Практично кожному знайома ситуація: приходить чоловік додому, вмикає комп’ютер, заходить в соціальну мережу і хоче провести перед екраном монітора всього лише 5 хвилин, але не може. Такі «монстри» інтернету, як ВКонтакте вцепляются в людини мертвою хваткою і не дають йому приступити до виконання більш важливих справ:

Звичайно, соціальні мережі вже давно перестали бути виключно засобом спілкування. Користувач може взагалі нікого не додавати в друзі, при цьому із задоволенням проводити час.

Проте не слід розглядати соціальні мережі лише як середовище розваг, адже вони дають простір і для більш серйозних занять, які приносять прибуток. У даній статті буде розглянуто заробіток в соц. мережах.

Найпопулярніші соціальні мережі

За останні 15 років було придумано безліч способів об’єднання людей у інтернет-спільноти. Кожна соціальна мережа намагалася виділитися чимось унікальним, бути єдиною в своєму роді. У деяких це виходило, а сміливі експерименти інших завершувалися провалом. Нижче представлені деякі популярні соціальні мережі.

 • Facebook. У 2004 році Марк Цукерберг підметушився і створив найпопулярнішу на сьогоднішній день соціальну мережу:

Заробіток в соціальних мережах: лайки – гроші

До Facebook у Всесвітній павутині вже функціонувало кілька успішних проектів подібного роду, однак Цукерберг «потрапив в яблучко» з функціоналом і зробив саме те, що потрібно було людям на той момент. З плином часу Facebook не втрачав обертів, постійно удосконалювався і прогресував.

 • Twitter. Ця соціальна мережа була створена в 2006 році і спеціалізується на веденні мікроблогів:

Заробіток в соціальних мережах: лайки – гроші

Успіх прийшов, насамперед, через формату: одним користувачам дуже зручно самовиражатися, використовуючи короткі повідомлення, а іншим подобається читати змістовні пости замість розтягнутих оповідань.

 • Instagram. Основа даної соціальної мережі – фотографії і нічого зайвого:

Заробіток в соціальних мережах: лайки – гроші

Знімки оперативно завантажуються в профіль, фото можна коментувати, а механізм передплатників схожий з сервісом мікроблогів Twitter.

 • ВКонтакте. Вітчизняний соціальний гігант не може залишитися непоміченим:

Заробіток в соціальних мережах: лайки – гроші

Багато дорікали Павла Дурова в копіюванні Facebook, однак на сьогоднішній день чимало користувачів відзначають, що ВКонтакте не тільки рідніше, але і зручніше американського конкурента.

 • Однокласники. Якщо основною аудиторією ВКонтакте є молодь, то соціальна мережа «Однокласники» орієнтована на людей постарше:

Заробіток в соціальних мережах: лайки – гроші

Як відомо, люди з віком стають менш схильні до змін, тому багато залишаються вірні білому чоловічкові на помаранчевому тлі.

За рахунок чого багатіють соціальні мережі

Звичайно, творцями соціальних мереж не рухають альтруїстичні пориви. Всі хочуть отримувати адекватну грошову винагороду за свою ідею і праці. Багатьом людям, які переглядають інформацію про солідних капіталах творців Facebook та ВКонтакте, хочеться знати, на чому заробляють соціальні мережі. Нижче представлені основні варіанти отримання доходу будь-якої соціальної мережі.

 • Реклама. «Двигун торгівлі» виступає в якості «палива» для прогресу безлічі соціальних мереж. Звичайно, багатьом користувачам не подобається відволікатися на оголошення, але проти системи, яка отримує гігантські доходи від розміщення банерів, як кажуть, не попреш. Соціальні мережі не тільки приймаються за самостійне розміщення реклами, але й заохочують в цьому своїх користувачів, природно, знімаючи плату.
 • Додатка. Найпопулярніший варіант – ігри, в яких більш широкі можливості даються тим, хто платить реальні гроші. Крім того, додатки – відмінна майданчик для рекламних оголошень.
 • Платні сервіси. Це яскравий приклад того, як соціальні мережі заробляють на шкоду кількістю своїх користувачів. Гроші можуть стягуватися за перевищення встановленої кількості фотографій, унікальний статус облікового запису або ж безпосередньо за реєстрацію в соціальній мережі.

Як заробити в соціальній мережі

Люди з давніх часів звикли об’єднуватися в групи, щоб виживати в диких умовах, тому соціальний інстинкт закладений у людини в крові. Нижче представлені деякі способи заробітку на цьому інстинкті (його онлайн-прояві).

 • Створення співтовариства і його подальша монетизація. Багато соціальні мережі надають можливість створення своєрідних «клубів за інтересами». Там збираються люди, що переслідують спільні цілі і разом обговорюють актуальні для них теми. Створивши співтовариство і зробивши його популярним, можна намагатися отримати з цього вигоду, розміщуючи рекламу (у відповідності з політикою соціальної мережі). Крім того, співтовариство можна просто продати.
 • Стати співробітником соціальної мережі. Часто люди, замислюються про те, як заробити в соціальних мережах, забувають про те, що Facebook, ВКонтакте, Twitter і їм подібні – це проекти, які потребують у постійному вдосконаленні та технічної підтримки. Тому, якщо ви володієте достатніми знаннями і кваліфікацією, то цілком можете спробувати щастя, влаштувавшись на роботу туди, де до цього «вбивали час». Рівень зарплат в розкручених соціальних мережах більш ніж гідний.
 • Створювати додатки. Особлива складова багатьох соціальних мереж – розважальні програми. Щоб стати автором успішного проекту в цій галузі, необхідна оригінальна ідея, достатні вміння і велика удача, адже реакція аудиторії на додаток часом абсолютно непередбачувана.
 • Виконання різноманітних дій, які сприяють просуванню інших проектів. Поставити лайк, переглянути відео, вступити до співтовариства, стати передплатником – все це комусь дуже потрібно, а ви не безкоштовно допоможете. Координація такого заробітку здійснюється спеціальними сервісами, які забезпечать вас замовленнями.
 • Розкрутка спільнот і акаунтів. Ви можете надавати послуги щодо забезпечення популярності, що у наш час користуються попитом. Часто, щоб задовольнити вимоги клієнта, вам доведеться користуватися послугами сервісів, згаданих у попередньому пункті.
 • Продаж акаунтів. Ви могли бути просто дуже комунікабельною людиною, який завів безліч друзів, опублікував тисячі фотографій і заснував десяток спільнот. Ваше обличчя в інтернеті хотіли б мати багато, тому на такий товар покупці завжди знайдуться.
 • Продаж різних товарів. Багато соціальні мережі дозволяють створити своєрідний інтернет-магазин, і якщо ви не хочете витрачатися на розробку окремого сайту, то профіль ВКонтакте, Instagram або Twitter може чудово «впоратися» з поставленим завданням:

Заробіток в соціальних мережах: лайки – гроші

Таким чином, заробіток в соціальних мережах можливий головним чином за рахунок розміщення реклами, створення додатків, розкручування акаунтів, а також продажу різних товарів.

Так вже вийшло, що людина – істота соціальна. Не можна упускати можливість заробити на цьому.