Будучи активним учасником WordPress спільноти, мені вдалося взяти участь у релізі останній версії: WordPress 3.9. Названа на честь Джиммі Сміта, ікони джазу, версія WordPress 3.9 відома також як «Сміт» (англ. Smith).

Нашою метою в версії 3.9 були поліпшення в наступних чотирьох напрямках:

  • Візуальне редагування;
  • Редагування медіа-контенту;
  • Віджети;
  • Теми.

Зміни в цих областях були зроблені з метою підвищення зручності роботи при адмініструванні сайтів, створених на основі WordPress.

У нову версію WordPress внесено понад 200 змін. Зупинимося на деяких з найбільш великих оновлень.

Візуальне редагування

Зручність використання — дуже важлива тема для нас, особливо це стосується швидкості, доступності і підтримки мобільних пристроїв сайтами, створеними на основі WordPress:


Захоплюючі поліпшення в WordPress 3.9

Тепер у візуальному редакторі для медіа файлів (зображень, аудіо та відео файлів) з’явилася можливість drag-and-drop, що дозволяє легко перетягувати файли з робочого столу і поміщати їх у запис (пост):

Захоплюючі поліпшення в WordPress 3.9

Однак не всі браузери підтримують інтерфейс drag-and-drop. Якщо медіа файли потрібно все-таки завантажувати вручну, то можна задіяти бібліотеку Plupload (версія 2.1.1), яка призначена тепер в якості ручного завантажувача за замовчуванням.

Також у візуальному редакторі тепер можна більш ефективно редагувати зображення.

Це нововведення привабливо як для новачків, так і для досвідчених користувачів WordPress, так як їм тепер не потрібно додаткове програмне забезпечення для редагування зображень, щоб виконувати основні операції, такі як зміна розміру, обрізка, поворот і т. д.:

Захоплюючі поліпшення в WordPress 3.9

Крім того, копіювання тексту з Microsoft Word в візуальний редактор WordPress стало легше, так як вам більше не потрібно видаляти сторонній код і форматування, згенеровані в редакторі Word:

Захоплюючі поліпшення в WordPress 3.9

Редагування медіа-контенту

Всі веб-дизайнери і розробники знають, що зображення і відео є двома ключовими чинниками, які допомагають привернути і утримати відвідувачів веб-сайту.

Тепер галереями можна управляти в візуальному редакторі як сіткою — так, як вони будуть відображатися в опублікованому пості:

Захоплюючі поліпшення в WordPress 3.9

Списки відтворення відео можуть бути також створені за допомогою завантажувача медіа-контенту:

Захоплюючі поліпшення в WordPress 3.9

При правильному застосуванні ці функції дозволяють домогтися більшого інтересу до веб-сайту з боку користувачів.

Віджети

Раніше користувачі WordPress працювали з інтерфейсом віджетів, в якому була реалізована функціональність drag-and-drop. І хоча ця опція була надзвичайно корисна, всі зміни зберігалися автоматично без можливості попереднього перегляду.

Однією з найбільш корисних можливостей WordPress 3.9 є новий інтерфейс віджетів, що дозволяє здійснювати інтерактивний перегляд змін в тому ж вікні на панелі попереднього перегляду, перш ніж які-небудь зміни будуть збережені.

Ви можете подивитися демо/уроки інтерактивних віджетів тут.

Завдяки гучному успіху плагіна Widget Customizer, надає цю функцію, тепер вона винесена в ядро WordPress.

Користувачі можуть додавати, редагувати і налаштовувати віджети прямо в настройщике тим і побачити зміни негайно і без завантаження, заощаджуючи дорогоцінний час і нерви.

Зміни на сайті WordPress виробляються тільки раз, коли користувач вирішує зберегти зміни. Ця функція доступна також для інструменту «Зображення заголовку» при налаштуванні теми.

Теми

Як згадувалося раніше, можливість попереднього перегляду змін до їх збереження має дуже велику цінність.

Згідно цієї ідеї, в WordPress була додана можливість перегляду сайту з використанням певної теми.

Більш детальні елементи (такі як віджети) можуть бути змінені до того, як сайт почне функціонувати, щоб з’ясувати, чи задоволений користувач результатом або потрібно пошукати більш підходящу тему.

Інтерфейс установки тим зазнав значні зміни, які будуть особливо помітні тим користувачам, хто переходить зі старої версії WordPress на нову.

З більш ніж 2400 безкоштовними темами вибір найбільш підходящої може виявитися складним і заплутаним справою для тих, хто не впевнений, який варіант найбільш оптимальний для їх веб-проекту.

В новому інтерфейсі установки є вкладка Featured (Популярні), в якій відображаються приклади найпопулярніших тем для швидкої установки без пошуку серед тисяч варіантів:

Захоплюючі поліпшення в WordPress 3.9

Заключні слова

Ви можете знайти офіційну сторінку WordPress 3.9 тут.

Я завжди закликаю WordPress користувачів встановлювати саму останню версію як можна швидше.

Не тільки тому, що останній реліз надає покращені умови роботи і більш привабливі функції, але й тому, що це ще і спосіб переконатися, що ваш сайт максимально безпечний.

Щоб встановити останню версію WordPress (3.9.1 на момент написання статті), пройдіть по посиланню.

Переклад статті «Exciting Improvements in WordPress 3.9» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.