У цій статті я розповім, як переробити бренд таким чином, щоб він дійсно знайшов відгук у споживачів.

Оновлюєте ви імідж клієнта або створюєте абсолютно новий бренд з нуля, поради, викладені у цій статті, повинні бути для вас дуже корисною.

1. Почніть з чіткої стратегії бренду

Насамперед, ви повинні мати чітке уявлення про стратегії бренду, його цілі, відмінні особливості та ключової ідеї. Найкраще це працює, коли стратегія бренду і ідея відштовхуються від достовірної та актуальної інформації про бізнес або бренд.

Таким чином, ви не изобретаете бренд заново, видаючи його за те, чим він насправді не є, а радше зосереджуєтесь на існуючих сильних сторонах, які забули, приховали або недостатньо використовували.

Наступне питання: як це зробити найкраще?

2. Визначте параметри

Невелике доповнення або повне переосмислення бренду, а може бути щось середнє? Якщо в цьому немає ясності, буде корисно з’ясувати охоплення змін, щоб допомогти і вам, і клієнту визначитися з цим питанням.

3. Проста, потужна ідея

Якщо очікуються значні зміни, а не просто оновлення, спробуйте створити для образу простої, але яскраве уявлення, яке буде спиратися на ключову ідею стратегії бренду.

Сформулюйте ідею максимально точно. Для цього знадобиться багато доопрацювань, проб і помилок, але як тільки ідея буде закріплена, стане набагато легше надсилати і приймати рішення щодо подання бренду в цілому.

Також стане простіше пояснити ідею іншим і легше здійснювати оптові продажі.

4. Розкажіть історію бренду

10 кроків для реорганізації образу бренду

При розробці бренду для готелю The Connaught Hotel компанія The Partner звернулася до початкової версії емблеми

Людям подобаються історії. Вони привабливі і запам’ятовуються, а історія самого бренду може дійсно знадобиться, щоб допомогти клієнтам і співробітникам зрозуміти, що відбувається з брендом в процесі зміни і чому.

Подумайте, як важлива історія створення компанії Innocent для формування вашого уявлення про бренд Innocent. Багато бренди мають яскраві, якщо не химерні, історії.

З’ясуйте історію становлення вашого бренду, можливо, там ховається щось значиме.

5. Запозичте візуальну історію бренду

Якщо покопатися в минулому, то часто можна знайти що-небудь цінне, що може послужити джерелом натхнення або просто бути оновлено.

Тварина на гербі The Connaught в кінцевому підсумку, в результаті візуальної гри в «зіпсований телефон», стало виглядати як Лохнеське чудовисько.

Попрацювавши з Геральдичною Колегією, команда дизайнерів виявила, що на гербі, фактично, була зображена гонча.

Вона була ретельно перемальована і надихнула на використання орнаменту «гусячі лапки» (англ. «hounds-tooth check» — зуб гончака) як інструмент брендингу та придбання готелем своєї власної «домашньої» гончака.

6. Забезпечте сталість і гнучкість

Завжди намагайтеся знайти правильний баланс між двома цими поняттями. Сталість елементів і іміджу необхідно для впізнавання і ясного розуміння, чим або ким є бренд.

А гнучкість надає простір для широкого діапазону повідомлень через різні канали зв’язку, а також дозволяє змін рухатися вперед. Якщо бракує якогось компонента, імідж просто не буде добре працювати.

7. Будьте практичними і наснажує

Всі ми простудіювали величезні томи керівництв, і кожна дрібниця дуже-дуже важлива. Система повинна «працювати». Але вона повинна надихати:

10 кроків для реорганізації образу бренду

«The Partners» створили для страхової фірми «The Foresters» візуальний образ, сфокусований на чесності

Задайтеся питанням, як ви можете надихнути у рамках керівних принципів та іншими засобами.

Як домогтися того, щоб дизайнерські агентства були натхненні роботою над брендом? Якщо агентство натхненне, то ймовірно, піде і відмінна робота.

8. Перейдіть за межі очевидного

Уявлення – це лише візуальне вираження бренду. Подумайте про те, як новий або оновлений бренд буде вести себе в цілому ряді сценаріїв.

Перенесіть бренд зі світу дизайну в реальний світ. Які події і поведінку будуть найбільш підходящими? Як співробітники будуть відповідати на телефонні дзвінки?

Під впливом усіх цих елементів новий бренд вступає в життя, і те, що люди бачать, читають і чують, зіставляється з тим, що вони відчувають. Це може впливати навіть на розробку образу бренду.

9. Дивіться всередину, а не тільки назовні

Легко витратити дуже багато часу, думаючи про споживача, але співробітники – ось хто насправді бренд втілює в життя день за днем.

Якщо персонал не налаштований на підтримку і ентузіазм, тоді не має значення, як добре ви передаєте історію з візуальної точки зору, результат буде тим же самим, що і був завжди.

10. Не беріться за поправки занадто рано

Часто команда дизайнерів або хтось зі сторони клієнта хоче розпочати правку незабаром після запуску бренду. Головним чином тому, що вони жили з новим дизайном протягом тривалого часу, і він їм трохи набрид.

Нагадайте їм, що якщо вони бачили 100% всього бренду, то їх споживачі, ймовірно, бачили значно менше 5%, і це при вдалому збігу обставин.

І якщо комунікації, які складають ці 5%, занадто різні, то ви вже знищуєте ваш новий, тяжко зароблений, бренд.

Переклад статті «10 steps to redesigning a brand identity» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.