Достатня активність у секції коментарів на вашому блозі? Ви пишите статтю за статтею, в очікуванні реакції людей, а у відповідь лише тиша???

Можливо, є деяка активність від читачів у вигляді збільшення кількості переглядів, натискань на кнопки «Поділитися..» в різний соціальних мережах, але вам хочеться щоб відвідувачі обговорювали пости?

Тоді ось сім дієвих способів отримати більше коментарів

Порада №1: Зробіть коментування простим

У вас коли-небудь пропадало бажання залишати коментар, якщо для цього треба було «танцювати з бубном навколо багаття», щоб зробити це? Якщо на вашому блозі читачам необхідно зареєструватися або ввести капчу (CAPTCHA), щоб залишити коментар, спробуйте максимально спростити ці процедури, наприклад, залишити лише поле введення імені та електронної адреси, замість заповнення цілої анкети.

Порада №2: Залиште читачам простір для вираження їхньої думки

Глибокі і закінчені пости це дуже добре, але іноді вони можуть викликати почуття, що до написаного автором більше нічого додати. Щоб дати мотивацію залишати коментарі, пишіть статті, які є неповними. Я звичайно не маю на увазі, що вам потрібно зупиняти написання посту але півдорозі, але слід уникати висвітлення абсолютно всіх аспектів обраної теми. Щоб зрозуміти, як це має виглядати, почитайте статті, до яких залишено багато коментарів.

Порада №3: Запрошуйте читачів активно коментувати

Це відмінно працює в поєднанні з пунктом #2: переконайтеся, що ви явно запропонували читачам залишати коментарі. Це означає, що потрібно написати щось на кшталт: «Буду радий зауважень залишеним в коментарях! Дайте знати, якщо у вас є що додати». Не треба випрошувати коментарів… Просто запропонуйте читачам приєднатися до обговорення.

Порада №4: Налагоджуйте відносини з іншими блогерами

Познайомтеся з максимальною кількістю блогерів, особливо, з працюючими в суміжній з вами тематики (не вибирайте тільки найвідоміших). Якщо ви будете залишати коментарі на їх блогах, то вони, швидше за все, дадуть відповідь вам тим же на вашому блозі. Таке налагодження стосунків відіграє величезну роль у майбутньому, ваші «колеги» можуть робитися вашими постами в соціальних мережах і робити посилання на них у своїх статтях.

Порада №5: Завжди відповідайте на коментарі

Якщо ви отримуєте коментарі, то обов’язково постарайтеся відповісти на них як можна швидше — протягом декількох днів. Читача вражає, коли він чекає відповіді цілу вічність і, дивлячись на це, інші користувачі також навряд чи захочуть щось писати.

Рада №6: Видаляйте спам

Коментарі, що залишилися без відповіді, зрозуміло, відштовхують, але ще гірше, якщо серед обговорень є спам. Якщо секція коментарів на вашому сайті засмічена спамом, то читачі можуть подумати, що ви взагалі їх не читаєте. Використовуйте плагін Akismet або подібні, щоб запобігти спаму, який може завдати шкоди вашому блогу.

Порада №7: відправте листа блогерам-сусідам

Нарешті, якщо коментарі все ще не з’являються, спробуйте попросити інших блогерів зрушити айсберг: іноді, отримання навіть кількох коментарів може простимулювати поява безлічі нових. Також, напишіть людям, яких ви добре знаєте (може бути, ви знайомі в реальному житті або просто спілкуєтеся в Skype) і попросіть їх залишити невеликий відповідь на певну статтю. Будьте впевнені, це принесе вам певний позитивний результат!
Ви знайшли відмінний спосіб отримати більше коментарів на своєму блозі? Або у вас є ще якісь ідеї на тему, підняту в даному пості? Тоді дайте нам знати про це нижче!

Переклад статті «Seven Ways to Get More Comments on Your Blog» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.