Коли я тільки починав свою діяльність в якості розробника UI, непростим завданням для мене було розібратися в різних типах користувальницьких інтерфейсів:

Але в наш час технології розвиваються швидше, ніж коли-небудь:

5 відповідей на питання, повязані з типами інтерфейсів

Як користувальницькі інтерфейси змінилися з плином часу?

Перші комп’ютери були повністю механічні, як автомобілі. Треба було потягнути важіль або повернути перемикач, щоб привести в рух систему зубчастих коліс і провести математичне обчислення. Комп’ютери в кінцевому підсумку стали повністю електронними. Команди тепер можна вводити з клавіатури, а результати отримувати на екрані.

Протягом тривалого часу залишалася клавіатура основним пристроєм для введення. Але коли з’явилася миша, взаємодія стало ще більш цікавим. Завдяки їй графічні інтерфейси користувача (GUI) стали більш складними, що призвело до появи іконок і колірних палітр.

З допомогою нових потужних комп’ютерів інтерфейси стали настільки складними, що робота дизайнера GUI придбала особливу важливість. Якщо ви хочете, щоб ваш додаток виділялося на тлі інших, і було конкурентноспроможним, воно повинно бути добре продумано і цікаво користувачеві.

З виходом iPhone в 2006 році все знову змінилося. З тих пір мобільні телефони стали такими ж потужними, як ПК і ноутбуки. Тепер, коли ми більше не залежимо від клавіатури і миші, ми можемо наживати, розтягувати, перебирати пальцями контент.

Тепер, коли з’являється велика кількість нових технологій, діяльність розробників інтерфейсів користувача (UI) стала ще більш важливою і складною, ніж коли-небудь!

5 відповідей на питання, повязані з типами інтерфейсів

Розумні годинник скоро замінять собою інші пристрої?

Уявіть собі, що сидячи за кермом автомобіля і розмовляючи, можна глянути на годинник, щоб переглянути прийшли повідомлення, не перериваючи розмову і не відволікаючись від дороги.

Хоча розумні годинник цікаві, вони ніколи не зможуть стати такими ж популярними, як смартфони сьогодні. У них є кілька серйозних недоліків: малий час автономної роботи і відсутність декількох важливих функцій.

Немає сумнівів у тому, що розумні годинник — це цікаві технологічні гаджети, але зараз вони являють собою забавне додаток до смартфонів. І вони ніколи не опиняться в центрі уваги, якщо VR (віртуальна реальність) дійсно досягне високого рівня розвитку:

5 відповідей на питання, повязані з типами інтерфейсів

Що таке «No UI»?

Коли мова заходить про тенденції в дизайні інтерфейсів користувача, є одна нова і дуже цікава тема, назва якої No UI. Це ідея, згідно з якою користувальницький інтерфейс повинен повністю задаватися самим користувачем. Уявіть собі, що ви звертаєтеся до пристрою, як до іншого людині. Або просто жестикулируете руками, щоб запустити якусь складну функцію. Саме це «проповідує» No UI.

Програми для обміну повідомленнями, такі як Magic і Cloe не мають інтерфейсу (в класичному розумінні цього терміна). Користувач взаємодіє з додатком за допомогою тексту. Facebook також збирається вступити в цю гру разом зі своїм конкурентом Siri.

Але навіть Siri ще далеко до рівня спілкування з людиною. Реальність така, що нам належить пройти довгий шлях, перш ніж ми зможемо розмовляти з комп’ютерами так, як ми розмовляємо один з одним:

5 відповідей на питання, повязані з типами інтерфейсів

Які нові взаємодії приносить з собою віртуальна реальність?

Ця технологія має потенціал, який може повністю перевернути наше повсякденне життя.

Злиття фізичного та цифрового світу

Графічні інтерфейси користувачів GUI більше не будуть «жити» на крихітних екранах у вашій кишені. Замість цього вони будуть проектуватися в повітрі і на поверхні. Профіль людини в Facebook буде парити десь поруч, як і його останні фото в Instagram.

Це означає, що робота дизайнера інтерфейсів зміниться докорінно. В даний час люди взаємодіють з комп’ютерами через пласкі екрани. Але коли користувальницький інтерфейс проектується у фізичному світі, все буде по-іншому. GUI стане тривимірним, і тоді дизайнерам UI доведеться змінити свій набір навичок.

Фізичні жести

Замість того щоб натискати на кнопку, ми будемо використовувати слова і жести, щоб спілкуватися з комп’ютерами. Уявіть собі, що ми заходимо в переповнене кафе, але там немає ні одного ноутбука. І все хаотично махає руками в повітрі. За сьогоднішніми мірками це було б дивно. Але повірте мені, завтра це буде виглядати також буденно, як люди, уткнувся в екран ноутбука сьогодні.

Але така зміна не відбудеться за одну ніч. У дизайнерів інтерфейсів користувачів буде досить часу, щоб підготуватися:

5 відповідей на питання, повязані з типами інтерфейсів

Як зміниться роль дизайнерів зі зміною інтерфейсів?

Платформи і технології швидко змінюються. З появою і розвитком віртуальної реальності, автомобілів з автопілотом, дронов і всього іншого роль дизайнерів інтерфейсів повинна змінитися.

Грань між дизайнером GUI і 3D-дизайнером почне стиратися. Тенденції дизайну різко змінюються, так як нові типи інтерфейсів набувають нові риси. І дизайнерам користувальницьких інтерфейсів доведеться тримати руку на пульсі змін, що відбуваються.

Таким чином, коли в нашому житті з’являється нова технологія, досліджуйте її, вивчайте її. Це допоможе вам розвиватися як дизайнеру і вдосконалювати свої навички.

Переклад статті «5Questions Answered About Types of Interfaces» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.