Для багатьох, фріланс, тобто робота на дому здається мрією, яка ніколи не втілиться в реальність. Може здатися, що планувати свій час самому, без нагляду «боса» це дуже просто.

Але в дійсності, без належної мотивації і з безліччю відволікаючих чинників, присутніх будинку, бути самому собі начальником» дуже непросто. На відміну від інших видів діяльності, якими можуть займатися фрілансери, веб-дизайн вдома дуже складний тим, що є багато завдань, які необхідно виконати.

Коли з-за довгих списків справ, дизайнер відстає від намічених строків, це змушує його відчувати велике занепокоєння. Слідуючи простим радам, фрілансер зможе завжди залишатися в тонусі, бути більш продуктивним і насолоджуватися своєю роботою.

1. УВІЙДІТЬ У РЕЖИМ

Увійти в певний режим робочого дня, це найшвидший шлях втягнутися у справи. Для багатьох дизайнерів, це значить встати, вмитися, одягтися і з’їсти сніданок, як якщо б домашнє робоче місце було звичайним офісом.

Тим, хто віддає перевагу працювати в піжамі відразу після пробудження, можна дати пораду перед цим зробити собі хоча б чашку кави і зробити невелику прогулянку по району. Однак, кожен починає свій день як він хоче, головне дотримуватися в цьому сталість.

2. МАЙТЕ РОБОЧИЙ ЧАС, ЯК НА ЗВИЧАЙНІЙ РОБОТІ

Хоча фріланс привабливий тим, що можна працювати тоді, коли відчуваєш себе до цього готовим, установка робочого графіка це відмінний спосіб бути в формі. Це час зазвичай становить проміжок з 9 до 17 години, але не обов’язково.

Установка робочого часу як в офісі дає клієнтам дизайнера можливість контактувати з ним в найбільш звичне для всіх час, роблячи фрілансера більш професійним в їх очах. Незважаючи на те, що робочий графік повинен підходити самому дизайнеру, фактор зручності для клієнта також потрібно враховувати.

3. ПРИБЕРІТЬ ФОНОВИЙ ШУМ

Під час роботи вдома, багато дизайнерів віддають перевагу слухати музику або дивитися телевізор. Ці прості фонові відволікання можуть зменшувати продуктивність, навіть якщо сам дизайнер так не думає.

При наявності фонового шуму, мозок, так чи інакше, обробляє цю інформацію. Усунувши ці подразники, і працюючи в тихій обстановці, мозок може більш ефективно виконувати складні завдання.

4. МАЙТЕ ПРОСТОРЕ І ЧИСТЕ РОБОЧЕ ПРОСТІР

Працюючи вдома, дуже легко взяти в руки ноутбук і почати роботу прямо в ліжку або на дивані. Наявність окремого місця для роботи, допомагає налаштуватися на робочий лад.

Збільшення продуктивності роботи на дому: 10 корисних порад для фрілансерів

Наприклад, сидячи в ліжку, мозок звичним чином налаштовується на сон. І навпаки, сидіння за робочим столом у спеціально відведеному для роботи місці будинку, допомагає збільшити загальну продуктивність.

5. ЗАКРИЙТЕ ЗАЙВІ ПРОГРАМИ І САЙТИ

Іншим відволікаючим чинником при роботі за комп’ютером є соціальні мережі, пошта, інтернет-магазини та інші пов’язані з роботою ресурси. Ігри в соціальних мережах, чати, відео на YouTube тощо, є одними з найстрашніших пожирачів часу і продуктивності.

По можливості, закрийте або блокуйте ці додатки програмами на зразок Cold Turkey. Це допоможе усунути подразники в робочі години.

6. ВІДПОВІДАЙТЕ КЛІЄНТАМ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ДНЯ

Одним з найбільш стомлюють факторів фріланса є часта зміна робочої обстановки. Клієнти постійно хочуть внести якісь корективи і дізнатися про стан справ, але постійно відкритий поштову скриньку відволікає. Тому встановіть певний час для перевірки кореспонденції.

Збільшення продуктивності роботи на дому: 10 корисних порад для фрілансерів

Трюк полягає в тому, щоб перевіряти пошту ближче до вечора, що дозволяє дизайнеру всі ранок повністю приділити поточних проектів. Багато підприємств, що працюють з дизайнерами, зазвичай не заперечують проти цього, або шлють кореспонденцію після полудня. У будь-якому випадку, дизайнер повинен відповідати протягом одного робочого дня.

7. РОБІТЬ ВАЖЛИВІ РЕЧІ МАКСИМАЛЬНО ШВИДКО

У веб-дизайні, як і в більшості інших сфер, найбільш терміновими будуть лише кілька справ з усього списку. Спробуйте з’ясувати, що для клієнта в його замовленні є найбільш пріоритетним і важливим. Загальна функціональність, як правило, важливіше, ніж дрібні недоліки, особливо якщо сайт вже запущений і функціонує.

Більшість клієнтів хочуть, щоб їхній сайт виглядав професійно, але в той же час хочуть, щоб потік відвідувачів на сайті не припинявся навіть під час робіт над ним.

8. КОНТРОЛЛИРУЙТЕ ПРОГРЕС З ДОПОМОГОЮ ТАЙМЕРА

Майже на кожній роботі є обмеження по часу і фріланс не повинен бути винятком. З ранніх років людей «привчають до дзвінка». Просто спробуйте завести таймер на 50 хвилин і повністю сфокусуватися на роботі, поки не вийде час.

Збільшення продуктивності роботи на дому: 10 корисних порад для фрілансерів

Потім зробіть перерву на двадцять хвилин, перекусіть і трохи відпочиньте. Можна також поставити таймер всього на 15 хвилин, що дозволить мозку сфокусуватися і продовжити роботу навіть після дзвінка таймера.

9. ПОЧИНАЙТЕ З САМОЇ СКЛАДНОЇ ЗАДАЧІ

Цей принцип підвищення продуктивності також відомий, як «з’їдання жаби», автором якого є відомий мотиваційний лідер Брайан Трейсі (Brian Tracy). Ідея полягає в тому, щоб виконати протягом дня найскладнішу роботу і тоді все інше здасться простіше простого.

Це також дасть дизайнеру відчуття закінченості в ранній час дня, що може підвищити самооцінку і збільшити продуктивність на годинник.

10. ПРИДІЛІТЬ ЧАС РОЗВАГ

Розпланувати час для виконання серйозних завдань це дуже важливо, але не менш важливо планувати також і вільний час. Дуже легко з головою зануритися в роботу, особливо маючи необмежену кількість клієнтів, що характерно для фріланса.

Збільшення продуктивності роботи на дому: 10 корисних порад для фрілансерів

Якщо мозок постійно завантажений роботою, то в кінцевому підсумку він переутомится. Планування відпочинку може бути відмінним рішенням. Іноді потрібно давати собі кілька годин перерви.

Висновок

Дотримуючись наведених вище порад, фрілансери можуть підвищити свої професійні результати. Кожен окремий рада буде трохи підвищувати ефективність і продуктивність, а використання їх в комплексі дуже сильно позначиться на робочому процесі в кращу сторону. Спробуйте відповісти для себе на питання: «Що я можу поліпшити сьогодні?»

Переклад статті «Increase Work Productivity at Home: 10 Powerful Tips For Freelance Designers» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.