Основою контекстної реклами є контекстне оголошення. Це заголовок, текст і посилання на ваш ресурс. Вони прив’язуються до певних ключових слів і показуються тільки в тому випадку, якщо користувач запросив хоча б одне з цих слів.

У даній статті вас чекають п’ять основних принципів, які допоможуть скласти ефективне оголошення для проведення успішної рекламної кампанії.

Рада #1. Використовуйте тільки «цільові» запити.

Людина, який ввів в пошукову систему запит «фарби», міг мати на увазі «акварельні фарби», «групу фарби», «автомобільні фарби» або «фарби для волосся».

Це один з прикладів нецільового запиту. Запит «фарби» підходить для дуже великого кола осіб. А це означає, що оголошення буде показуватися як цільових, так і користувачам, яким абсолютно байдуже вашу пропозицію. Внаслідок цього, знижується ефект від оголошення.

Чим нижча ефективність (клікабельність) оголошення, тим нижче вона знаходитися в списку всіх інших оголошень. Якщо ефективність досягла мінімуму, то оголошення знімається з показів. Щоб такого не сталося з вами, ретельно вибирайте запити, за якими будете рекламуватися. Бажано, щоб оголошення показувалося тільки вашою «цільової групи».

Рада #2. Робіть оголошення коротким.

Стислість – сестра таланту. Це відноситься також і до тексту контекстне оголошення. Всі люди по натурі ліниві, тому й воліють короткі тексти довгим.

Не дивлячись на те, що контекстні оголошення і так обмежені за символами, виділятися з них будуть все одно самі короткі. Однак, не позбавляйте сенсу оголошення, роблячи його коротким. Ви повинні описати всю суть своєї пропозиції однією, двома фразами.

Рада #3. Використовуйте в оголошенні ключові слова.

Ключові слова, які є в оголошенні будуть виділятися «жирним». Це відразу приверне увагу до вашого тексту. Крім того, людина завжди звертає увагу на текст, за яким він вів пошук.

Уявіть, що вам потрібно відремонтувати автомобіль ВАЗ. Ви ввели в пошукову форму «ремонт автомобіля ВАЗ». На який з наступних заголовків, ви відреагуєте: «Ремонт автомобілів будь-яких марок» або «Ремонт автомобілів ВАЗ»? У другому випадку ви отримуєте саме те, що шукали.

Бажано використовувати ключові слова, як у заголовку, так і в тексті оголошення. Це завжди буде працювати краще, якщо ви не будете використовувати ключові слова в тексті взагалі.

Рада #4. Кожному слову – окреме оголошення.

Виходячи з попереднього ради, ви повинні виділяти окреме оголошення для кожного слова. Таким чином, ви зможете не тільки створити відповідний текст для кожного запиту, але і зможете перевірити на практиці ефективність тих чи інших слів. А це дуже цінний досвід.

Рада #5. Посилання з оголошення повинне вести на релевантну сторінку.

Уявіть на цей раз, що вам потрібна фотокамера Canon певної моделі. Ви справили пошук, і знайшли оголошення, що рекламує цю модель. Але коли ви клікнули на посилання в заголовку, то не потрапили на сторінку з описом і цінами, а на «головну» величезного інтернет магазину, який торгує самою різною електронікою.

В цьому випадку довелося б витрачати купу часу на пошуки сторінки з описом тієї самої моделі. Більшість людей не стануть навіть намагатися, а просто підуть на інший сайт. Саме тому посилання з вашого оголошення повинна вести не на головну сторінку, а на сторінку з описом того, що ви пропонували в самому оголошенні. Звичайно, іноді це може бути і головна сторінка.

Головний секрет: постійно випробуйте свої оголошення.

Це означає, що якщо ви хочете домогтися результатів, то ви повинні якомога швидше переходити від теорії до практики. Ви повинні постійно працювати над своїми оголошеннями, змінювати їх, стежити, як це відбивається на результатах.

Саме так люди стають професіоналами в цій галузі. Тільки завдяки постійній практиці, тестуванням і спостереженнями, вони отримують безцінний досвід, який не можна одержати ні в одній книзі по розкрутці.

Сподіваюся і на ваш успіх. Бажаю удачі!

Юсуф Губайдуллін. (Автор і ведучий першої подкаст-розсилки на тему «як розкрутити сайт»)