Оптимізація сайту

Оптимізація сайту — це, по суті, приведення сайту в зрозумілий для пошукових систем вигляд, з метою виходу на як можна більш високих позиціях за результатами певних пошукових запитів. Але іноді, оптимізатори призводять сайти в зрозумілий для пошукових систем вигляд, але при цьому в нечитабельний для відвідувачів вигляд. У даній статті ми розглянемо виключно «чисті» (чесні) методи оптимізації сайтів. Хотілося б відзначити, що за використання «чорних» (нечесних) методів оптимізації, можна, звичайно домогтися високих результатів, але вони будуть дуже «короткостроковими», тобто, до того, як пошуковий робот виявить використання «чорних» методів оптимізації, то сайт практично на 100% відправлять в стоп-лист, а «витягнути» сайт звідти занадто складно і витратно.
Оптимізація є основним методом просування сайту в мережі. Завдяки якісній професійній оптимізації можна отримати досить велику кількість відвідувачів на свій сайт, а найголовніше, що ці відвідувачі будуть цільовими. Наприклад, якщо ми оптимізували сайт компанії, яка займається продажем мобільних телефонів, в тому числі і через мережу Інтернет та за запитом продаж мобільних телефонів сайт виходить в десятці кращих, то через пошукові системи на їх сайт зайдуть цільові відвідувачі, які хочуть конкретно купити мобільний телефон і можливо замовлять послуги. Наприклад, якщо за даним запитом сайт виходить на 1 місці в Яндексі і за добу в Яндексі відбувається 15000 таких запитів (можливо і більше), то приблизно 10-20% з них зайдуть на цей сайт, а приблизно 0,5-1,5% зайшли на сайт цільових відвідувачів здійснять покупки. Будемо виходити з того, що середня вартість мобільного телефону 5000 рублів. Таким чином, на сайт зайдуть приблизно 1000 цільових відвідувачів, з яких приблизно 10 людей здійснять покупки, а прибуток організації складе (при вартості телефону дорівнює 5000 рублів) 50000 рублів. За місяць прибуток організації буде істотно вище. Якщо врахувати, що оптимізація сайту коштує від 500$ в місяць, але зазвичай 1000-3000$ в місяць, то можна зробити висновок про те, що в підсумку, оптимізація сайту себе багаторазово окупить. Перейдемо тепер до докладного розбору самого процесу оптимізації.

Оптимізація заголовок (title)

Оптимізація заголовка має найважливіше значення при оптимізації. Бажано наявність найважливіших ключових слів у заголовку. Найважливіше ключове слово повинно бути як можна ближче до початку заголовка. Не слід заголовок «запихати» набір ключових слів, так як це може бути оцінено пошуковими системами, як пошуковий спам і, отже, потрапляння в стоп-лист пошукової системи гарантовано. Ключові слова, розташовані в заголовку мають найбільшу вагу на сторінці. В цьому теге повинні бути слова, які часто зустрічаються в пошукових запитах користувачів, відповіддю на які може бути Ваш сайт. Хотілося б відзначити, що не слід використовувати довгі фрази в цьому теге, так як фраза є більш релевантною, якщо бере участь у меншому реченні. А найголовнішим є те, що на всіх сторінках сайту тег title повинен бути різним, оскільки, кожна оптимізована сторінка під конкретний запит, здатна привести досить велика кількість цільових відвідувачів на Ваш сайт.

Оптимізація мета-тегів

Багато оптимізаторів кажуть, що ці теги вже не впливають на пошукові системи, але Яндекс досі враховує ключові слова, розташовані в цих тегах.
— це опис сайту для пошукових систем. Так само, як і в заголовку, чим ближче до початку сторінки знаходиться найважливіше ключове слово, тим краще. В цьому теге треба вказувати інформацію, яка відображає інформацію, опубліковану на сторінці. Крім цього, саме це опис буде виведено пошуковою системою в результатах пошуку.
— це ключові слова, за якими пошукова система буде шукати сайт. Порядок занесення ключових слів такий же, що і в опису, тобто, найважливіше слово на початку і в цьому теге потрібно вказувати ключові слова, які присутні тілі документа (зміст).

Оптимізація контенту

Підійшли до найцікавішого. Контент — це текстовий зміст сторінки. Тут потрібно в інформації, яка розміщена на сторінці використовувати якомога більше важливих ключових слів, а також зайва кількість ключових слів може бути оцінено пошуковими системами, як пошуковий спам. Для одержання більш високого результату при індексації, потрібно щоб ключові слова використовувалися в тексті з частотою приблизно 5-7% від усього вмісту сторінки. Найбільшу роль для більшості пошукових систем грають заголовки, створені за допомогою тегів

, причому, розміщені якомога ближче до початку сторінки. Крім цього, дуже хорошим методом впливу на результат є висновок ключових слів або фраз у теги форматування, а саме: , , і т. д.

Розглянемо основні етапи просування сайтів в мережі Інтернет:
1). Оптимізація сайту під найбільш важливі ключові слова або ключові фрази;
2). Реєстрація сайту в каталогах і рейтингах;
3). Збільшення індексу цитування сайту (збільшення кількості посилань на сайт);
4). Реєстрація в пошукових системах. Багато хто стверджує, що реєстрація в пошукових системах є першим етапом, але це дуже груба помилка, це помилка в самому початку. Якщо Ви зареєструєте свій сайт в пошукових системах, а потім будете проробляти всі інші етапи, то Ви можете пошкодувати про це. Пошукові системи проведуть індексацію сайту в протягом двох тижнів. Коли пошукові системи проіндексують сайт, вони побачать, що індекс цитування дорівнює 0 і сайт дуже погано оптимізований. Ви відразу ж кинетеся виправляти помилки і думати, чому мій сайт не шукається? Просто, перед тим, як додати сайт в пошукові системи Вам слід спочатку оптимізувати сайт під необхідні пошукові запити і збільшити індекс цитування сайту. Пошукові системи проводять пошук нової інформації на зареєстрованих у них сайтах 1 раз на 1-3 місяці і більше. Один мій знайомий вебмастер допустив таку помилку і потім думав, чому до мене на сайт ходить всього 10 чоловік в день? І чому мій сайт не шукається в пошукових системах? Він звернувся до мене за допомогою. Я йому допоміг оптимізувати сайт, але пошуковий робот повернувся на його сайт тільки через 4 місяці, тобто, всі ці 4 місяці сайт його не шукався в пошукових системах, а відвідуваність залишилася на колишньому рівні. Після переіндексації його сайт за деякими пошуковими запитами став потрапляти в десятку кращих. Плюс до цього він став частіше оновлювати сайт, і пошукові системи стали заходити до нього частіше. Приблизно через півроку після оптимізації (включаючи 4 вищезазначені місяця) відвідуваність сайту стала 25 відвідувачів в добу, тобто, відвідуваність сайту зросла більш ніж у 2 рази.
Ось тепер думайте, краще відразу в пошукових системах сайт реєструвати або вже краще витратити час на пошукову оптимізацію та збільшення індексу цитування і потім насолоджуватися результатом.

Вдалої Вам оптимізації.