Joomla є однією з найбільш популярних CMS на сьогоднішній день. Вона стала досить гнучким і універсальним інструментом, за допомогою якого можна зробити сайт практично будь-якої складності і завантаженості.

Але мало хто з майбутніх власників мережевого ресурсу буде самостійно виправляти вихідний код CMS, і прописувати для кожного сайту власні особливості і позиції меню і елементів на сторінці вручну.

Для рішення подібних задач передбачені модулі joomla, які виконуючи певні функції, дозволяють користувачеві не володіти спеціалізованими навичками для створення сайтів, однак, управляти ресурсом і модернізувати його.

Самі ж модулі для joomla 3 представляють собою, по суті, частина програмного коду, яка відповідає за виведення будь-якої інформації у визначеному місці на сторінці сайту.

Де подивитися список встановлених модулів

Знайти вже встановлені модулі можна через панель управління CMS Joomla зайшовши в основний пункт меню «Розширення» і вибравши підпункт «Менеджер модулів»:

Після того як ми побачили список модулів, які вже встановлені, можна подивитися і їх поточне положення на сторінці, але для цього необхідно включити цю можливість.

Для цього необхідно:

 • вибрати пункт основного меню «Розширення»;
 • клацнути лівою кнопкою миші по підпунктом «Менеджер шаблонів»;
 • вибрати на сторінці кнопку налаштування;
  Модулі joomla– все геніальне просто
 • включити відображення позицій, і зберегти зміни;
  Модулі joomla– все геніальне просто
 • подальший перегляд позицій модулів joomla можливий якщо адресою сторінки, висувають перед у браузері додати /?tp=1.
  Модулі joomla– все геніальне просто

Найбільш популярні модулі

Серед найбільш популярних модулів для Joomla, що займаються виведенням інформації можна виділити joomla модуль зворотного зв’язку, який дозволяє не створюючи спеціального форуму і не розміщуючи додаткових контактних даних отримувати зауваження щодо роботи ресурсу.

Хотілося б ще відзначити модуль меню для joomla 3, який дозволяє виконати тонку настройку пунктів і категорій меню для здійснення швидкого переходу користувачів між розділами сайту.

До цієї ж категорії можна віднести в CMS joomla модуль меню, який став популярний порівняно недавно і має дивну на перший погляд назва «Хлібні крихти».

Проте сьогодні важко уявити сайт, який не має цього розширення, що дозволяє підвищити зручність його використання:

Модулі joomla– все геніальне просто

Ще один корисний модуль для виведення інформації, присутній в стандартній збірці CMS joomla – модуль новин, який дозволяє розмістити в певній області екрану інформаційний блок, в якому будуть відображатися останні матеріали, яким присвоєно клас «новина».

На сьогодні це все. Удачі Вам!