У другій частині серії статей про проведення повного SEO аудиту сайту ми пояснимо, як перевірити, що у вас є правильно оптимізований контент.

Відмова від відповідальності: Наведений нижче перелік технічних аспектів SEO-аудиту містить набір стандартних заходів для збільшення трафіку на сайтах, до яких не застосовувалися санкції.

Мета регулярно проводиться SEO -аудиту — не просто переконатися, що сайт захищений від санкцій. А в тому, щоб упевнитися, що ви в повній мірі отримаєте вигоду з контента. З точки зору SEO це означає отримання більшого трафіку з органічного пошуку.

Як вже згадувалося, аудит поділяється на три частини — це друга.

Ось зміст серії:

 • Технічний SEO;
 • Контент (або «внутрішній») SEO;
 • Зовнішній SEO.

У даній статті ми розглянемо оптимізацію контенту і внутрішню оптимізацію. Нагадаю, що можна провести SEO аудит сайту онлайн безкоштовно.

1. Визначення цілей вмісту

Перший етап внутрішньої оптимізації полягає в тому, щоб визначити цілі контенту і, виходячи з цього, виробити стратегію.

Типовий сайт, що продає товари або послуги, повинен містити контент, орієнтований на наступні три мети:

 • Конверсії. Найбільш важливий контент на вашому сайті, який дає конверсії. Він спрямований на те, щоб провести людей до самого кінця шляхом здійснення конверсії. А стратегія SEO в першу чергу орієнтована на ті ключові запити, які використовують потенційні клієнти, коли вони вже готові зробити останню дію воронки продажів. Наприклад, якщо ви продаєте сині штуки, сторінки будуть орієнтовані на такі запити, як «купити сині штуки» або «сині штуки онлайн«.
 • Інформаційна. Захопити користувачів в той момент, коли вони вже готові завершити конверсію. Але також важливо захоплювати їх ще раніше, перш ніж вони дізнаються про інші шляхи вирішення своєї проблеми. Тому найбільш успішні сайти публікують контент, орієнтований на інформаційні запити, на ключові фрази типу «що таке сині штуки«. Подібний контент краще надавати користувачам, які тільки розглядають можливість придбання продукту або послуги.
 • Залучення посилань і цитувань в соціальних мережах. Важливо створювати контент, орієнтований на залучення природних посилань і соціальних сигналів. Ця мета може поєднуватися з інформаційним контентом. Але потрібно використовувати формат, який буде близький кожному. Користувач, який шукає інформацію, може просто хоче знайти сторінку з прямими відповідями і різними конкретними прикладами. Слід створити дві або більше одиниць контенту з однією і тією же базовою інформацією, які будуть використовувати різну мотивацію.
 • Прямий обов’язок кожного SEO-спеціаліста або власника сайту — проводити SEO аудит сайту онлайн, щоб переконатися в тому, що контент орієнтований, принаймні, на ці три мети.

  2. Визначення ключових слів

  Повний SEO-аудит. Частина 2 з 3: Контент і внутрішня оптимізація

  З усіх етапів SEO немає нічого більш важливого, ніж підбір ключових слів. Багато SEO-оптимізатори стверджують, що ми більше не живемо в світі, де все вирішують ключові слова. Але, незалежно від цього ми повинні розуміти, що семантичне ядро багато в чому задає тон і зміст сайту.

  Дослідження ключових слів визначає створення і наповнення змістом основних сторінок. Також можна визначити, які з важливих сторінок відсутні, і які треба створити.

  Існує цілий ряд інструментів, які допоможуть на стадії дослідження. На даний момент мій особистий фаворит — Keyword Explorer від Moz. Але якщо потрібно виробляти багато досліджень, а у вас немає платного аккаунта Moz, він може виявитися не надто корисним. У цьому випадку варто придивитися до Планувальником ключових слів від Google.

  Я, як правило, починаю дослідження ключових слів з запиту по всім основним термінам. У нашому прикладі я б вибрав запит «сині штуки» і «штуки«. Потім я спробував придумати щось про нестандартне, наприклад, терміни, які мають відношення до моєї теми, але знаходяться за межами конкретної спрямованості. У нашому прикладі це «червоні штуки» або «уявні товари«.

  Потім об’єднайте всі ключові слова в один список, сортування його за кількістю пошукових запитів і починайте обробку верхній частині списку. У міру просування вниз по списку позначайте для себе, під який з трьох основних типів контенту даний ключ підходить найкраще.

  По суті, ви повинні взяти всі ключові слова, що відносяться до товару або послуги і визначити, який тип контенту буде найкраще відповідати конверсії, інформування або залучення посилань.

  Наступним етапом SEO аудиту сайту є визначення пріоритетів ключових слів на основі їх цінності. При цьому слід пам’ятати, що ви створюєте стратегію, яка охоплює три типи цілей, і що потрібно працювати у всіх трьох напрямках. Також необхідно запланувати розробку нового контенту та визначити, як він буде додаватися на сайт.

  Якщо це інформаційний контент або контент для залучення посилань / цитувань, необхідно намітити, як він буде відповідати цим цілям, і як ви будете обробляти вхідний трафік. Чи є метою контенту тільки надати інформацію та зміцнити бренд, або ви плануєте перенаправляти відвідувачів у воронку конверсії?

  3. Розпитайте людей

  Доручіть групам продажів і підтримки (навіть якщо ви все це в одній особі) записати питання, які їм часто задають, і проаналізуйте відповіді на ці питання на вашому сайті.

  Якщо люди дзвонять вам по телефону або пишуть на електронну пошту і цікавляться чим-небудь, ви повинні з’ясувати, скільки таких людей покинуло ваш сайт, щоб знайти цю інформацію.

  Після того, як ви проаналізуєте питання людей, залишиться тільки знайти ключові слова, які будуть відображати запити користувачів і реалізувати їх на сайті. Як правило, краще робити це не у вигляді простого додавання поста в блозі, а у вигляді окремої сторінки або набору сторінок (наприклад, «часті питання» або «Ресурси«).

  В технічному SEO аудит сайту це робиться для того, щоб зробити подібні сторінки доступними в інших точках послідовності, в яких можна втратити людей, якщо вони будуть потребувати додаткової інформації та не знайдуть її. Вам слід утримати їх на своєму сайті, і при цьому вони не повинні відвідувати розділи, які будуть відволікати їх від основного завдання (купити ваш товар або послугу).

  4. Тайтли і опису

  Прийшов час провести аудит внутрішньої оптимізації. Поговоримо про тайтлах і метаописаниях.

  У статті, присвяченій аудиту технічних аспектів, я згадував інструмент під назвою Screaming Frog. Якщо ви використовуєте його для сканування сайту, також зможете переглядати в ньому все тайтли і опису, відсортувати їх по довжині і переглянути списком. Це швидкий і простий спосіб перевірити тайтли і опису зі всього сайту, і з’ясувати, які з них є занадто довгим чи занадто коротким, а які просто погано сформульовані або не привертають увагу.

  Тег title

  Тег title є найважливішим елементом на сторінці з прямих і непрямих елементів SEO. Це те, що відображається заголовок фрагменту вашого сайту в результатах пошуку. Це робить його самим помітним і впливає на кількість кліків.

  Довжина видимої частини тайтла змінилася — в даний час вона може мати довжину 70-71 символ, порівняно з 50-60 символами раніше.

  Ідеальний тайтл для різного типу вмісту може бути різним, але ви завжди повинні пам’ятати про видимої довжині в SERP. Тайтл, який в SERP закінчується ось так — «…», особисто мене дуже дратує, так як він не доносить маркетингове послання. Наприклад, що б було, якби слоган American Express:

  «American Express: don’t leave home without it» (American Express: Не залишайте будинок без неї)

  виглядав ось так:

  «American Express: don’t leave home…» (American Express: Не виходьте з дому…)

  Якщо ваше маркетингове послання або тема сторінки не поміщається у відведене кількість символів, їх потрібно переробити. Варто зазначити, що я, як правило, при SEO аудит сайтів роблю деякі винятки, що працюють на CMS, які автоматично додають до тайтлу назва компанії — особливо якщо назва компанії довге. Не ідеально, але якщо тайтл обривається на «…», але в ньому міститься повний опис сторінки, і обрізається тільки назва компанії, то це терпимо.

  Ще одне важливе правило для складання тайтлов — включайте в них ключові слова, і бажано ближче до початку. Для мого випадку «синіх штук» я склав би такий тайтл головної сторінки:

  Купити сині штуки онлайн | SELwidgets.com

  Для інформаційної сторінки:

  17 порад, як знайти і купити сині штуки, які найкраще підійдуть для вашої улюбленої | SELwidgets.com

  і в пошуку це буде виглядати наступним чином:

  17 порад, як знайти і купити сині штуки, які найкраще підійдуть для вашої коханої…

  Опис

  Хоча мета-тег опису не має прямого значення для SEO, він робить істотний вплив на SERP. Таким чином, переходи зі сторінок пошукової видачі можуть бути розцінені, як непрямий фактор. Для опису краще використовувати приблизно 155 символів.

  Наші завдання для опису — включити в нього ключові слова, щоб гарантувати, що воно буде обрано пошуковою системою для відображення в SERP, а також не перевищувати довжину опису в 155 символів. Основна мета полягає в тому, щоб написати переконливий текст, який розкриє тему сторінки і приверне користувача.

  При створенні опису під час проведення SEO аудиту сайту безкоштовно не забувайте оцінити, на якому етапі ланцюжка конверсії знаходиться користувач. Якщо сторінка орієнтована на інформаційні запити або запити раннього інтересу, такі як «що таке сині штуки«, слід залучати користувачів за допомогою інформації, а не жорстко стимулювати продажу.

  Якщо сторінка орієнтована на запити типу «купити сині штуки«, то опис повинен бути максимально продають і фокусуватися на суті пропозиції. Гарний опис для кожної з наведених вище сторінок буде виглядати так:

  Запит: «купити сині штуки»
  Опис: Купити сині штуки прямо на SELwidgets.com. Безкоштовна нічна доставка. Зроблено в США. 10% знижка до 4 липня.
  Запит: «що таке сині штуки»
  Опис: Що таке сині штуки? Сині штуки — це вигаданий продукт з багатою історією. Дізнайтеся про його походження, використанні та розвитку на SELwidgets.com.

  У тайтлах та описах завжди повинен зберігатися баланс між використанням ключових слів в інтересах SEO і написанням текстів для людей для збільшення кількості переходів. Але в першу чергу вони повинні бути «заточені» під збільшення кількості кліків, а вже потім під SEO.

  5. Теги заголовків

  Теги заголовків — це не елементи форматування. Це стосується розробників тим і дизайнерів, які досі цього не зрозуміли…

  Повний SEO-аудит. Частина 2 з 3: Контент і внутрішня оптимізація

  Теги заголовків — це елементи сторінки, призначені для того, щоб розбити контент на розділи. Їх можна уявити собі, як розділи книги:

  • H1 — назва книги;
  • H2 — назви розділів;
  • H3 — назви підрозділів.

  Кожна сторінка повинна містити тільки один тег H1. Кожна сторінка має тільки одну мету. Опишіть її в H1, який повинен бути логічно пов’язаний з контентом, помістіть тег H1 істотно вище першого згину і зробіть його першим заголовком на сторінці. Назва книги не розміщують після назви другої глави.

  Додаткові теги заголовків повинні бути вкладені один в одного у відповідності з їх ієрархією. Ось приклад правильної ієрархії заголовків при SEO аудит сайту:

  H1

  • H2
  • H2

  o H3

  • H2

  o H3
  o H3

  • H2

  o H3
  o H3

  Кожен тег вкладений в інший, з більш високим пріоритетом.

  Заголовки повинні містити ключові слова, де це доречно, але більш важливим є визначення кожного розділу. Давайте розглянемо SEO аудит сайту приклад з «синім штукам:

  H1 — Що таке сині штуки?

  • H2 — Походження синіх штук
  • H2 — Різні типи синіх штук

  o H3 — Чому сині штуки більш популярні, ніж червоні штуки

  • H2 — Історія синіх штук

  o H3 — До появи комп’ютерів
  o H3 — Після появи комп’ютерів

  • H2 — Виробництво синіх штук

  o H3 — Як виготовляються сині штуки
  o H3 — Для чого потрібні уявні машини?

  Нам вдалося часто використовувати фразу «сині штуки«, але головне, чого потрібно досягти, це розбити сторінку на розділи.

  Багато дизайнери і розробники тим використовують теги заголовків в якості елементів форматування. Тобто, вони створюють стиль для тега заголовка, а потім використовують цей тег, коли хочуть застосувати цей стиль, не замислюючись при цьому, є текст заголовком чи ні.

  6. Оптимізація контенту

  За останні роки оптимізація контенту стала більш логічною і простий. На зорі SEO (до 2008 року) ми орієнтувалися на щільність ключових слів. Я до сих пір пам’ятаю, як у 2004 році (знаючи, що 3,5% — це оптимальний рівень) дотримуючись цього співвідношення, паралельно реалізуючи певну стратегію по залученню посилань, можна було гарантувати ресурсу гідне ранжування.

  Тепер можна писати тексти для відвідувачів, не побоюючись, що це не сподобається Google. Є ще, звичайно, рекомендації для вебмайстрів, але вони стали набагато більш природними.

  При комплексному SEO аудит сайту необхідно дотримуватися кілька конкретних правил:

 • Використовуйте ключові слова там, де це має сенс. На даний момент вже не потрібно розподіляти їх з певною щільністю, але пошукові сервери повинні знати, яким ключовими словами релевантна сторінка;
 • Якщо на сторінці немає 250 слів (а в ідеалі їх повинно бути не менше 350), швидше за все, у вас немає сторінки. Розгляньте можливість об’єднання сторінок або додавання нового контенту, щоб збільшити обсяг. Велика кількість сторінок, що містять менше 250 слів, може викликати серйозні проблеми, пов’язані з «бідним» контентом;
 • Подумайте про слова, які можуть бути додатково використані на сторінці, орієнтованої на певні ключові слова, і не забудьте включити їх. Візьмемо, приміром, сторінку «Повна історія Нью-Йорка«, орієнтовану на запит «Історія міста Нью-Йорка«. Ця сторінка повинна обов’язково містити слова «Куїнс«, «Бруклін» і т. д. Якщо це не так, вона є не повною, і Google буде очікувати побачити ці слова. Використовуючи такі слова, ви підвищуєте свої шанси на поліпшення ранжирування, навіть якщо запит не містить їх.
 • Це може здатися спрощенням, але це працює. Зосередьтеся на контенті для людей, в якому використовуються ключові слова і фрази, які відносяться до вашої тематики. Не зациклюйтеся на щільності ключових слів, в першу чергу приділяйте увагу повноті висвітлення теми і поліпшенню досвіду взаємодії користувача.

  Тепер ми знаємо, як оптимізувати контент. Але, як нам провести SEO аудит сайту? Це, на жаль, вимагає чималого часу. Вам потрібно буде відвідати кожну сторінку і прочитати її, як ніби ви робите це в перший раз. Поставте себе на місце користувача, запитайте себе, чого він може чекати, переходячи на вашу сторінку, і чи відповідає її вміст його очікуванням.

  Аудит контенту — один з найбільш тривалих етапів будь-якої кампанії. У деяких випадках, коли сайт дуже великий, його неможливо виконати в повному обсязі.

  Якщо у вас є дуже великий сайт, варто приділити більше уваги аудиту релевантності і відвідуваності інформаційних сторінок, орієнтованих на конверсію. Тоді можна буде застосувати ці правила при створенні нових сторінок по мірі їх розробки.

  7. Оптимізація зображень

  Використання зображень для забезпечення релевантності та ранжування в пошуку по картинках є досить зрозумілою, але в той же час активно обговорюваної областю SEO.

  Screaming Frog — це прекрасний інструмент для добування інформації з зображень та її збору в одному місці. Хоча можна перевіряти зображення і вручну одне за іншим.

  При цьому потрібно переконатися, що ви:

  • Включили ключові слова в імена файлів, але при цьому вони складаються не більш ніж з кількох слів. Ім’я файлу повинно включати в себе всі ключові слова, які відносяться до зображення. Наприклад, спеціальне зображення для цієї статті називається content-seo-audit.jpg. Це просто і логічно, а також відповідає вмісту, як сторінки, так і зображення;
  • Використовували альтернативний текст. Альтернативний текст призначений для екранних дикторів, саме так він повинен розглядатися. Припустимо, ваш відвідувач сліпий, і потрібно якомога простіше описати для нього, що зображено на картинці. Якщо ви хочете використовувати ключові слова, але вони не підходять для вмісту зображення, спробуйте підібрати інше. Альтернативний текст завжди повинен описувати зображення, яку він представляє;
  • Оптимізували розмір зображень. Розмір зображень, як правило, більше, ніж це необхідно, що уповільнює завантаження сторінок і впливає на ранжування. Більшість програм для редагування зображень мають функції оптимізації розміру.

  Але при технічному SEO аудит сайту потрібно не просто зменшити розмір зображень, а стиснути їх настільки, щоб вони відображалися на сторінці в оптимальних розмірах. Якщо у вас немає програмного забезпечення, яка стискає зображення і прибирає з них непотрібний код, є безкоштовні онлайн-інструменти, такі як TinyPNG.

  8. Переорієнтація контенту (не є частиною аудиту, але про це варто згадати)

  Я вже говорив, що іноді певна частина контенту може бути використана для різних цілей, але часто для цього її потрібно переформатувати. Візьмемо, приміром, фрагмент з історії синіх штук. Якщо ви хочете додати сайт інформаційну складову та складову підвищення авторитетності, це буде схоже на статті з Вікіпедії. Потрібно створити сторінку з великою кількістю інформації, структурованої належним чином.

  Якщо ж потрібно створити контент, орієнтований на залучення посилань і цитувань у соціальних мережах, то варто додати щось більш просте і візуально приваблива.

  Для цього можна відобразити сухі факти і дані з допомогою інфографіки або пояснити їх за допомогою відео. У будь-якому випадку, потрібно проводити дослідження, коли публікуєте контент на одну тему кілька разів.

  Основне завдання полягає не в тому, щоб створити різний контент, який буде ранжируватися за однаковими запитами, а в тому, щоб кожна одиниця контенту була орієнтована на різні ключові фрази і зверталася до окремої аудиторії. Відео або інфографіка ніколи не будуть ранжируватися високо в органічному пошуку, і потрібно буде надати їм певний імпульс з допомогою платних оголошень у соціальних медіа. А потім зібрати посилання та цитування в соціальних мережах, які допоможуть інформаційних сторінках ранжируватися досить високо.

  В кінцевому підсумку ви отримаєте додатковий контент, який буде орієнтований на інші цілі. А завдяки проведеним дослідженням він буде підтримувати інші частини сайту. Якщо можна домогтися успіху в усіх напрямках — і по забезпеченню хорошого досвіду взаємодії користувача, і по SEO-оптимізації — вам пощастило. За умови, що початкова тема контенту відповідає різним сегментам аудиторії, переорієнтація є досить ефективним методом одержання швидких результатів.

  Висновок

  Правильний SEO аудит сайту, аналіз і переосмислення контенту не є панацеєю, яка допоможе вийти на вищі позиції по всім запитам. Але це наступний обов’язковий етап після технічного SEO. У наступній статті цієї серії ми розглянемо линкбилдинг. Взявши на озброєння все три елемента SEO-аудиту, можна ефективно проаналізувати сайт і внести корективи, які дозволять досягти успіху.

  Переклад статті «The definitive SEO audit part 2 of 3 Content and on-site» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.