Створення посадкових сторінок є наріжним каменем будь-якої маркетингової стратегії в інтернеті. Ви можете уявити собі цільову сторінку як спеціального агента, який має лише одну місію — конвертувати відвідувачів сайту на потенційних клієнтів:

Якщо це не так, то всі зусилля, які ви доклали, щоб привести на сайт потенційних клієнтів, пропадуть даром. Хочете створити цільову сторінку, перед якою ніхто не зможе встояти? Прикладіть зусиль до її створення.

Визначення цільової сторінки

Цільова сторінка призначена того, щоб вказати користувачеві на необхідність вчинити певну дію. Це може бути купівля, передплата на ознайомчу версію чого-небудь, заповнення контактної форми, отримання контенту в обмін на адресу електронної пошти.

Це сторінка, на яку потрапляє лід або клієнт. Але не кожна така сторінка є цільовою.

Її структура не повинна мати чогось зайвого або відволікаючого і повинна мотивувати користувача на виконання певної дії.

Наприклад, нерідко на посадкових сторінках прибирають головне меню сайту, щоб відвідувачі не залишили цільову сторінку, поки не виконають певні дії. В результаті, ви привертаєте увагу користувачів до чогось, що є для них цінність.

Як створити цільову сторінку: вибір мети

При підготовці цільової сторінки ви повинні поставити чітку мету. В інтернет-маркетингу виділяють кілька цілей:

 • Розігрів відвідувача — не всі створені посадочні сторінки повинні негайно давати дохід або лідов. Ви можете використовувати їх, щоб довести до відвідувачів інформацію про вигоду, яку вони можуть отримати. Це допомагає «розігріти» відвідувачів і підготувати їх до конверсії;
 • Отримання лідов – можна отримати контактну інформацію потенційних клієнтів, пропонуючи їм що-небудь цінне. Це може бути фрагмент вмісту. наприклад:
  • Електронний посібник, у якому обговорюються теми, пов’язані з вашим бізнесом;
  • Звіти та інформаційні документи, що описують тенденції у вашій галузі;
  • Семінари, на яких розповідається, як використовувати ваш продукт для вирішення конкретної проблеми, з якою можуть зіткнутися клієнти;
  • Онлайн-демонстрації вашого продукту;
  • Відео підручники з покроковими інструкціями;
  • Інформаційні бюлетені з останніми статтями з вашого блогу.

  Коли ви отримаєте лід, ви можете почати розігрівати його, пропонуючи більше контенту. Це дозволить вам пізніше перетворити ліда в клієнта.

 • Отримання ознайомлювальної версії вашого продукту — компанії, що пропонують онлайн-сервіси, що використовують кращі посадочні сторінки, щоб отримати потенційних клієнтів, які підписуються на ознайомчу версію пропонованого сервісу. Це відмінний спосіб отримати потенційного клієнта, який користується сервісом, і дізнатися про його переваги з перших рук;
 • Отримання продажу — існують посадочні сторінки, які призначені для продажу товарів або послуг. Наприклад, ви можете створити landing page для обмеженого у часі пропозиції, такого як сезонні розпродажі.
 • Якщо ви хочете, щоб користувач виконав певну дію, то потрібно запропонувати йому щось натомість.

  Як створити цільову сторінку: пропонована вигода

  Ви можете переконати відвідувачів сайту зробити певну дію на посадковій сторінці, пропонуючи їм щось цінне чи вигідне. Незалежно від того, який ваш стимул, ви повинні чітко описати, яку вигоду отримає користувач.

  Перед тим, як створити посадкову сторінку, ви повинні знати, що повідомлення, що показує користувачеві, що він може отримати, повинно бути на виду.

  Відвідувач повинен бути в змозі побачити його з першого погляду. Це можна зробити кількома способами:

  • Привертає увагу графіка — це, напевно, самий перший елемент, який помітять ваші відвідувачі. Ми привертаємо увагу з допомогою красивою графіки. Зіграйте на цьому і підготуйте графіку, яка, наприклад, буде представляти обкладинку електронної книги, яку ви пропонуєте на цільовій сторінці;
  • Створення чіткого заголовка — після того, як ви привернули чиюсь увагу, потрібно показати, що ви пропонуєте. Наприклад, якщо ви пропонуєте 20-відсоткову знижку на садову техніку, немає сенсу не викласти цю інформацію відразу. Позначте її прямо в заголовку, щоб користувачі знали, що вони можуть отримати на цій сторінці;
  • Надання унікального торговельної пропозиції — ваше унікальна торгова пропозиція є тим, що відрізняє вас від інших продавців. Ви хочете показати, чому хтось повинен вибрати ваш продукт або послугу серед конкурентних. Це може бути передано в заголовку або в гаслі цільової сторінки;
  • Чіткість гасла цільової сторінки — ви хочете, щоб ваша посадкова сторінка відповідала на питання, а не породжувала нові. Ваш лозунг повинен бути чітким, коротким і по суті. Подумайте, які питання можуть виникнути у клієнта, і відповісти на них в гаслі;
  • Список переваг — ви можете зробити так, щоб цільова сторінка краще сприймалася, надавши список ключових переваг, які ви пропонуєте.

  Як створити цільову сторінку: надання соціальних доказів

  Як краще всього переконати людей у тому, що ваша пропозиція вартий того, щоб ним скористатися? Показати їм, що інші вже зробили це.

  Після того, як ви чітко заявили про те, що пропонуєте, з допомогою соціальних доказів можна показати, що інші вже скористалися цим.

  Соціальні докази — це припущення, засноване на тому, що якщо хтось вже зробив певну дію, і воно дало результат, це також дасть результат і вам. При розробці посадкових сторінок ви можете використовувати відгук від задоволеного клієнта в якості останнього поштовху до конверсії.

  Наприклад, припустимо, що ви робите спеціальна пропозиція при наборі на уроки танців. Надавши відгук від клієнта, який говорить, що з незграбного на танцполі людини він перетворився на втілення Френка Сінатри, ви зможете отримати багато нових клієнтів.

  Як створити ефективну цільову сторінку

  Ще краще, якщо ви можете показати результати своїх клієнтів. Коротке відео, що показує, що клієнт робить з допомогою вашого товару, буде ще більш переконливим, ніж письмове свідоцтво.

  Як створити цільову сторінку: створення призову до дії

  Досі ми говорили про мету, яку хочемо досягти з допомогою створення посадкових сторінок, і те, як можна переконати відвідувачів сайту. Але ми ще не згадали про заклик до дії, який замотивирует їх зареєструватися, зробити покупку або залишити свої контактні дані.

  Заклик до дії є компонентом, який відвідувач сайту буде використовувати, щоб зробити конкретні дії. Це може бути кнопка, посилання або графічне зображення, яке чітко вказує, що ви хочете, щоб зробив відвідувач.

  Наприклад, ви можете створити кнопку «Безкоштовна реєстрація» в кінці посадкової сторінки для підписки на ознайомчу версію сервісу.

  Існує кілька принципів, які дозволяють зробити кнопку або посилання призову до дії більш переконливими:

  • Використовуйте ефективний мову — ви повинні використовувати сильні дієслова, які змусять відвідувачів сайту діяти;
  • Чіткий сигнал — відвідувач повинен розуміти, що станеться, коли він натисне на заклик до дії. Це особливо важливо для кнопки «Купити зараз»;
  • Створіть відчуття терміновості – посадкової сторінці ви можете зробити заклик до дії більш потужним, додавши елемент втрати. Наприклад, ви можете натякнути на негативні наслідки у разі, якщо відвідувач не скористається закликом до дії. Скажімо, на втрачену можливість скористатися обмеженим у часі пропозицією;
  • Обіцянка винагороди — якщо хлист не працює, ви можете спробувати пряник. У разі призову до дії, ви можете запропонувати який-небудь безкоштовний бонус, який користувач отримає, якщо скористається закликом до дії. Наприклад, безкоштовний продукт;
  • Зробіть його помітним — заклик до дії повинен бути помітним на сторінці. Не повинно бути ніяких сумнівів щодо того, що потрібно зробити, щоб виконати дію. Переконайтеся, що ваш заклик до дії контрастує з рештою сторінки.

  Як створити цільову сторінку: визначення ефективності

  Після того як ви створили посадкову сторінку, настав час визначити, наскільки ефективно вона працює для вашої стратегії лідогенераціі. Ви хочете знати, скільки лідів, які прийшли на сторінку, виконали потрібну дію і були конвертовані.

  Ці дані можна знайти в Google Analytics, подивившись, скільки кліків отримав конкретний заклик до дії. Порівняйте це кількість з кількістю відвідувачів, які переходять на цільову сторінку, і ви визначите, яка конверсія цієї сторінки. Чим вище коефіцієнт конверсії, тим краще для цільової сторінки.

  Ви можете визначити, наскільки ефективні конкретні рішення, проводячи A / B тести цільової сторінки. Наприклад, у вас є два різних заголовка. Ви можете запропонувати відвідувачам дві версії однієї і тієї ж цільової сторінки. 50 відсотків отримають цільову сторінку із заголовком та 50 відсотків — цільову сторінку із заголовком B.

  Після декількох тижнів тестування ви зможете визначити, яка версія заголовка працює краще і перенаправити 100 відсотків трафіку на цю сторінку.

  Іноді версія, яка вам не подобається, буде давати дивовижні результати в порівнянні з вашої улюбленої версією. Коли мова йде про конверсії, набагато краще використовувати варіант, який дає результати, ніж той, який просто добре виглядає.

  Ось приклад створення посадкових сторінок (landing page). Ми зіткнулися з подібною проблемою при створенні цільової сторінки для нашого звіту за сервісів для клієнтів за 2015 рік. Ми хотіли запропонувати клієнтам додатковий етап, на якому запитували в них інформацію, щоб пізніше використовувати її для маркетингових досліджень. Натомість ми пропонували спеціальну версію звіту.

  У нас було два варіанти. Ми могли додати форму у верхній частині звіту або використовувати екранну форму, яка виводиться після того, як читач прокрутив сторінку трохи вниз:

  Як створити ефективну цільову сторінку

  Ви повинні розуміти, що ми ніколи не використовували їх. І завжди думали, що вони занадто нав’язливі. Тим не менш, ми вирішили дати їм шанс.

  Вони показали себе, як неймовірно ефективний спосіб захоплення лідов. Просте спливаюче вікно принесло більше 450 високоякісних лідов. Якщо б ми не провели тестування, то, ймовірно, втратили б усі ці ліди.

  Оптимізація процесу створення цільової сторінки

  Одержання користувачів через лійку конверсії з використанням створених посадкових сторінок також важливо, як отримання трафіку на сайт. Без правильної оптимізації цільових сторінок ви втратите багато трафіку, отриманого через SEO і різні маркетингові кампанії.

  Що потрібно зробити, щоб оптимізувати цільові сторінки під конверсію:

  • Виберіть мета — встановити чітку мету, якої хочете досягти з допомогою цільової сторінки, слідуйте їй. Переконайтеся, що сторінка спрямована на досягнення однієї конкретної мети;
  • Поставте чітку пропозицію вигоди — незалежно від того, чого ви хочете досягти, потрібно в першу чергу щось дати. Надайте на цільовій сторінці стимул і покажіть користувачам, чому вони повинні погодитися на вашу пропозицію;
  • Створіть переконливий заклик до дії — не змушуйте думати і встановіть чіткі дії, які вони повинні зробити. Чим менше вони повинні відгадувати, що ви від них хочете, тим більше конверсію ви отримаєте;
  • Тестуйте, переглядайте звіти — важко з першого разу зробити все правильно. Якщо ви не можете вибрати з двох закликів до дії або графічних елементів цільової сторінки, протестуйте їх. Виберіть версію, яка дає найкращі результати, а потім спробуйте протестувати інші елементи.

  Ви хотіли б додати що-небудь до цього списку? Як ви оптимізуєте посадочні сторінки свого сайту? Поділіться цим в коментарях!

  Переклад статті «How to create a landing page that’s too good to pass on» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.