Контекстна реклама має вигляд текстового посилання, що містить короткий опис, близьке до контексту сайту, де вона розміщується. Будучи частиною змісту сторінки, таке оголошення викликає у користувача більший інтерес, ніж інші види реклами. Про це свідчать показники CTR. Замовити розміщення оголошень можна в таких мережах як Google AdWords, Яндекс.Директ, Бігун:

Істотно підвищити ефективність цього виду реклами дозволяють спеціальні CPA системи, такі як, наприклад, Admitad, Cityads.ru або Ad1.ru. Подібні мережі не тільки приваблюють рекламодавців, але і відбирають підходящі за змістом ресурси, надають допомогу у підготовці оголошень і т. д. Все, що потрібно від рекламодавця – укласти договір з мережею, визначити цільове дію і вказати ціну або відсоток від прибутку, поповнити бюджет, завантажити банери і чекати коли «повалять» клієнти.

Робота вебмайстра дещо складніше. Він повинен чітко визначити цільову аудиторію при виборі оффера, необхідним чином налаштувати сайт, оволодіти тонкощами білінгу. Проте є такі умільці, які здатні налаштувати закупівлю трафіку з контекстної реклами так, щоб прибуток від партнерки перевищувала рекламний бюджет (арбітраж трафіку). А тепер про все детальніше:

Контекстна реклама CPA і арбітраж трафіку

Контекстна реклама, що працює за принципом CPA

Ще зовсім недавно словосполучення «контекстна реклама» найчастіше згадувалося у зв’язці з «КЛІКІВ». Зараз йому на зміну прийшло CPA. В чому причина таких змін? CPA або Cost per Action означає «ціна за дію».

Синонімами цього терміна можна вважати CPL (cost per lead — ціна за лід). Головна мета даного напрямку лідогенераціі полягає в зборі демографічних та контактних даних, в той час, як при класичному CPA дії можуть проводити анонімні користувачі. Модель, що передбачає оплату за придбання, називають Cost Per Sale або CPS (ціна за продаж).

Як такі два поняття як контекстна реклама і CPA пов’язані між собою? Все гранично просто – купуючи оголошення, ви оплачуєте кліки (відвідувачів). У Cost Per Action рекламодавець платить тільки за дії, зроблені користувачами на його ресурсі (реєстрація, клік, купівля товару, замовлення послуги, підписка на розсилку), а не за абстрактні покази оголошень.

Контекстна реклама CPA дозволяє компаніям оптимізувати витрати на рекламу і отримувати від неї максимальну вигоду:

Контекстна реклама CPA і арбітраж трафіку

Кому підходить CPA-реклама?

Головними рекламодавцями в даній області є інтернет-магазини, хостинг-провайдери, банки, фірми і т. д. Серед представників офлайн бізнесу — це будівельні компанії, автомайстерні, юридичні контори і т. д.

Як оптимізувати витрати на СРА-рекламу?

Наприклад, вартість 1 відвідувача дорівнює 1%, в такому випадку CPA буде дорівнює 1 рубль/1%=100 рублів. Ціна одного цільового дії складе 100 рублів. Тепер залишається проаналізувати, наскільки вигідна для вашого бізнесу контекстна реклама CPA.

Для цього слід виконати наступні дії:

  • Обчислити свій середній чек;
  • Визначити розмір прибутку з 1 замовлення;
  • Порівняти розмір свого CPA з розміром доходу від 1 замовлення.

Реклама буде окупатися лише в тому випадку, якщо середній дохід вище. Що ж робити, якщо дохід виявився нижче CPA? Оптимізувати контекстну рекламу.

Способи оптимізації контекстної реклами під CPA

Перше, що слід зробити, — визначити ключові запити і оголошення, які «поїдають» ваш бюджет, не провокуючи цільові дії. Нижче наведено приклад аналізу:

Контекстна реклама CPA і арбітраж трафіку

Оголошення, які не приносять конверсію, слід відключити або знизити ставку до мінімальної межі.
Другий крок – пошук цільових фраз і оголошень, які приносять вам продажу, але знаходяться вище цільового CPA. На прикладі, наведеному нижче, видно яке ключове слово має CPA нижче 100 рублів:

Контекстна реклама CPA і арбітраж трафіку

Друга та третя позиція потребують оптимізації. Знизьте ставку за невигідним ключовим запитам, а за тим, у яких йде хороший показник CPA – навпаки, підвищіть.

Отже, для проведення оптимізації контекстної реклами під CPA потрібно:

  • Зібрати статистику по кожному оголошенню і ключовому запиту за CPA;
  • Відшукати ключі і оголошення, які «з’їдають гроші» і не приносять продажу і відключити їх;
  • За ключовим фразам і оголошенням, що приносить продажу з невисоким показником CPA, знизити ставки, а для тих, які забезпечують продажу з високим CPA — підвищити ставки. Це забезпечить більше трафіку з досить високою ймовірністю конверсії.

CPA арбітраж трафіку

Вартість CPA-реклами декілька вище, ніж при використанні інших засобів залучення трафіку. Цей факт успішно використовують деякі веб-майстри-арбитражники.

Щоб реалізувати арбітражну стратегію в CPA-партнерці веб-майстер намагається залучити дешевий трафік з джерел, дозволених умовами співпраці. Якщо в майбутньому залучені користувачі починають виробляти цільові дії, то ті виплати, які отримає веб-майстер, дозволять йому не тільки покрити витрати на залучення трафіку, але і добре заробити на різниці залученого і проданого трафіку (CPA арбітраж).

Практика показує – монетизувати можна будь-трафік. Деякі веб-майстри навіть вдаються до послуг професійних дизайнерів для підготовки рекламних оголошень:

Контекстна реклама CPA і арбітраж трафіку

Ризики на ринку CPA

Число CPA-партнерок зростає з кожним днем. Вартість входу таких мереж в бізнес істотно знизилася в останні роки, що дозволяє запустити власну мережу без значних капіталовкладень. Системи залучають веб-майстрів обіцянками високих виплат.

Проте мережа отримує розрахунок від рекламодавця, тільки після того, як він отримає бажані дії, а от веб-майстри вимагають оплату за залучений трафік відразу. Така схема найчастіше призводить до касового розриву і неможливості виконання взятих на себе зобов’язань з боку мережі у повному обсязі. Саме тому варто довіряти тільки перевіреним мереж.

Але «підводні камені» можуть очікувати не тільки з боку мереж, але і з боку веб-майстрів. Досить часто трапляються ситуації, коли веб-майстри наводять «чорний» трафік, використовують проксі-сервера, що надають користувачам фейкові дані, змінюють адреси сайтів, з яких перейшли користувачі. Може мати місце кукистаффинг і кукидроппинг, мотивований трафік.

Однак основні аналітичні програми припиняють спроби обману. Сьогодні ринок CPA-реклами Росії оцінюється більш ніж в 3,5 мільярда рублів в рік:

Контекстна реклама CPA і арбітраж трафіку

Плюси і мінуси

Плюсами СРА-моделі є прозорість і високу якість трафіку. При цьому рекламодавець може залучити цільову аудиторію, економлячи бюджет. Це дає контекстній рекламі CPA всі шанси на те, щоб стати таким же ефективним інструментом, як і RTB-реклама. Проте є у неї і свої «мінуси».

Передусім, це якість аудиторії (навіть не дивлячись на те, що модель приваблює користувачів, які вчиняють певні дії, конверсію вони можуть принести тільки раз). Наприклад, якщо мова йде про акції, на яку «поведуться» ті, хто любить «халяву».

Також варто зауважити, що СРА погано функціонує в умовах еластичності ціни, враховуючи лише фактор здійснення необхідних дій. Це веде до того, що рекламодавці не збільшують бюджет на рекламу в ті моменти, коли це варто зробити, оскільки зростає якість трафіку:

Контекстна реклама CPA і арбітраж трафіку

Як правильно налаштувати контекстну рекламу для арбітражу?

Такі сервіси, як Google AdWords, Яндекс.Директ і Begun перевірені часом і пропонують дійсно якісні ресурси для розміщення реклами. Від вебмастера потрібно грамотно налаштувати параметри контексту і в результаті він отримає цільову аудиторію, зацікавлену в покупці пропонованих товарів і послуг.

Перед тим як приступити до налаштування контексту, слід визначити цільову аудиторію. Деякі досвідчені майстри ризикують експериментувати в даному питанні. В окремих випадках такий прийом спрацьовує. Однак початківцям оптимізаторам не варто цього робити. Їм слід уважно вивчити основні аспекти і лише потім почати шукати нову аудиторію. Для того щоб грамотно створювати рекламні кампанії буде не зайвим вивчити інструкції і керівництва, як правильно купувати контекстну рекламу в Google або Яндекс.

Враховуючи той факт, що контекстна реклама по праву вважається найшвидшою, то вже через кілька днів ваші оголошення зможуть побачити мільйони користувачів. У вас з’явиться можливість рухати свої офферы на розкручених ресурсах. Проте варто нагадати, що контекст відноситься ще і до одного з найдорожчих видів реклами. Тому арбитражнику знадобиться пара сотень доларів для того, щоб запустити кілька рекламних компаній.

Висновки

Для того щоб почати заробляти на арбітражі, спочатку добре вивчите теорію, приготуйте невеликий стартовий капітал і починайте діяти. Не забувайте про те, що CPA арбітраж трафіку — це ризикована справа і ви можете «злити» весь свій капітал не отримавши прибутку. Але навіть якщо таке трапилося, не зупиняйтеся. Розцінюйте невдачу як досвід, який може знадобитися при запуску наступного можливо більш вдалої рекламної кампанії.