Що таке URL ?

URL розшифровується як «uniform resource locator» (уніфікований покажчик ресурсу). Це стандартний спосіб посилання на об’єкти в інтернет.URL іспользутся також при використанні інших серверів інтернет: передача файлів по протоколу FTP, відправки електронної пошти і т. п. Розробники HTML — документів исплользуют url у своїх документах для створення гіперпосилань на інші веб-сайти.Незважаючи на здавалося б заплутаний набір похилих рис і двокрапок, синтаксис url розроблений таким чином, щоб він був зрозумілий і простий.Дизайнери представляють url не тільки як засіб встановлення зв’язку між електронними документами, але і як корисну інформацію,яка може вказуватися в книгах, на візитних картках, у рекламних повідомленнях.

Складові частини URL

Щоб знайти який — небудь об’єкт об’єкт в інтернет, необхідно дізнатися його адресу, а потім підключитися до мережі інтернет або інтранет,на якому цей об’єкт зберігається. Пошук адреси полягає у визначенні доменного імені або ip — адреси компьтера,а підключення до компьтер полягає у вказівці імені користувача і пароля. Крім цього, необхідно знати,де знаходиться файл на даному компьтере, тобто необхідно знати ім’я каталогу. Необхідно також знати відповіді на наступні питання:яке ім’я потрібного файлу ? і як його отримати ? Який протокол використовується для передачі інформації або доступу до об’єкти ?Правильно заданий url відповість на поставленно вище питання, так як містить опис того, де знаходиться об’єкт,і яким чином він може бути доставлений. «Яким чином» визначається протоколом обміну, наприклад, http.»Де» визначається ім’ям комп’ютера, ім’ям каталогу і іменем файлу.Для розділення частин уніфікованого покажчика ресурсів використовуються символи прямої похилої риси (слеша) та двокрапки. Базова структура url наведена нижче: http://www.woweb.ru/

Адреса комп’ютера (woweb.ru)

Кожен веб-документ зберігається на сервері глобальної мережі інтернет. Перший етап пошуку документів полягає у визначенні адреси сервера.Найбільш зручний спосіб завдання адреси комп’ютера в мережі, що працює на основі протоколів tcp/ip,полягає у вказівці символьного імені комп’ютера, яке називається доменним ім’ям.В мережі інтернет повне доменне ім’я складається з машини і наступним за нею ім’ям домену. Так, адреса www.woweb.ru вказує на комп’ютер з ім’ям www, розташований в домені woweb.ru.Хоча ім’я www широко використовуються для вказівки компьтера, містять веб-документи, це всього лише традиція, а не обов’язкове правило.Локальні комп’ютери можуть мати різні імена (наприклад, mister), улюбленого персонажа (Duffy, spiderman).
Правила формування імені комп’ютера дуже важливі, так як вдало задане ім’я дозволить користувачам легко його запам’ятати.Користувач, який розуміє принцип формування доменних імен і правила завдання імені комп’ютера, відразу здогадається,що адреса веб-сервера компанії Toyota буде виглядати так: http://www.toyota.com/.Представим деякі, частво зустрічаються,
значення закінчення доменних імен:
ru — російська
com — комерційний
net — підприємство
org — некомморческая організація
Наприклад http://www.woweb.ru можна написати так: http://www.WOWEB.ru або http://www.WoWeb.ru. Браузер повинен однаково сприймати ці адреси.