Ви тільки що отримали чек за послуги веб-хостингу, оплата за які в цьому місяці перевищила звичайну суму. Компанія, що надає вам послуги веб-хостингу, пояснює це тим, що ви збільшили показник місячного мінімуму обміну інформацією для сайту, і вони рекомендують зменшити розмір сайту.
Що таке показник обміну інформацією та пропускна здатність? Який обсяг пропускної здатності вам необхідний? Як зменшити показник обміну інформацією?
Давайте детальніше розберемо кожний з цих питань.

Що таке «показник обміну інформацією»?»

Це загальна кількість інформації, переданої щомісяця сайтом відвідувачам. Кожен файл сайту має певний розмір (наприклад, 22 КБ). Кожен раз, коли користувач завантажує файл, показник обміну інформацією збільшується саме на це число.
Чим більше розмір завантажуваного файлу, а також кількість відвідувачів тим вище показник обміну інформацією.

Що таке пропускна здатність?

Пропускна здатність — кількість інформації, яка може бути передана в певний проміжок часу. Показник передачі даних — швидкість, з якою може передаватися інформація від одного пристрою до іншого. Показник інформації зазвичай вимірюється в мегабітах (мільйон біт) або мегабайтах (мільйон байт) в секунду і зазвичай позначається MBps (megabyte per second).

Біти і байти

8 біт = 1 байт.
1,024 байт = 1 Кб.
1,024 кілобайт (Кб) = 1 мегабайт (Мб або Мег)
1,024 мегабайт = 1 гігабайт (Гб або Гіг)

Який обсяг пропускної здатності вам необхідний?

Щоб визначити необхідний обсяг пропускної здатності, потрібно підрахувати розмір кожної веб-сторінки, а потім помножити на кількість сторінок сайту.
Помножте на передбачувана кількість переглядів сторінок на місяць.
Наприклад, веб-сторінка має два зображення по 15 кілобайт, а також містить текст розміром 3 КБ, тобто ваша сторінка має розмір 33 КБ. Тепер помножте це число на число передбачуваних переглядів сторінки в місяць (наприклад, 100,000 переглядів в місяць). Це означає, що для цієї сторінки в місяць потрібно передати 3.3 ГБ інформації.
Тепер виведете це число для кожної сторінки і, тим самим, ви дізнаєтеся приблизний обсяг обміну інформацією необхідний для сайту.

Як зменшити показник обміну інформацією?

Найпростіший спосіб це зменшити розмір файлів сайту, а саме зображень та іншої використовуваної графіки. Наприклад, на сторінці містить велике зображення (наприклад, 200 КБ), яке завантажується кожен раз, коли відвідувач відкриває цю сторінку. Якщо ви зменшите розмір зображення до 20 КБ або зовсім видалити його ви , тим самим, різко знизити показник обміну інформацією, що в свою чергу збільшить швидкість завантаження даної сторінки.

Щоб отримати більше інформації про оптимізацію зображень для веб-сайтів, читайте мою статтю «Підготовка зображень для веб-сайтів». Сайти, що містять музику у форматі MP3, фільми, звукові ефекти або великі зображення, вимагають більшої пропускної здатності. Також велика пропускна здатність необхідна сайтів з великою кількістю відвідувачів.

Якщо Ваш сайт містить прості сторінки, написані мовою HTML, а також невеликі зображення, тоді показник обміну інформацією буде невеликим.

Інструментальні засоби для роботи з пропускною здатністю

Спостереження за показником обміну інформацією
http://www.utoronto.ca/ucres/netup.htm

Контроль вебсторінок
http://www.searchengineworld.com/cgi-bin/page_size.cgi

Налагодження вебсторінки
http://websitegarage.netscape.com/

Поради при роботі з пропускною здатністю

Якщо ви додаєте на вебсайт файли або сторінки перераховуйте загальний розмір сайту.
Встановіть, яку кількість відвідувачів буде у сайту в найближчі кілька місяців.
Перерахуйте обсяг пропускної здатності. Можливо, вам знадобиться більше дисковий простір і більший обсяг пропускної спроможності для ефективної роботи сайту.
Дізнайтеся у компанії, що надає послуги веб-хостингу, є можливість перейти до іншого веб-хостинговому плану, що дозволяє збільшити дисковий простір і пропускну здатність.

Висновок

Тепер ви можете запобігти шок від отримання великих рахунків за перевищення показника обміну інформацією.
Ви готові отримати більшу кількість відвідувачів на сайт і, отже, збільшити обсяги продажів.