Скільки людей відвідують ваш сайт кожен день? Скільки з них виконують потрібні дії? Перш ніж вживати заходів щодо збільшення конверсії, важливо відповісти на ці питання і зібрати дані про поточному рівні. Тільки після цього можна проводити перетворення сайту і чекати, що прибуток з проекту збільшиться. Проаналізувати відвідування свого сайту можна за допомогою корисного і безкоштовного інструменту Google Analytics.

Фактори, які впливають на конверсію сайту:

 • Швидкість завантаження сторінок. Повільне завантаження змушує користувачів закрити сайт і перейти до іншого ресурсу.
 • Використовувані технології та їх сумісність з браузерами. Якщо на сайті невалидный код або занадто багато скриптів, які не підтримуються браузерами користувачів, інформація може відображатися некоректно.
 • Використання відповідних протоколів безпеки у зв’язку з операцією та особистою інформацією. Кожен користувач повинен бути впевнений, що переведення грошових коштів та внесення особистих даних пройде для нього безпечно і не буде передано іншим особам.
 • Аспекти, пов’язані з корисністю ресурсу. Контент сайту повинен бути затребуваним користувачами і відповідним назві сайту.
 • Збільшення кількості способів оплати, доступних на сайті. Наприклад, банківським переказом, кредитною карткою, післяплатою.

5 ефективних способів збільшити конверсію сайту:

 • Написати ефективний заголовок. Ваш сайт повинен мати привабливий заголовок, точно описує зміст ресурсу. Наприклад, якщо ви продаєте спортивні товари: Інтернет-магазин спорттоварів», або «Першокласне спорядження для туризму». Іншими словами, ви вступаєте в діалог з клієнтами з перших секунд перебування на сайті. Писати ефективні заголовки не просто, але, потренувавшись, ви зможете створити той, який приверне увагу потенційних клієнтів і надовго залишиться у них в пам’яті.
 • Написати заклик до дії. Заклик до дії, також як і заголовок повинен привертати увагу і заохочувати користувачів вчиняти дії. З хорошим закликом до дії можна значно збільшити конверсію. Його можна використовувати для збору контактної інформації, переходу на додаткові сторінки сайту, реклами нових товарів або підписки на розсилку.
 • Викликати довіру. Користувачі сайту повинні знати, що ваша компанія є авторитетною і пропонує перевірені, якісні товари і послуги. Мало хто хоче бути першою людиною, яка вчиняє правочин в невідомому інтернет-магазині або купують новий товар. Якщо, звичайно, це не розкручений бренд. Подбайте про те, щоб про вашу компанію було достатньо позитивних відгуків в інтернеті. Більшість користувачів спирається на думку інших людей, перш ніж зробити покупку. Розмістіть на своєму сайті кілька таких відгуків, бажано з фотографією щасливих клієнтів. Додатковим плюсом буде думку незалежних експертів. Наприклад, у формі відео-оглядів.
 • Можливість швидко зв’язатися з менеджером сайту. На сайті обов’язково повинна бути розміщена контактна інформація з номером телефону і фізичною адресою організації. Ви повинні налаштувати підхід до ринку. Бізнес-клієнти, в більшості випадків, воліють прямий контакт. Прості клієнти – непрямий контакт через менеджерів. Якщо це інтернет-магазин, то необхідно додати адреси пунктів видачі товарів з точним зазначенням годин роботи. Крім того, повинна бути можливість підписатися на безкоштовну розсилку новин.
 • Довгострокові відносини з клієнтами. Ви повинні поставити собі за мету вибудувати довгострокові відносини і продати свій товар більше, ніж один раз. Тут варто звернути увагу не тільки на зручність веб-сайту та якість товару, але і на роботу менеджерів, їх оперативність та компетентність. Важливий фактор – доставка. Якщо ви не виконуєте доставку в строк, то ризикуєте викликати невдоволення клієнтів і отримати негативні відгуки про роботу в цілому. Грубі порушення й затримки з доставкою необхідно компенсувати бонусами, щоб не втратити клієнтів.
 • Це лише мала частина способів, які ведуть до підвищення конверсії сайту, але впровадження їх виразно приведе до підвищення результативності роботи сайту.

  Виступ Юлії Микеды на конференції RIW-12 з доповіддю на однойменну тему: «Підвищення конверсії».