Вибір правильних ключових слів і фраз — один з найбільш важливих кроків, які ви повинні знати для успішної розкрутки сайту в пошукових системах. Це делікатний і суто індивідуальний процес. Якщо ви витратите дуже багато часу на цей етап оптимізації сайту, то результат перевершить очікування. Тому що пошукові системи , це величезний траффикогенератор, і саме від туди йде самий якісний трафік. Так, що виділіть достатньо часу і сил на вибір ключових слів і фраз.

Перше з чого потрібно почати —

це сісти і подумати. Потім написати список слів і фраз, найбільш придатних, на вашу думку, для опису вашого сайту. Для правильного складання цього списку, задайте собі наступні питання:

  • Про що насправді мій сайт?
  • Які ключові слова і фрази можуть бути використані користувачами, при пошуку мого сайту?
  • А які ключові слова я б ввів, при пошуку схожого на мій сайту?

Отже, вибрали слова, список готовий. Тепер давайте визначимо найбільш підходящі. Пам’ятаєте, тут головне не кількість, а якість. Напевно у вашому списку є слова, які дуже часто упоребляются при пошуку або дуже рідко. Треба їх прибрати і ось чому: Якщо список ваших ключових слів буде містити найпопулярніші пошукові запити, нехай навіть і по темі вашого сайту (для дуже екзотичних тим, це правило можна опустити), отже конкуренція в цій сфері просто величезна, і ви швидше за все не ыдержите її (у всякому разі поки що). У результаті, ваш сайт буде видаватися на 3421 місці, звичайно, його ніхто і ніколи не знайде. Навіть якщо він буде на 101 місці, то це майже теж саме, що і 3421, т. к. за статистикою, 75% користувачів не смтрят результати пошуку далі 1-ої сторінки. Ось, з дуже популярними словами розібралися. Рідко використовувані ключові слова теж відпадають, я думаю зі зрозумілих причин. Виникає цілком нормальне питання:

А як дізнатися які запити популярні, а які ні?

Відповідаю. Це не дуже складно, навіть легко, в ситуації з англомовними пошуковими системами. Т. к. статистика употреблния у запитах до SE слів/фраз відома і її не важко отримати. Однак у випадку з російськомовними пошукачами з цим ділом за складніше, я особисто не так часто зустрічав місця, де ці списки можна отримати. Їх, звичайно, можна і прикупити, але на це потрібні гроші. До речі, у мене на сайті ця статистика є, хоча і не вполном обсязі, але все ж є (з російськомовним ресурсів , по англомовним ресурсів).

Всі список складений, і, до речі, не забудьте виконати цю процедуру для кожної сторінки сайту. А тепер трохи загальних рекоменаций по пунктах:

  • Використовуйте найбільш важливі ключові слова і фрази в TITLE. Можете навіть там їх повтроить пару раз. Використовуйте нижній регістр букв.
  • Не забувайте писати ключові слова (фрази) в мета — тегах. Не соромтеся повторитися (але не перестарайтеся, 2 рази вистачить).
  • По можливості найбільш важливі слова укладайте в заголовки типу h1, h2 і т. д., це надає словам більшої ваги.
  • Всі слова зазначені в мета-тегах і TITLE, повинні бути у змісті сторінки.
  • Зробіть кілька посилань, що містять ключові слова, це збільшить вагу цих слів, по можливості нехай це буде якийсь дуже відомий сайт по вашій темі.

Тепер ви знаєте, як потрібно вибирати і де писати ключові слова. Читайте інші розділи, щоб дізнатися як правильно написати ключові слова в мета-тегах, які пошукові системи враховують / не враховують ключові слова в мета-тегах і т. д. Посилання на ці розділи в лівому стовпці.