У попередній статті ми розібрали значну частину налаштувань W3TC. Тепер давайте розберемося з рештою.

Нам належить вивчити:

  • кешування бази даних;
  • кешування об’єктів;
  • управління кешем браузера;
  • CDN;
  • інші, менш важливі настройки.

Database Cache (кеш бази даних)

Об’єктом кешування тут є результати SQL-запитів. Це зменшує час і ресурси, що витрачаються на роботу СУБД. Як і в попередніх випадках, рекомендується в якості методу кешування вибрати збереження на диск («Disk»).

Кешування бази даних – дуже ресурсомісткий процес. На бюджетному віртуальному хостингу він може навіть сповільнити віддачу сторінок. У такій ситуації я б порадив включити його і заміряти швидкість роботи сайту будь-яким доступним способом.

Якщо є явний позитивний ефект, залиште кешування БД включеним. Якщо ж різниці немає, або віддача явно погіршилася – вимкніть його. На віртуальному чи орендованому сервері можна сміливо включати цю опцію.

Database Cache Method (метод кешування БД)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

Ці методи аналогічні тим, що використовувалися для кешування сторінок, тому їх значення ви можете зрозуміти з попередньої статті. Якщо не впевнені у виборі, використовуйте «Disk».

Object Cache (кеш об’єктів)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

У кеші об’єктів зберігаються значення деяких змінних PHP, які складно вирахувати. Якщо ви використовуєте віртуальний хостинг, не включайте цю опцію. Позитивний ефект від кешування об’єктів буде помітний тільки на виділених або віртуальних серверах.

Object Cache Methods (методи кешування об’єктів)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

І знову рекомендуємо вам використовувати диск («Disk»), якщо у вас немає причин для іншого рішення.

Browser Cache (кеш браузера)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

Ця настройка надзвичайно важлива. Вона повинна бути включена незалежно від того, який хостинг ви використовуєте. Використання клієнтського кеш зменшує час завантаження сторінок і економить як серверний трафік, так і трафік клієнта. Ще у цьому розділі налаштування можна управляти стисненням сторінок і окремими HTTP-заголовків.

Як це працює?

Плагін встановлює правила кешування окремих сторінок і ресурсів за допомогою файлів .htaccess. Ці правила передаються клієнту веб-сервером в заголовках сторінок. Деякі елементи, наприклад логотип сайту, змінюються рідко, тому їх можна тримати в кеші браузера дуже довго.

Кешування на стороні клієнта – найефективніший метод кешування. У більшості випадків при повторному заході на сторінку браузер відображає її в 10 разів швидше, ніж у перший раз.

CDN (Content Delivery Network – мережа доставки контенту)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

Мережа доставки (і дистрибуції) контенту (від англійського Content Delivery Network або Content Distribution Network, CDN) – географічно розподілена мережна інфраструктура, що дозволяє оптимізувати доставку і дистрибуцію контенту кінцевим користувачам в мережі Інтернет. Використання контент-провайдерами CDN сприяє збільшенню швидкості завантаження інтернет-користувачами аудіо-, відео-, програмного, ігрової та інших видів цифрового контенту в точках присутності мережі CDN.

Вікіпедія

Коротенько, прискорення завантаження досягається за рахунок того, що дані доставляються користувачеві з найближчого в географічному плані сервера.

Одні CDN-провайдери працюють на платній основі, як max-cdn, інші мають платні та безкоштовні пакети послуг, як CloudFlare. Ви можете просто вибрати постачальника послуг CDN, з яким зараз працюєте у списку, що випадає в налаштуваннях плагіна.

Reverse Proxy (зворотний проксі)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

Зворотний проксі можна налаштувати так, щоб запити до статичних файлів перенаправлення на інший сервер, наприклад, на який-небудь хмарний сервіс. Це прискорить сайт подібно CDN. Але використання CDN для WordPress все ж краще.

Менш важливі (для новачків) налаштування

Monitoring (моніторинг)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

Цей розділ допоможе вам налаштувати WordPress для роботи з вашим акаунтом на New Relic. Сервіс New Relic збирає розширену статистику доступу до вашого сервера.

Якщо ви не зареєстровані New Relic і не знайомі з його роботою, залиште ці налаштування як є.

Miscellaneous (інші налаштування)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

В цьому розділі нас цікавить поле, в яке ми вставимо API ключ Google Page Speed. Інші налаштування не чіпайте, поки не з’ясуйте їхнє призначення.

Debug (налагодження)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

За допомогою опції налагодження можна отримати детальну інформацію про те, які кеші брали участь у видачі сторінки. Ця інформація додається в кожну сторінку у вигляді HTML-коментаря, який можна прочитати, якщо переглянути вихідний код сторінки в браузері.

Ця опція повинна бути відключена на публічних серверах, так як, по-перше, робота сервера в такому режимі не оптимальна в плані продуктивності, по-друге, видається плагіном інформація про внутрішні деталі роботи сайту послаблює його безпеку.

Import/Export Settings (налаштування імпорту/експорту)

Налаштування W3 Total Cache - загальні установки (частина 2)

Налаштування W3TC так великі, що їх повне перерахування може зайняти близько години. Тому для зручності користувачів плагін дозволяє зберегти всі свої налаштування у вигляді файлу, щоб потім використовувати їх при відновленні того ж сайту або налаштування іншого.

Підводимо підсумок

Тепер ви знайомі з усіма основними функціями плагіна W3 Total Cache і можете встановити і налаштувати його на своєму сайті. Якщо у вас є питання, не соромтеся задавати їх у коментарях.

Починаючи з наступної статті ми поговоримо про більш просунутих опціях W3TC.

Переклад статті «Configuring W3 Total Cache: General Settings II» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.