серед них:

 • Попандер-реклама – це приватний випадок попап реклами, яка дратує користувачів, хоч і не так сильно, адже вона не заважає читанню;
 • Пошукові машини знижують вебсайти з попандер-рекламою у видачі, тому що нове вікно відкривається без відома користувача. Наприклад, так надходить Яндекс;
 • Такі браузерні розширення AdBlock plus, вміють блокувати попандер-рекламу і, головне, спливаючі вікна.

Однак багатьох вебмайстрів залучають незаперечні достоїнства popunder-реклами:

 • Користувач гарантовано переходить на сайт рекламодавця;
 • Реклама не псує дизайн сайту;
 • Займає мало місця, не заважає використовувати інші рекламні формати.

Очевидно, що якщо всі відвідувачі відкриють сайт рекламодавця, дохід буде досить високий. Приблизний дохід оцінити важко, так як все залежить від конкретної біржі. Розглянемо одну з таких бірж докладніше.

Popunder.ru

Одна з найбільш відомих спеціалізованих бірж трафіку в Рунеті – popunder.ru. Вона спеціалізується саме на попандер рекламі і при цьому їй довіряють понад 900 тисяч сайтів:

Попандер-реклама – ключ до високої прибутковості сайту

Біржа підтримує наступні рекламні формати:

 • Попандер – вебмастер отримує гроші після того, як користувач натиснув кнопку «закрити» на спливаючому банері і тим самим відкрив сторінки рекламодавця;
 • Кликандер – вебмастер отримує гроші після того, як користувач клікнув в будь-якому місці сайту, що призвело до відкриття фонової сторінки рекламодавця;
 • Банери: Message банер слайдер, куточок, топлайн, топтекст, боттомлайн, боттомтекст. Тут оплата нараховується за кліки по посиланнях в тексті цих банерів.

Біржа виплачує гроші кожен вівторок. Мінімальна сума виплат – 40 рублів. Popunder.ru володіє зручним інтерфейсом, в якому відображається баланс, з допомогою якого можна гнучко керувати рекламною кампанією, отримувати поради щодо оптимізації:

Попандер-реклама – ключ до високої прибутковості сайту

Popunder.ru також пропонує реферальну програму. Вебмастер буде отримувати винагороду в розмірі 7% від доходу іншого вебмастера, який зареєструвався в системі спеціальної реферального посиланням.

Умови програми лояльності та інші тонкощі можна прочитати в спеціальному FAQ, який детально висвітлює найбільш часто зустрічаються питання.

Секрети та поради

Будь-яка біржа трафіку ревно захищає свою репутацію. Якщо вебмастер спробує «накрутити» трафік на сайті, рекламодавці понесуть збитки, а разом з ними втратить авторитет і біржа. Тому завжди присутній захист від подібних «накруток». І, звичайно, головне питання, яке виникає у будь-якого вебмастера – чи можна тепер заходити на свій власний сайт (наприклад, для перевірки нового програмного коду), якщо там відразу ж відкривається банер з попандером?

Просунуті біржі, такі як popunder.ru, надають захист для вебмайстрів – це так звана функція «свій IP». Суть її полягає в тому, що система буде ігнорувати певні IP-адреси.

У випадку з іншими біржами завжди можна вдатися до допомоги спеціальних браузерних розширень, наприклад AdBlock plus.

Інше питання стосується сумісності подібних один одному видів реклами на одному сайті. Наприклад, popunder і clickunder реклами. Як бути, якщо хочеться використовувати обидва цих механізму на своєму сайті так, щоб вони не конфліктували?

Фахівці popunder.ru розробили спеціальний код для цих випадків. Він повністю вирішує проблему сумісності для збільшення доходу з реклами.

Варто використовувати?

Попандер-реклама – це потужний засіб заробітку, проте кожен вебмайстер повинен вирішити для себе, що йому важливіше: лояльність користувачів або дохід (пам’ятаючи, що ці поняття взаємопов’язані).

Якщо сайт містить унікальний контент, наприклад, музику або відео – попандер реклама здається хорошим засобом заробітку. Наприклад, перед користувачем може «вискакувати» новинний інформер із кричущими заголовками, здатними зацікавити відвідувачів:

Попандер-реклама – ключ до високої прибутковості сайту

Якщо зміст сайту не унікально – швидше за все, користувачі підуть на сайт з менш агресивною рекламною політикою, так і пошукові машини воліють опускати у видачі сайти з попандер-рекламою.

Таким чином, застосування popunder-реклами повинно бути добре виваженим рішенням. Вона дозволяє швидко конвертувати користувальницький трафік грошовий потік, проте, безумовно, дратує відвідувачів, тягне за собою падіння у пошуковій видачі.