Цільова сторінка є ефективним інструментом стимулювання продажів для будь-якого бізнесу. Більшість веб-сайтів поділяють свій вміст таким чином: Про нас, контактні дані і т.п. Але саме якісна цільова сторінка є тим, що змушує людей діяти.

Дизайн цільової сторінки може змінюватись, в залежності від сфери діяльності. Тим не менш, виділяють декілька ключових елементів ефективної цільової сторінки, які є загальними для будь-якого роду сайтів.

1. Впорядкований простір — це ключ до успіху

Плутанина на цільовій сторінці буде заважати донесенню інформації. Звичайно, ваша цільова сторінка може мати купу інформації, але вона повинна бути організована і розбита на керовані частини.

2. Структура сторінки і розміщення елементів

Важливо, щоб елементи візуального впливу розташовувалися вище лінії першого згину або там, де відвідувач може побачити їх, коли заходить на цільову сторінку.

Відео, кілька важливих тез і прямий заклик до дії повинні розташовуватися у верхній частині сторінки. Саме таку структуру мають багато маркетингові і продають сторінки.

Нижче рекомендується розмістити трохи більш докладної інформації про продукт або послугу, які ви пропонуєте. Тільки не забудьте, що структура повинна бути послідовною і акуратною. Як було сказано в попередньому пункті, занадто велика кількість безладної інформації може заглушити ваше послання.

Якщо відвідувачам не буде забезпечена можливість легко перейти з одного розділу контенту до іншого, вони відчують розчарування і просто покинуть ваш сайт.

Розбийте довгу інформацію на частини. Наприклад, перерахування переваг товару, можна розбити на розділи, позначені іконками або графікою, щоб підтримувати інтерес користувачів.

Ось як можна організувати сторінку:

7 елементів ефективної цільової сторінки

WooCommerce: у кожному розділі використовується декілька стовпців, щоб візуально розділити вміст на частини.

Woocommerce — це безкоштовний інструментарій WordPress для створення інтернет-магазину. На його цільовій сторінці розташовано промо-відео, а опис переваг і особливостей товару розкидано по сторінці.

Не можна збивати інформацію в купу. Кожна частина контенту повинна мати вільний простір, кожен ключовий момент розташовуватися на своїй ділянці.

Мені також подобається, як вони розбили вміст за допомогою кругових елементів, які працюють, як вкладки. Це робить сайт інтерактивним, і додає практичності.

Структура також досить різноманітна, кожен розділ має різну кількість стовпців, які візуально розділяють величезний обсяг контенту.

3. Вкладайте час і / або гроші в якісні зображення

Ви завжди повинні прагнути до того, щоб зображення на будь-якій сторінці, особливо це актуально для цільової сторінки, максимально захоплювали увагу відвідувачів.

Один з найсильніших способів досягти цього — використовувати потужну, емоційний зв’язок з ними:

7 елементів ефективної цільової сторінки

Сайт Klout: відмінний зразок концепції «Будьте відомі завдяки тому, що ви любите».

Цільова сторінка Klout демонструє людини, що йде по пляжу з гітарою. Гарний образ, надає сайту атмосферу безтурботності.

Концепція полягає в тому, щоб показати: ви надаєте користувачам те, від чого отримуєте задоволення. Слоган «Будьте відомі завдяки тому, що ви любите» ілюструє цю ідею.

4. Використовуйте потужний заклик до дії

Люди потребують того, щоб їм сказали, що робити. Завдання цільової сторінки полягає в тому, щоб надати їм інформацію і зловити їх на гачок.

Заклик до дії повинен показати їм, що вони повинні робити далі, наприклад, ввести адресу електронної пошти, натиснути кнопку, щоб зареєструватися або дізнатися більше.

Заклик до дії повинен завжди чітко виділятися: або розміщуватися на окремому видному місці, або накладатися поверх зображення.

Текст повинен контрастувати з кольором кнопки або фону. Чіткість є основним фактором для будь-якого заклику до дії.

Ви можете втратити багато потенційних клієнтів, якщо не дасте їм чітко зрозуміти, чого ви від них хочете:

7 елементів ефективної цільової сторінки

Їх кнопка призову до дії має яскраво-помаранчевий колір і сильно контрастує з синім фоном.

WordPress є однією з найпопулярніших платформ для блогів. Їх головний сайт має сірий фон, основні елементи сайту виконані в синіх кольорах.

Єдиним елементом, що випадає з цієї колірної гами, є кнопка з закликом до дії. Це перше, що кидається вам в очі, тому що вона має яскраво-помаранчевий колір.

Оранжевий є додатковим кольором на тлі однорідної палітри кольорів сайту, щоб створити найбільший контраст.

5. Використовуйте практичні, викликають довіру кольору

Психологія кольору — важливий аспект, особливо для цільової сторінки. Кожен раз, коли ви просите у кого-то, він інстинктивно сприймає це скептично. Тому ви повинні використовувати кольори, які викликають позитивні емоції.

Наприклад, синій є відмінним кольором для цільової сторінки, тому що він представляє такі речі, як чистота, свіжість і традиції.

Зелений ще один популярний колір для цільових сторінок. Причина, по якій зелений працює добре, полягає в тому, що він пов’язаний з такими поняттями, як зростання, гроші і життя.

Таких кольорів, як жовтий і червоний, як правило, уникають, через їх асоціації зі страхом, боягузтвом і гнівом.

У будь-якому випадку багато залежить від контексту:

7 елементів ефективної цільової сторінки

Freshbooks використовує комбінацію блакитного і зеленого кольорів.

Зверніть увагу, як добре Freshbooks використовує все те, що я перерахував.

У верхній частині сторінки вони застосовують поєднання блакитного і зеленого кольорів, а також сильний заклик до дії, який добре виділяється. Зображення вгорі показує, що Freshbooks доступний зі всіх видів пристроїв, тому ваш обліковий запис на

Freshbooks доступний вам практично звідки завгодно.

Мені також подобаються їхні соціальні інструменти впливу, наприклад, інформація про те, що сайтом користуються 5 мільйонів людей по всьому світу.

У нижній частині зазначено, що їх представляють багато авторитетних медіа. Це зміцнює довіру користувачів. Нижче наводяться докладні дані, відео, відгуки.

6. Переваги соціальних інструментів впливу

Коли справа стосується конверсії, відгуки можуть дати величезний приріст ефективності.

Коли ви намагаєтеся переконати інших зробити щось, будь то залишити свою адресу електронної пошти або підписатися на що-то за щомісячну абонентську плату, дуже важко змусити відвідувачів перейнятися до вас довірою.

Коли ви розміщуєте відгуки інших людей, які говорять про те, які вигоди дав їм цей продукт або послуга, це змушує відвідувача поставити себе на їх місце.

Відвідувач запитує себе: «А чи є у мене проблеми, на кшталт цього?» Якщо це так, то відвідувачі з більшою часткою ймовірності захочуть порівняти, як це буде працювати в їхньому випадку.

Можливість ідентифікувати себе в якості цільового споживача вашого продукту або послуги, які вирішують нагальні потреби — це відмінний спосіб отримати конверсію.

Крім того, чисто психологічно, ніхто не хоче бути першою людиною, яка робить щось. Якщо люди бачать, що вони не перші, що хто-то в аналогічних обставинах вже скористався товаром і отримав від нього користь, то, отже, вони вирішать, що самі отримають ті ж результати:

7 елементів ефективної цільової сторінки

Hootsuite.

Hootsuite — хаб управління соціальними медіа, через який користувачі можуть дуже просто постити твіти, повідомлення в Facebook і інших соціальних мережах. Їх цільова сторінка має відмінну структуру верхній частині.

Одна з речей, які ви бачите вище першого згину — це відгук Піта Кэшмора, генерального директора Mashable.

Якщо ви зможете отримати відгук людини з великим ім’ям, який схвалює ваш продукт або послугу, це практично миттєво може згенерувати довіру до вас з боку потенційних споживачів.

На сайті HootSuite, це останнє, що ви бачите, перед тим як безпосередньо перейти нижче, і це залишає незабутнє враження:

7 елементів ефективної цільової сторінки

Shopify ще один чудовий приклад сайту, який використовує відгуки.

Shopify ще один чудовий приклад сайту, який використовує відгуки для просування своїх товарів. На ньому розміщено два виділених відкликання, один — власника сайту, і ще один — відомої знаменитості.

Завдання цього розділу миттєво додати довіру до програмного забезпечення інтернет-магазину.

7. Відео може бути дуже переконливим

Використання коротких рекламних роликів може різко збільшити кількість переходів з цільової сторінки. Просто професійно зроблене відео швидше і легше побачити, ніж читати текст. Деякі люди не хочуть витрачати час на читання великого тексту.

У той же час, якщо у вас є переконливе відео, то це підвищує шанси на те, що відвідувач зверне увагу і захоче залишитися на сторінці, щоб прочитати текст і дізнатися подробиці.

Відео також допомагає налагодити особистий контакт з відвідувачами. Обличчя людини на екрані або приємний голос справити на них приємне враження, ніж читання довгого тексту продає сторінці.

Це також дасть вам можливість показати в ролику ваш продукт або послугу в дії:

7 елементів ефективної цільової сторінки

Leadpages: Ролик вгорі сторінки відповідає на всі питання «Що це таке?».

Leadpages — це сервіс для створення цільових сторінок.

Вгорі сторінки розміщений короткий демо-ролик, в якому наводяться факти, статистичні дані та інтерактивна демонстрація продуктів і послуг.

Це показує відвідувачам, наскільки просто з допомогою продуктів Leadpages створити ефективну цільову сторінку.

Текст над відео-контейнером повідомляє вам, що слід зробити в першу чергу — просто переглянути відео.

Після перегляду ви в кінцевому підсумку захочете прочитати текст, розташований з правого боку, де наводяться підтвердження ефективності продукту і кнопка з закликом до дії — перейти по ній та зареєструватися:

7 елементів ефективної цільової сторінки

Leadpages: Нижче першого згину наводяться відповіді на питання «Чому?».

Нижче згину Leadpages використовує розділ відгуків, де перераховуються лідери галузі, які скористалися їхніми послугами і досягли з їх допомогою успіху.

Кожен хоче користуватися продуктом, який вже успішно використовують інші люди. Це відразу зміцнює позиції Leadpages і підвищує авторитетність цього сервісу.

Прямо під цим блоком на сайті розміщуються соціальні підтвердження — перелік великих брендів і успішних компаній, які теж користуються сервісом.

Цей список користувачі можуть порівняти з тим, що потрібно їх сайту.

Врахуйте і те, що навіть невеликі креативні зміни в одному з цих елементів можуть призвести до великим досягненням, але намагайтеся завжди двічі перевірити, до яких результатів приводять такі зміни. Іноді сукупність усіх факторів призводить до непередбачуваних наслідків.

Звичайно, все це теорія, але, зрештою, вона заснована на цифрах, які говорять багато.

Переклад статті «7 Steps to an Effective Landing Page» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.