SEO або оптимізація під пошукові системи – це тривалий процес, який рідко дає миттєвий результат. Але перші кроки відразу після запуску сайту здатні вплинути на його видимість в Google.

Якщо з самого початку все зробити правильно, то можна заощадити багато часу в подальшому, так як не доведеться виправляти сайт, при розробці якого ніхто не враховував аспекти SEO. У цьому вам допоможе підбірка порад по SEO оптимізації сайту самостійно покрокова інструкція.

1. Структуруємо сайт під цільові ключові слова

Структура сайту має величезний вплив на його ранжування. Щоб досягти успіху в пошукових системах за заданими ключовими словами, потрібно відповідним чином структурувати сайт. Кожна сторінка повинна бути зосереджена навколо тісно пов’язаних і максимально релевантних ключових слів.

Припустимо, що ви запускаєте онлайн-магазин чоловічого взуття. Вам необхідно, щоб кожен розділ сайту ранжировался за своїм цільовим ключовим словами, і приваблював відвідувачів, яких цікавить певний тип взуття.

Це означає, що структуру сайту слід розбити на категорії, і кожна з них повинна бути зосереджена навколо найбільш релевантних їй ключевіков. Нижче наводиться приклад структури магазину, головна сторінка якого таргетирована на ключову фразу «Чоловіче взуття», а у кожній категорії є власне вторинне ключове слово:

Чоловіче взуття: шкіряні черевики, мокасини, сандалі, тенісні кросівки, спортивна взуття, повсякденне взуття, шкіряні туфлі

Подібна структура має кілька переваг. Насамперед, вона дає чітке уявлення про вашому каталозі і розподіляє ключові слова для кожної сторінки сайту.

Крім цього такий підхід при здійсненні SEO самостійно дозволить надалі розбити кожну категорію на підкатегорії. Наприклад, якщо в магазині продають відразу кілька різних типів чоловічої шкіряного взуття, можна розділити категорію шкіряного взуття на додаткові підкатегорії, заточені під цільові ключові слова:

7 кроків оптимізації після запуску нового сайту

Картинка: Шкіряне взуття: Чоловічі шкіряні Оксфорди, Чоловічі шкіряні Броги, Чоловічі шкіряні Лофери, Чоловіча шкіряна повсякденне взуття, Чоловіче замшеве взуття

Така структура дозволяє зорієнтувати кожну сторінку на окреме основне ключове слово, а також на набір вторинних ключевіков. Тут для кожної сторінки є власний набір ключових слів, що робить її більш релевантною і збільшує потенціал залучення органічного пошукового трафіку.

Ключові фактори, які потрібно враховувати при SEO оптимізації сайту самостійно:

 • Переконайтеся, що кожна сторінка сайту зав’язана на одному основному ключовому слові і декількох вторинних ключевиках;
 • Використовуючи наведені приклади, структуруйте ваш сайт таким чином, щоб кожна сторінка була максимально релевантна і конкретна;
 • Не намагайтеся оптимізувати окрему сторінку під велику кількість ключових слів. Краще нехай буде кілька сторінок, контент кожній з яких максимально релевантний, ніж одна сторінка, яка висвітлює відразу кілька різних тем.

2. На кожній сторінці повинен бути якісний контент, оптимізований під Google

Сьогодні у світі SEO контент вважається одним з найважливіших чинників ранжирування. Перед тим, як заглибитися в оптимізацію, важливо подбати про якість контенту.

Статистка свідчить, що сторінки, що складаються з 2000 і більше слів, ранжуються в пошуку Google краще, ніж сторінки з поверхневим коротким вмістом. Звичайно, на створення об’ємного хорошого контенту потрібно більше часу, але це точно дасть позитивний ефект.

Дослідження показують, що довгі детальні сторінки частіше залучають зворотні посилання. Тобто, незважаючи на збільшені тимчасові витрати і вкладені зусилля, можна отримати набагато більше вхідних посилань для кожної сторінки.

Спробуйте поглянути на контент так, як якщо б він був рішенням чиїх-небудь проблем. В якості джерела натхнення спробуйте вивчити піраміду потреб Маслоу. Якщо ви допоможете комусь вирішити задачу або задовольните чиї-небудь потреби, то це з великою ймовірністю принесе вам зворотні посилання.

Оптимальне SEO просування сайту самостійно всередині сторінки передбачає випадкове використання ключових слів у контенті, але цим краще не зловживати. Алгоритми Google досить розумні, щоб визначити навмисне вживання ключових слів в тексті, і часто це призводить до штрафних санкцій від пошуковика.

Ключові слова краще додавати в підзаголовки, обрамлені теги H1 і H2. Довгі ключевики ефективно працюють в підзаголовках H3 і H4. Після того як ваш матеріал буде готовий, перевірте природність ключових слів у тексті.

Ключові аспекти:

 • Намагайтеся публікувати не менше 2000 слів на кожній сторінці, і використовуйте ключові слова природним чином, не перестарайтеся;
 • Користуйтеся теги H1, H2, H3 і H4 для обрамлення основних і вторинних ключевіков;
 • Намагайтеся відповідати на існуючі питання, і допомагайте відвідувачам вирішувати їх проблеми за допомогою вашого матеріалу.

3. Тег заголовка повинен включати основний ключовий термін

Тег заголовка (title) – це текст, який Google буде виводити як заголовок вашої сторінки в результатах видачі. Також цей текст відображається у вікні браузера користувачів. Важливо, щоб на всіх сторінках використовувалися заголовки, оптимізовані ключовими словами.

При проведенні SEO просування сайту самостійно слід враховувати, що хороший заголовок повинен описувати вміст сторінки, і при цьому включати в себе основне ключове слово. Наприклад, на сторінці «Чоловічі шкіряні Оксфорди» підійде наступний заголовок:

«Чоловічі шкіряні Оксфорди: дивитися каталог і купити онлайн»

Такий заголовок точно описує вміст сторінки і повідомляє користувачам, чого можна чекати після того, як вони клікнуть по вашому посиланню в Google. Крім цього у заголовку присутній і цільове ключове слово, причому в самому початку.

Погляньте на приклад того, як наведений вище тег заголовка англійською мовою буде виглядати в результатах пошуку Google:

7 кроків оптимізації після запуску нового сайту

Ключевік знаходиться на самому початку заголовка і привертає увагу користувачів, а також сигналізує Google, що сторінка повністю релевантна запиту. Так як наш сайт структурований таким чином, що у кожної сторінки є своє ключове слово, в даному випадку ключова фраза згадується і в URL-адресі сторінки.

Google обрізає заголовки, довжина яких перевищує 60 символів, так що намагайтеся робити їх короткими і точними. Крім цього ключові слова краще розташовувати де-небудь на початку заголовка.

Ключові аспекти SEO просування самостійно:

 • Починайте заголовки з ключових фраз, які описують те, що користувачі побачать на ваших сторінках;
 • Не намагайтеся спеціально наповнювати заголовок ключовими словами;
 • Використовуйте основний ключевік один раз, а потім доповніть його релевантною інформацією про вашій сторінці;
 • Заголовки повинні бути коротше 60 символів, тоді Google не буде обрізати їх.

4. Використовуйте привабливі цільові метаописания

Метаописание – це невеликий фрагмент інформації, який відображається під заголовком та URL-адресою на сторінці пошукової видачі Google. Важливо, щоб воно було релевантне вмісту кожної вашої сторінки, і ґрунтувалося на ключових словах.

Одна з причин цього полягає в тому, що метаописание здатне вплинути на показник CTR (кількість переходів по посиланню). З допомогою метаописания можна мотивувати відкрити саме ваш сайт, а не конкурує.

Нижче видно, як виглядає метаописание нашої сторінки, присвяченої чоловічим шкіряним Оксфордам. Тепер користувачі краще розуміють, що вони побачать на сайті, а значить можна ефективно вплинути на показник переходів, згадавши, наприклад, безкоштовну доставку:

7 кроків оптимізації після запуску нового сайту

Самостійно здійснити SEO просування можна. Для цього у кожної сторінки сайту має бути своє унікальне метаописание, в якому розповідається про самій сторінці, що вона може запропонувати. Якщо ви використовуєте WordPress, то зможете швидко впоратися з метаописаниями за допомогою спеціальних плагінів зразок Yoast SEO або SEO Ultimate.

Щоб ввести заголовок і метаописание, прокрутіть нижче поля введення вмісту та знайдіть область налаштувань SEO. Введіть заголовок і опис у відповідні поля:

7 кроків оптимізації після запуску нового сайту

Ключові аспекти:

 • Переконайтеся, що у кожної сторінки вашого сайту є унікальний заголовок і метаописание;
 • Не забудьте використовувати ключевік в метаописании, але все має бути природно;
 • Намагайтеся мотивувати користувачів клікнути по вашому посиланню, так як завдання метаописания полягає якраз у тому, щоб «продати» ваш сайт цільової аудиторії.

5. Налаштуйте Google Analytics і додайте сайт до Search Console

Google Analytics являє собою безкоштовний інструмент моніторингу, який дозволяє відстежувати, як люди використовують ваш сайт, а також допомагає їх знаходити:

7 кроків оптимізації після запуску нового сайту

З точки зору SEO просування інтернет магазину самостійно, Google Analytics – відмінний інструмент, що дозволяє виявити можливості подальшої оптимізації сайту під конкретні ключові слова. Установка Google Analytics відразу після запуску сайту дозволить одержувати статистичні дані з самого початку і використовувати їх для оптимізації сайту в подальшому.

Процес встановлення дуже простий. Зайдіть на офіційний сайт сервісу і увійдіть у систему, використовуючи наявний акаунт Google. Як тільки розберетеся з налаштуваннями Google Analytics, потрібно вбудувати унікальний трекінг-код в ваш сайт.

Якщо ви використовуєте WordPress, то цей код можна вставити за допомогою плагіна Yoast. Якщо ж у вас статичний HTML-сайт, то код відстеження потрібно додати на кожну сторінку, керуючись інструкціями Google.

Після того як Google Analytics налаштований, настав час додати сайт до Search Console:

7 кроків оптимізації після запуску нового сайту

Search Console – це спеціальна платформа від Google для вебмастерів. Вона надає доступ до цінних даними про стан сайту в органічному пошуку: від ключових слів, за якими він ранжується, до показників КЛІКІВ по кожному ключовому слову, кількості переглядів та інших цінних метрик.

Щоб додати сайт в Google Search Console, відкрийте головну сторінку платформи. Так як ваш сайт вже прив’язаний до аккаунту Google Analytics, ви зможете використовувати Search Console без додаткової настройки.

Ключові аспекти SEO оптимізації самостійно:

 • Використання Google Analytics і Search Console дозволить отримати додаткову інформацію про продуктивність сайту;
 • Search Console може надавати актуальні дані про можливості подальшої оптимізації вашого сайту під пошукові системи. Так що не забувайте перевіряти статистику.

6. Зв’яжіться з друзями або впливовими представниками вашої ніші, і спробуйте отримати зворотні посилання

Тепер перейдемо до наступного етапу – напрацювання посилальної маси. Можна почати з ваших особистих зв’язків: друзів, колег або ж впливових представників ніші, в якій ви працюєте. Спробуйте попросити їх прорекламувати ваш сайт.

Якщо серед друзів є блогери, тематика сайту яких перетинається з вашою, то зверніться до них з проханням згадати ваш ресурс в одній зі статей. Якщо ваш сайт пов’язаний з новинами, спробуйте пробитися в місцеві газети або журнали.

Напрацювання посилальної маси – це повільний, послідовний процес. Але його можна злегка прискорити, почавши з власного кола спілкування. Часто навіть пара посилань з дружніх сайтів можуть допомогти вам пробитися з яким-небудь ключовими словами.

Один з найбільш ефективних способів напрацювання посилальної маси полягає в гостьовому постінгу.

Ключові аспекти SEO оптимізації сайту самостійно:

 • Якщо у вас є знайомі блогери або власники сайтів, не соромтеся попросити у них прорекламувати ваш новий сайт;
 • Не варто турбуватися про таких факторах, як оптимізація анкоров, так як на даному етапі важливо зібрати хоч якусь базу зворотних посилань.

7. Розробіть довгострокову стратегію, яка постійно буде приносити результат

Оптимізація під пошукові системи – процес дуже довгий і складний. Якщо ви хочете ранжируватися за конкурентними ключовими словами, то доведеться постійно приділяти увагу SEO-стратегіям і намагатися досягати поставлених цілей.

Серед поширених стратегій можна відзначити контент-маркетинг або отримання зворотних посилань шляхом взаємодії з власниками інших сайтів. Не існує універсальних методів просування, так як всі сайти різні, і кожному потрібна своя, унікальна стратегія.

А ви готові взятися за оптимізацію власного сайту?

Якщо будете слідувати порадам по SEO просування сайту самостійно, наведених у цій статті, то у вас є всі шанси на успіх! Як тільки помітите приплив трафіку, починайте постійно відстежувати важливі для сайту SEO-метрики, впроваджуйте нові методи і слідкуйте за їх ефективністю.

Переклад статті «7 First SEO Steps to Take After You Launch a New Website» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.