Проблема відвідуваності рано чи пізно стосується кожного власника сайту. Вирішити її допоможе ефективна рекламна кампанія. Вона може складатися з наступних частин: реєстрація сайту в пошукових системах, каталогах і банерних мережах:

Банерні мережі – що це таке і навіщо вони потрібні?

Банерні мережі покликані автоматизувати процес обміну банерами. Представляючи собою набір сайтів з єдиним центром і спеціальним програмним забезпеченням, мережа забезпечує користувачів місцями для розміщення банера. Кожен її учасник надає іншими користувачам (рекламодавців) місце для їх розміщення реклами на своєму сайті. З часом у учасника ростуть рейтингові бали, пропорційні показаним чужих банерів, за рахунок яких може здійснюватися показ свого матеріалу на інших ресурсах, що відносяться до даної мережі.

Банерна мережа утримує комісійні. Приміром, якщо вами чужі банери було показано 1000 разів, то показати власний банер ви можете 850 разів. Дохід банерної мережі в даному випадку становить 15%. Покази, оплачені за рахунок рекламодавця, також використовуються для демонстрації платної реклами.

Якщо ваш ресурс відвідують приблизно 50 користувачів на добу, і кожен з них заходить на 5 сторінок, виходить 250 показів мінус %. Мережі можуть стягувати 10-20% комісії показів. Виходить 200 показів. Середній CTR становить 1-2%.

Підвищити цей показник можна, якщо зареєструватися одразу в 2-3 банерних мережах, що дають можливість демонструвати матеріали різних розмірів. Кількість додаткових відвідувань може зрости до 6-12 добу (якщо спочатку у вас було 50 осіб):

Банерні мережі – ефективний інструмент просування і додатковий заробіток в мережі

Власникам ресурсів, що мають відношення до мобільного тематики, варто звернути увагу на вигідну програму, яку пропонує мобільний банерна мережа така, як наприклад, Mobn. В якості учасників можуть виступати інформаційні портали IT і стільникового зв’язку, обслуговування гаджетів і інші ресурси тісно пов’язані з мобільними технологіями. До переваг системи можна віднести професійні банери, гнучку настройку рекламної кампанії, нульову комісію за покази:

Банерні мережі – ефективний інструмент просування і додатковий заробіток в мережі

Банерні мережі – переваги і недоліки

На сьогоднішній день рекламна банерна мережа є одним з найбільш малобюджетних і ефективних інструментів просування.

До її незаперечних переваг відносять:

 • Можливість безкоштовного розміщення реклами (обмін баннерами);
 • Значне охоплення аудиторії. В банерних мережах присутні тисячі сайтів-партнерів (рекламних площадок). Вони об’єднують їх і дають можливість розміщати свої матеріали. При розумному обсязі показів не відбувається «згоряння» банерів;
 • Широкі можливості візуалізації реклами. В цьому питанні банерній рекламі поступається навіть Google AdWords зі своєю графічною рекламою;
 • Відмінні можливості фокусування показів, таргетинг по категоріях сайтів, географії, днями тижня, часом і кількістю показів, типам операційної системи, браузерам, провайдерам і т. д. Ефективність банерних показів багато в чому залежить від того, наскільки ретельно ви налаштуєте параметри таргетингу. При цьому варто врахувати, що деякі мережі беруть плату за певні параметри націлювання;
 • Банери автоматично розміщуються на ресурсах суміжної тематики. Залишається більше часу на аналіз продемонстрованих банерів і збір статистики. В майбутньому ви зможете віддавати на модерацію найбільш ефективні банери;
 • Вражаючі можливості управління. При бажанні рекламну кампанію можна скасувати, якщо вона не дала очікуваних результатів. Також можна збільшити або скоротити тривалість рекламних заходів:

Банерні мережі – ефективний інструмент просування і додатковий заробіток в мережі

Проте є у банерних мереж і недоліки:

 • Учасники кампанії витрачають своє рекламне місце;
 • Реклама на вашому ресурсі може бути продана без вашого відома. Приміром, на вашому сайті може з’явитися реклама конкурента;
 • Демонстрація банерів небажаної якості.

Банерні мережі з оплатою за покази

Робота в мережах з оплатою за покази дозволяє отримувати пасивний дохід, який не вимагає активних дій з боку відвідувачів ресурсу. Оплата проводиться за розміщення банерної реклами на сайт.

Секрет успіху такої рекламної кампанії лежить в правильному налаштуванні і відвідуваності сайту.

Заробіток, який дають банерні мережі з оплатою за покази, залежить від рейтингу вашого блогу чи сайту і місця розміщення (верхнє розташування обходиться дорожче нижнього). У середньому платні покази банера стоять 2 долара за 1000 показів. На сьогоднішній день однією з кращих бірж банерів є Ротабан. Тут присутня можливість налаштування за розділами сайту, часу, географії, частоті рекламного контакту, а також управління параметрами розміщення, в тому числі вартістю показу і кліка.

Справжнім монстром індустрії реклами серед російськомовної аудиторії мережі є банерна мережа Яндекса. Однак на відміну від Google AdSense її учасником може стати лише ресурс, який має щоденно мінімум 300 унікальних відвідувачів (в розрахунок береться середній показник за останній місяць):

Банерні мережі – ефективний інструмент просування і додатковий заробіток в мережі

Банерні мережі з оплатою за кліки

Якісний ресурс здатний добре заробляти на банерну рекламу з оплатою за кліки (CPC). У порівнянні з іншими партнерами у неї є декілька переваг:

 • Інтерактивні красиві банери оживляють сайт і не займають багато місця;
 • Користувачі клацають по банерам набагато частіше, ніж з іншими видами реклами таким, як, наприклад, тизери або контекст.

Ось список популярних банерних мереж:

 • AdSkape. Відмінний варіант з оплатою за кліки та покази. Привертає значною кількістю майданчиків і рекламодавців. Мінімальна сума для виплат – 300 рублів;
 • PR RE. Хороша ігрова банерна мережа з привабливими великими форматами, якісним трафіком і стабільними показами. Підтримує оплату за кліки та покази;
 • LINK.ru. Добре відома система, що пропонує різноманітні формати реклами з оплатою за клік (банери, текстові блоки, тизери, новинні блоки, пошукові форми).

Однією з найпопулярніших мереж банерної реклами є Соловей. До неї входить понад 3000 сайтів і 30 мільйонів користувачів. Точна фокусування забезпечує 90 готових споживчих сегментів, новітні технології та вражаюче медіапростір дозволяють охопити навіть саму незвичайну цільову аудиторію. У Соловей проводиться оплата за ліди, заявки, покупки та інші цільові дії:

Банерні мережі – ефективний інструмент просування і додатковий заробіток в мережі

Банерні мережі з викупом показів

Здавалося б, участь у банерних мережах не вимагає грошових вкладень – ви демонструєте банери на своїх сайтах, а учасники мережі – показують ваші банери (система забирає собі певну комісію). Однак при цьому ви не застраховані від переривання показу чи демонстрації «поганих» баннерів. Якщо ви не бажаєте бачити на своєму ресурсі рекламу, можна попрацювати з викупом показів. Причому зробити це можна як в самій банерної мережі, так і на вторинному ринку.

Придбання показів у самій банерної мережі забезпечить більш широке охоплення аудиторії і дозволить вдало провести іміджеву кампанію, більш детально налаштувати покази для продає реклами:

Банерні мережі – ефективний інструмент просування і додатковий заробіток в мережі

Наші рекомендації

Ефективність банерної реклами багато в чому залежить від якісного виконання банера. Гарний банер повинен швидко завантажуватися, мати максимальне розширення. Ефективність анімованих банерів вище, ніж у статичних на 25-30%. Великий вплив на привабливість такої реклами має і наявність змістовного, привертає увагу тексту. Не варто забувати і про місце розташування банера.

Помістивши рекламний матеріал на головній сторінці, ви зможете збільшити цільову аудиторію, але при цьому не охопіть потенційних клієнтів, які відвідують певні розділи ресурсу. Тому банер краще розташувати на сторінці, яка максимально близька до рекламованих послуг чи товарів. Крім того не варто поміщати рекламу в самому верху екрана, краще опустити її на третину нижче.

Згідно зі статистикою, таке розміщення дає відгук на 70% більше:

Банерні мережі – ефективний інструмент просування і додатковий заробіток в мережі

Не варто забувати про націлювання, часу ротації (якщо користувач бачить баннер більш 5 разів, він перестає його помічати) і тривалості показу (не більше 5 секунд). Управління показами дозволить вчасно запускати і припиняти рекламну кампанію.

Власники відвідуваних ресурсів можуть добре заробити на банерній рекламі. Для цього їм достатньо дозволити покази банери у себе, і заборонити демонстрацію власних банерів, а потім продати покази. Ставши учасником мереж таких як RLE, ClickHere або LBN.ruви зможете накопичувати покази і продавати їх через спеціальні біржі (наприклад, BanStock.com). Займатися цією справою є сенс, якщо відвідуваність вашого ресурсу перевищує 100 хостів на добу.