Принцип «перевернутої піраміди» в гіпертекстовому просторі
Спочатку слід наводити коротке зведення (лід), що дозволяє відвідувачам скласти загальне уявлення про міститься на сторінці інформації, навіть в тому випадку, якщо вони не ознайомляться з усією цією інформацією в повній мірі.

Потім потрібно поступово переходити до подробиць. Головне, щоб користувач міг перервати читання в будь-який момент часу і при цьому знати, яке питання розглядається в цій главі.

Всередині «піраміди» потік інформації зазвичай приймає таку форму:

* Лід-резюме, заснований на тому факті, про яку йде мова/Постановка питання/Ознайомлення з темою статті.
* 2-4 абзацу, в яких викладається факт/питання/тема більш докладно.
* Абзац-передісторія або абзац-зв’язка, які пов’язують факт/питання/тему з тим, що відбувалося раніше.
* Додаткова інформація про факт/щодо/теми статті.
* Додаткова інформація про передісторію або подальші перспективи розвитку подій.

Інші форми компонування матеріалу

* Хронологія. Після ліда матеріал викладається в тому порядку, в якому відбувалися події.
* Серіал або епізод. Після ліда розділіть матеріал на підтеми і розглядайте кожну з них по черзі. Кінцівка повинна зв’язати їх в одне ціле.
* Затяжна форма. Вступ у формі жанрової сценки або приклад з життя даються перед викладом подій. Не розтягуйте цей лід, інакше читач може не приділити уваги іншому.
* Напруга. Зворотній поворот «перевернутої піраміди» — кінцівка «з сюрпризом». Ви розповідаєте про те, що трапилося, але результати притримуєтесь до останнього абзацу. Цей варіант використовується рідко, але він хороший для подій, хід яких хитромудрий або комічний.
* Нарис. Тут ваша мета — не тільки давати інформацію, але і ділитися враженнями. Фактор часу не так важливий, як особистісні або загальнолюдські проблеми. Вам потрібно намалювати картинку в уяві читача. Виділіть центральну посилку, позначте її в самому початку і розробляйте протягом всієї статті. Навколо цієї центральної посилки створіть мереживо з спостережень, анекдотів, аналогії, прикладів, цитат і описів, щоб картинка стала цілісною.
* Аналіз. Форма зазвичай така: а) опис проблеми: б) думки причетних до неї людей і займані ними позиції; в) ваші міркування з приводу подальшого розвитку подій і кінцевого результату. Коментар просуває аналіз на крок вперед: автор також займає певну позицію.
* Рубрики-колонки та огляди. Тут існує незліченна безліч форм. Годиться все, що має відношення до читача, здійснює мети автора і майстерно написано.