lВ цій статті приведена точка зору Стоуні де Гейтера про поточний стан SEO і тенденції його розвитку в найближчому майбутньому. Він заявляє, що компанії, які надають виключно SEO послуги, зникнуть у наступні чотири роки, якщо не раніше.

Незважаючи на те, що SEO залишається невід’ємною частиною онлайн-маркетингу, ті, хто роблять ставку тільки на досягнення верхніх рядків у рейтингах пошукових систем, зазнають невдачі. Крім того, що вони будуть не в змозі надати будь-які стоять послуги своїм клієнтам, без включення аспектів маркетингу в SEO кампанію розміщення конкурентоспроможних ключових слів в рейтингах пошукових систем стане вкрай складним, якщо не неможливим. І це дійсно так.

За минулий рік, Google випустив безліч програм і продуктів для користувачів. При найближчому розгляді більшість з них насправді не що інше, як спосіб збору інформації для Google, такої, як дані про поведінку користувача в Інтернеті і на певних сайтах. Ця інформація може бути використана для створення алгоритмів, що враховують популярність сайтів і конверсії при складанні результатів пошуку.

Кращою з цих програм стала Google Analytics, яка є потужним інструментом аналізу відвідуваності сайтів для web-майстрів, яка крім цього надає Google значна кількість даних про Вашому web-сайті. З встановленою програмою Google Analytics може відстежувати, як користувачі знаходять і використовують Ваш сайт, і навіть конверсію, тобто який відсоток Ваших відвідувачів перетворюється на Ваших клієнтів.

Стоуні де Гейтер говорить про SEO тільки як про систему досягнення високих рейтингів. Це — вузька інтерпретація, навмисно використана їм, щоб показати, що безліч так званих SEO-компаній все ще надають SEO як автономну послугу. Вони здебільшого орієнтуються на інші послуги, які працюють на маркетинг, такі як зручність і простота використання — юзабіліті, конверсії і т. д. Рішення цих маркетингових питань тепер, більше ніж коли-небудь, необхідно для успіху будь-якої кампанії по оптимізації. Той, хто шукає послуги з оптимізації без розуміння цих аспектів, майже напевно зупинить свій вибір на фірмі, яка не зможе повністю задовольнити його потребам.

Багато SEO-компаній вже включають юзабіліті в свої послуги з оптимізації. Таким чином, під загальною назвою «SEO» об’єднуються не тільки SEO-послуги. Будь-яку пропозицію з оптимізації повинно об’єднувати як маркетингові, так і оптимізаційні аспекти.

Таким чином, можна зробити висновок, що, звичайно, ще дуже рано говорити про повне зникнення «SEO», але вже не занадто рано упевнитися, що Ваша кампанія по оптимізації включає в себе маркетингові елементи, необхідні для її успіху.

Автор: Стоуні деГейтер
http://www.searchengineguide.com/degeyter/006574.html