Сьогодні соціальні мережі нікого не чекають. Уявіть собі ситуацію, коли ви запізнилися на вечірку: входите в будинок, а там настільки шумно і весело, що ви навіть не чуючи власного голосу. Якщо ви хочете бути почутим, діяти потрібно швидко, а у випадку з соціальними мережами – дуже швидко:

Розглянуті в цій статті ідеї ефективного просування у соцмережах допоможуть швидко набрати обертів і привернути увагу до своїх сторінок.

1. Розставте пріоритети

Я рекомендую зосередитися на тих соціальних мережах, які найкраще підходять для вашої цільової аудиторії. Постарайтеся з’ясувати, на яких платформах ваші потенційні клієнти проводять більше всього часу.

Щоб максимально швидко повернути вкладені кошти в просування, важливо визначити, які соціальні мережі приносять найбільше вигоди. Адже ви вкладаєте в просування не тільки час, але і гроші.

Наприклад, бренд Kate Spade New York визначив, що їх потенційні клієнти витрачають найбільше часу на перегляд картинок у Pinterest. Це дозволило компанії залучити понад 300 000 фоловерів:

6 ідей ефективного просування в соціальних мережах

Вільфредо Парето відомий своїм правилом 80/20. Парето – італійський економіст, одержимий максимізацією результату при мінімальних зусиллях.

Принцип 80/20 означає, що 80% результату можна отримати від 20% докладених зусиль. Іншими словами, завжди є ключові напрями діяльності або дії, зосередившись на яких, можна отримати максимальний результат. При цьому зекономити безліч часу, необхідного на виконання дій, які не приносять результату.

2. Бізнес повинен бути діловим

Я рекомендую розділити особистий профіль та аккаунт для бізнесу. Це допоможе налаштуватися на потрібну аудиторію, зацікавлену у ваших товарах або послугах. Звичайно, спочатку може здаватися, що ви цікаві всім без винятку, але це не так! Якщо спочатку визначити цільову аудиторію і не дотримуватися її, то вам навряд чи вдасться домогтися гарних результатів при просуванні через соцмережі.

Всіх вже дістали такі терміни як «ніша» або «сфера», але це дійсно працює, якщо вам потрібен результат від проведеної кампанії контент-маркетингу. Це зовсім не означає, що категорично заборонено ділитися особистими матеріалами в бізнес-акаунті.

Якщо перегорнути сторінку Peg Fitzpatrick на Facebook, то можна побачити безліч цінних порад і матеріалів про бізнес. А потім раптово натрапити на це:

6 ідей ефективного просування в соціальних мережах

Трішки особистого не завадить. Розглядайте це як гостру приправу під час приготування їжі. Щіпка посилить смак і додасть страві унікальні властивості. Але якщо перцю буде занадто багато, ваша їжа нікому не сподобається. Людям подобається бачити і розуміти, що за вашим бізнес-аккаунтом також стоїть жива людина.

3. Кнопки соціальних мереж повинні бути помітними

Ведете блог? Спробуйте застосувати таку тактику просування в соціальних мережах. Подбайте про те, щоб відвідувачі бачили кнопки соціальних мереж поруч з вашим матеріалом. Нехай вони виділяються. Можна навіть додати невеликий заклик до дії, попросивши читачів поділитися контентом з друзями. Якщо ви публікуєте гостьові пости на інших сайтах, то варто запитати у їх власників дозволу на розміщення у тексті посилання на ваш профіль у соціальній мережі. Це одне з основних правил етики просування в соцмережах.

Зверніть увагу, як розташовані кнопки соціальних мереж на наступному прикладі:

6 ідей ефективного просування в соціальних мережах

Також можна додати посилання на інші соціальні канали просування. Наприклад, на сторінки в YouTube, яку можна прикрасити у відповідності із загальним стилем вашого бренду. Щоб додати посилання, натисніть на олівчик у верхньому правому куті обкладинки вашого каналу, а потім на кнопку «Редагувати посилання».

У цьому розділі можна додати заголовки і URL. Після цього поверх обкладинки вашого каналу будуть відображатися іконки інших соціальних мереж. Це відмінний спосіб просування сторінок в соціальних мережах:

6 ідей ефективного просування в соціальних мережах

4. Розповсюдження по електронній пошті

Також можна дозволити своїй аудиторії ділитися контентом за допомогою електронної пошти. Це можна зробити кількома способами. Один з них полягає в застосуванні унікальною підпису.

Чому б в кінці листа не додати кілька посилань на ваші сторінки в соціальних мережах, щоб одержувачі могли відразу знайти вас? Можна використовувати інструменти типу WiseStamp, який дозволить додати посилання на профілі в соціальних мережах і зробити ваш підпис помітною.

Для просування сайту в соцмережах можна також вказувати посилання на свої сторінки в email-розсилки. Перед тим як запустити власну розсилку, постарайтеся якісно оформити її. Платформи типу Mailchimp дозволяють без особливої праці реалізувати це за допомогою віджетів соціальних медіа. Можна просто додати віджет із заздалегідь вказаними посиланнями в сайдбар або нижній колонтитул надісланих листів:

6 ідей ефективного просування в соціальних мережах

5. Задійте хештегі

Використання популярних хэштегов допоможе збільшити охоплення цільової аудиторії. Особливо якщо мова йде про платформах типу Instagram або Twitter. Хештегі допомагають потенційним фоловерам знаходити вас серед іншого контенту. Але для грамотного впровадження хэштегов я рекомендую для початку провести невелике дослідження.

Можна скористатися послугами сервісів типу Hashtagify.me або самостійно з’ясувати, які теги найкраще працюють для вашого бізнесу. Не варто ліпити хештегі навмання. Зловживати ними також не варто – багатьох вони дратують.

У Twitter рекомендується використовувати не більше 2-3 хэштегов, але в Instagram часто можна зустріти набагато більше тегів. Наприклад, для ефективного просування власного блоґу Джесс Буллас використовує лише три максимально релевантних тега:

6 ідей ефективного просування в соціальних мережах

6. Запрошуйте передплатників

Які соцмережі краще для просування, це залежить від специфіки вашого бізнесу. Але багатьом відвідувачам дійсно потрібен невеликий поштовх. Автоматичні розсилки або спливаючі вікна можуть здатися користувачам проявом спаму. Але якщо ви щиро попросіть людину підписатися на вас, або прийняти участь в дискусії, то велика ймовірність отримати позитивний відгук. Тут краще всього працює персональний підхід до кожної людини.

Головне грамотно розповісти людям, чого їм слід чекати від вашого ресурсу. Наприклад, заманювати людей у свій Pinterest можна за допомогою унікальних якісних інфографіка. Але аудиторія Twitter найкраще клює на докладні поради з маркетингу.

Taco Bell Canada запрошують своїх фоловерів у Snapchat прямо в блоці біографії в Twitter:

6 ідей ефективного просування в соціальних мережах

Всі ці поради допоможуть у просуванні вашого бренду в соціальних мережах. Але правилом №1 завжди буде якісний контент. Публікуйте дійсно цінні матеріали, здатні допомогти вашої цільової аудиторії. Іноді пробуйте розсмішити її, не забувайте і про вкраплення особистої інформації. Все це допоможе наростити базу постійних відвідувачів, готових ділитися вашим контентом.

Просування в соцсетях має бути зосереджена не на бренд, а на те, яку вигоду зможуть отримати клієнти. Це все, що хвилює ваших відвідувачів. Людям важливо розуміти, що ви готові допомогти вирішити їхні проблеми.

Переклад статті «6 Winning Social Media Promotion Ideas» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.