Введення

Пошукові системи використовують ряд критеріїв, щоб визначити, про що йде мова на цій веб-сторінці. Всі ці критерії можуть бути різними і можуть змінюватися з плином часу. Вони спрямовані на визначення ступеня релевантності сторінки, тобто відповідності даним запитом. Мета пошукової системи — надати користувачеві результати, які найбільше відповідають його запитом.

Окремі критерії можуть час від часу змінюватися, але деякі з них постійні. Один з них — місце розташування ключових слів на сторінці. Зазвичай слова, які розташовані ближче до початку сторінки, вважаються більш важливими, ніж слова, що зустрічаються далі на сторінці. Само собою — згадайте хоча б будь-яку газетну статтю, в якій заголовок і перший абзац зазвичай більш змістовні, ніж інший текст.

Інше мірило відповідності — «щільність ключових слів». Це відношення кількості ключових слів на сторінці до загальної кількості слів. Чим вище співвідношення між ключовими словами і загальною кількістю слів, тим більше сторінка відповідає запиту на ці ключові слова.

Коли пошукова система відправляє свого робота поглянути на вашу сторінку, вам хотілося б бути впевненим, що робот знайде потрібну інформацію у верхній частині сторінки і що щільність ключових слів на сторінці досить висока (в межах розумного). Іноді виникають труднощі, навіть якщо на видному місці вашої сторінки розташовано достатню кількість тексту, насиченого ключовими словами. Два таких труднощі — позиційний код JavaScript і позиційний код каскадної таблиці стилів (Style Sheet) — можна легко усунути.

Труднощі з JavaScript

Великі обсяги коду JavaScript можуть бути перешкодою. Зазвичай на веб-сторінці найбільше коду JavaScript міститься в розділі HEAD. Тут зазвичай визначаються змінні і функції і т. п. На жаль, великий обсяг коду JavaScript на сторінці може дуже зашкодити рейтингу сторінки в пошукових системах.

Так як пошукові системи схильні звертати більше уваги на текст в початок веб-сторінки, ніж на подальший текст, очевидно, що наявність декількох десятків рядків коду JavaScript у верхній частині сторінки відсуває дійсний зміст від початку. А те, що знаходиться на сторінці нижче, менш важливо для пошукової системи.

Щільність ключових слів — також важливий фактор. Але знову-таки, якщо ваша сторінка містить кілька сотень слів коду JavaScript, щільність ключових слів — ставлення ваших ключових слів до всіх слів на всій сторінці, що містить і текст, і до код — буде набагато менше. Це означає, що деякі пошукові системи будуть розглядати вашу сторінку менш як релевантну.

Усунення труднощів з JavaScript

Так як же зберегти функціональність JavaScript, але при цьому зробити вашу сторінку як можна більш зручним для пошукової системи? Розмістіть код JavaScript в окремий файл, а потім приєднайте його до веб-сторінці.
Оригінальна сторінка «mypage.html» може виглядати приблизно так:

…body of page…

Приклад 1 — mypage.html JavaScript

Замінюємо код JavaScript командою для браузера отримати код з окремого файлу. Нова сторінка буде виглядати так:

…body of page…

Приклад 2 — mypage.html після перенесення коду JavaScript в інший файл

Зверніть увагу, що тег SCRIPT поповнився атрибутом «src». Значення, присвоєне цього атрибуту, — це ім’я зовнішнього файлу, що містить код JavaScript. Як правило, такі зовнішні файли отримують розширення «.js», показує, що вони містять код JavaScript. Відзначте також, що тут присутні обидва тега , хоча між ними нічого немає.
Потім створюється нова сторінка, що містить код, раніше містився в тегах SCRIPT. Назвемо її «codepage.js», а виглядати вона буде ось так:

function helloWorld(){
alert(«Hello, World!»);
return;
}

Приклад 3 — codepage.js містить лише код JavaScript

Для цього нового файлу не потрібно HTML-розмітка. Він містить лише код, який спочатку знаходився між тегами SCRIPT.

Труднощі з каскадними таблицями стилів

Крім коду JavaScript, причиною ускладнення роботи пошукових систем може бути код Style Sheet, коли він поміщений на веб-сторінку. Цей код необхідно видалити зі сторінки з тих же причин, що і JavaScript — оскільки він зрушує основний зміст і зменшує щільність ключових слів.

Усунення труднощів зі Style Sheet

Ідея видалення інформації Style Sheet зі сторінки подібна до ідеї «перевантаження» JavaScript в інший файл; що ж стосується синтаксису — мають місце деякі відмінності.

Оригінальна сторінка — «mypage.html» — може мати такий вигляд:

…body of page…

Приклад 4 — mypage.html з кодом Style Sheet

Ми хочемо перенести цей код в окремий файл, тому ми видаляємо його з початкової сторінки і додаємо посилання, що вказує на окремий файл, що містить тепер код Style Sheet.

…body of page…

Приклад 5 — mypage.html після видалення коду Style Sheet

Зверніть увагу на добавившийся тег LINK. Він містить інформацію трьох типів, яка знадобиться браузеру для відновлення сторінки на час відвідування користувачами. Атрибут/пара значень «rel=’stylesheet'» показує, що ми дивимося на файл Style Sheet. Атрибут/пара значень «href=’style.css'» вказує на зовнішній файл, що містить інформацію Style Sheet. Типове розширення цих файлів — «.css», показує, що вони містять код Cascading Style Sheet. Ви замініть ім’я файлу «style.css» іменем файлу, в який помістіть код Style Sheet. Нарешті, потрібно визначити тип MIME цього файлу в атрибуті/парі значень «type=’text/css'».

Потім створюється нова сторінка, що містить код, раніше містився в тегах STYLE. Називаємо її «style.css» і дивимося, як вона виглядає:

body{
background:white;
color:red;
}

Приклад 6 — style.css містить лише код Style Sheet
Для цього нового файлу не потрібно HTML-розмітка. Він містить лише код, який спочатку знаходився між тегами STYLE.

Висновок

Виконавши ці дві процедури, ви зробили веб-сторінку більш зручною для пошукових систем. Це значить, що наступного разу, коли вашу сторінку будуть досліджувати пошукові роботи, важливе зміст буде розташоване ближче до її початку і щільність ключових слів буде більше. В результаті сторінка займе вищу позицію у списках пошукових систем і, ймовірно, збільшить трафік сайту.

Дейл Гетч — технічний консультант Search Innovation — компанії по просуванню пошукових систем, що обслуговує підприємства малого бізнесу і неприбуткові організації. Понад 12 років працював в напрямку розвитку програмного забезпечення. Поряд з програмуванням в Perl, JavaScript, ASP і VB, він є фахівцем з написання і редагування технічних текстів, з упором на доступне виклад технічних питань читачам, недосвідченим у цій галузі.