Давайте розглянемо, як зробити сайт на WordPress з мінімальними зусиллями, і почати розвивати свою присутність в Інтернеті:

Що таке WordPress?

WordPress — це одна з найбільш популярних систем управління контентом (CMS). Хоча вона може здатися суто технічної, насправді WordPress дуже простий.

WordPress — це відмінний вибір для створення гнучкого сайту без необхідності працювати з кодом

WordPress дозволяє створити сучасний, простий у використанні сайт з усіма основними функціями без необхідності вивчати програмування.

Для кого призначений WordPress?

WordPress — це не тільки платформа для бізнесу або для ведення блогу. Він підійде для мами, яка хоче створити сімейний сайт, щоб викладати фотографії своїх дітей. Для фотографа, який хоче створити онлайн-портфоліо. Або для створення форуму.

Перед тим, як зробити сайт на Вордпресс, ви повинні зрозуміти, що з його допомогою ви можете створити все це і багато чого іншого.

Як працює WordPress?

Як створити свій перший сайт на WordPress

Сайт на WordPress можна уявити собі як кілька шарів. WordPress є центральним шаром. Це основа, на якій тримається все інше. Контент вашого сайту (текст, зображення, відео тощо) формує наступний шар. Це найважливіша частина вашого сайту, на якому ви і хочете зосередитися. Зовнішній шар — це тема, яка є відображенням того, як відображається ваш контент.

Головна особливість WordPress полягає в тому, що ви можете легко додавати контент без зміни структури ядра

Ви можете розширювати, видаляти або редагувати контент без необхідності змінювати функціонал. Можна змінити зовнішній вигляд сайту (тобто тему WordPress) без втрати вмісту і без зміни структури.

Останній «великий» компонент будь-якого сайту на WordPress — це плагіни. Ці частини коду, які ви можете додати (або підключити) на свій сайт, щоб реалізувати додатковий функціонал. Уявіть собі свій мобільний телефон — деякі функції, такі як телефонні дзвінки або адресна книга, включені як частина стандартного програмного забезпечення.

Якщо ви хочете розширити його можливості (відтворення музики з Pandora, наприклад), ви встановлюєте додаток. Плагіни — це програми для вашого сайту на WordPress.

Що потрібно для сайту на WordPress

Перед тим, як зробити сайт WordPress, перерахуємо його основні компоненти: доменне ім’я (URL-адресу) і хостинг. Доменне ім’я – це адреса, за якою люди будуть потрапляти на ваш сайт. Хостинг пов’язаний з фізичним комп’ютером, який обробляє файли сайту (це акаунт, який «здає номер» для вашого контенту).

Щоб створити свій перший сайт на WordPress, необхідно доменне ім’я та хостинг. І, звичайно ж, вам необхідно завантажити WordPress.

Є кілька інших складових, які будуть потрібні для роботи вашого сайту.

  • Контент — що ви хочете сказати;
  • Зображення — сайт з голим текстом буде неймовірно скушен;
  • ТемаWordPress поставляється з декількома встановленими за замовчуванням темами. Також існує багато безкоштовних тем, які ви можете вибрати. Якщо потрібен якийсь певний дизайн, існують і преміум теми, доступні для придбання.

Що НЕ потрібно, щоб зробити сайт на Вордпресс самостійно:

Дороге програмне забезпечення для редагування або веб-дизайну — все, що створюється в WordPress, додається і редагується через браузер.

Багатий дядько або велику спадщинуWordPress є безкоштовною платформою, також доступними є тарифні плани на надання хостингу.

Вчений ступінь у галузі комп’ютерного програмування, математики або фізики — після того, як ви вивчите основи роботи з WordPress, все буде дуже просто!

Настроювання сайту на WordPress

Єдиний простий спосіб налаштувати WordPress — це почати з облікового запису хостингу, призначеного для сайтів WordPress.

Багато хостинги пропонують опцію установки WordPress в один клік або прості інструкції по установці безпосередньо з панелі управління. Навіть без аккаунта хостингу ви можете запустити WordPress, але за умови, що у вас є база даних, в якій буде зберігатися інформація сайту, і місце, куди завантажити файли WordPress.

Створення бази даних

Перевірте, чи можна на вашому хостингу автоматично встановити WordPress. Якщо необхідно встановити його вручну, увійдіть в Cpanel (або аналогічну панель управління). Потім натисніть на кнопку, щоб створити базу даних MySQL для вашого сайту:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Введіть ім’я бази даних, а також створіть користувача БД. Збережіть ім’я бази, користувача і пароль користувача — вони знадобляться пізніше.

Завантажте файли WordPress

Перед тим, як зробити сайт на WordPress, скачайте останню версію CMS і розпакуйте файли. Використовуючи файловий менеджер, або FTP-клієнт, завантажте всі файли WordPress на хостинг:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Після завершення завантаження у вас повинна бути структура папок, аналогічна цій:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Встановіть WordPress

Для останнього кроку перейдіть за допомогою браузера на свій сайт. Процес установки повинен початися автоматично, першим кроком будемо вибір мови:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Введіть облікові дані

Пам’ятайте облікові дані, які ми зберегли раніше? На цьому етапі створення сайту на Вордпресс самостійно вони нам знадобляться. Введіть ім’я бази даних, ім’я користувача та пароль у відповідних полях. Більшість хостингів використовують localhost для імені хоста. Якщо ви не впевнені, запитайте про це службу підтримки свого хостингу. Продовжите установку:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Вкажіть ім’я користувача та пароль

Далі потрібно задати ім’я користувача та пароль, які ви будете використовувати, щоб увійти в панель адміністрування WordPress. Я рекомендую використовувати ім’я, відмінне від «admin». Це ім’я користувача за замовчуванням, і, отже, збільшує шанси на те, що ваш сайт буде зламаний. Введіть назву сайту, якщо хочете, і продовжуйте встановлення:

Як створити свій перший сайт на WordPress

WordPress встановлений. Ви можете отримати доступ до панелі адміністрування через domainname/wp-admin. Щоб увійти в панель адміністрування потрібно використовувати ім’я користувача та пароль, які ви задали раніше.

Налаштування правил формування URL-адрес з допомогою налаштування Постійних посилань»

За замовчуванням WordPress використовує формат написання URL-адрес, який не є SEO-оптимізований. Налаштування URL має вирішальне значення під час встановлення WordPress. Не відкладайте виконання цього завдання. Це потрібно зробити перш, ніж ви почнете публікувати сторінки чи запису в блозі. І перед тим, як зробити карту сайту WordPress:

Як створити свій перший сайт на WordPress

В «Консолі» знайдіть розділ «Налаштування» на лівій бічній панелі. Відкрийте «Установки», а потім в «Постійні посилання».

Зазвичай за промовчанням правило «Прості». Нам потрібно змінити, тому виберіть опцію «Довільно». У текстовому полі введіть наступну команду:

/%postname%/

Це має виглядати наступним чином:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Що це дає?

URL-адреси є важливим фактором для ранжирування пошуковими системами, і ми доопрацювали цей елемент, змінивши правила формування URL. Припустимо, ви вирішили опублікувати сторінку або запис у блозі під назвою «Як створити свій перший сайт на WordPress«, і хочете отримувати органічний трафік з пошукових систем, таких як Google і Bing. Який URL-адресу, на вашу думку, буде більш зручним для пошукової системи і для користувача?

Звичайний URL-адреса: example.com/?p=123

Довільна структура URL-адреси: example.com/how-to-build-a-wordpress-website-for-the-first-time

Якщо ви не впевнені, то повірте мені, що довільна структура — це найкращий варіант.

Знайомство з консоллю WordPress

Всі основні розділи розташовані в меню зліва. Під кожним з основних заголовків розташоване підменю параметрів. Сюди ж треба «звертатися», якщо не знаєте, як зробити копію сайту WordPress:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Першим типом контенту, який ми обговоримо, будуть записи в порівнянні зі сторінками. Записи, як правило, використовуються для відображення контенту, який часто оновлюється. Наприклад, статті в блозі. Для створення контенту, який не змінюється так часто, краще використовувати сторінки.

Більшість тем за промовчанням відображаються на головній сторінці останні записи. Ви можете змінити цей параметр, щоб відображати статичну сторінку. Цей параметр, а також інші установка часового поясу та зміна адреси електронної пошти адміністратора, знаходяться на вкладці «Налаштування» в меню зліва:

Як створити свій перший сайт на WordPress

В меню «вигляд» можна керувати темою оформлення і всім, що пов’язане з візуальним відображенням сайту. Тут можна вибрати тему, завантажити нову, або провести користувацьке налаштування теми, яку ви використовуєте:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Меню «Плагіни» дозволяє переглядати встановлені плагіни і додавати нові. Всі плагіни, встановлені на сайті, будуть відображатися в меню. Щоб зробити сайт на вордпресс самостійно, можна використовувати тільки ті плагіни, які були активовані. Іноді при установці плагіна в меню зліва буде додано новий пункт меню. Також часто нові параметри будуть додаватися в один з існуючих розділів меню:

Як створити свій перший сайт на WordPress

На сторінці «Медіафайли» можна переглядати, редагувати або видаляти зображення, які були додані на сайт. Всі зображення, незалежно від того, де вони додаються, будуть відображатися в цьому розділі. Наприклад, можна додати зображення в запис безпосередньо з панелі редагування запису. Тим не менше, ці зображення також будуть відображатися в бібліотеці.
Все це потрібно знати, щоб зробити сайт на Вордпресс самостійно.

Вибираємо тему оформлення для сайту на WordPress

Хоч найбільш важливою частиною будь-якого сайту є контент, ви також повинні приділити увагу темі оформлення.

Тема впливає на те, як відображається на сайті, а також на загальне враження, яке він справляє на відвідувачів.

Потрібно вибирати тему оформлення, яка є стабільною і простий в роботі. Багато тем є налаштованим, що дозволяє з легкістю змінювати кольори і фон. Це допоможе створити унікальний зовнішній вигляд, який найкраще підходить для вашої задумки дизайну сайту.

Додавання контенту на сайт на WordPress

Додавання вмісту сторінки і запису проводиться аналогічно.

  • Натисніть на кнопку «Додати»;
  • Введіть заголовок. Це повинна бути спільна ідея сторінки або запису;
  • Внесіть у велике поле контент.

Праворуч ви побачите дві вкладки «Візуально» і «Текст». Переконайтеся, що ви редагуєте контент через вкладку «Візуально». Вкладка «Текст» показує код розмітки, якщо необхідно змінити його:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Через цю панель можна зробити текст жирним, курсивом або вставити зображення. Для вставки зображень натисніть кнопку «Додати медиафайл». Кнопки, розташовані зверху від поля введення тексту, забезпечують додатковий функціонал. Якщо ви хочете, щоб елемент був відформатований як заголовок або підзаголовок, виділіть текст і змініть значення «Параграф» на «Заголовок 1«, «Заголовок 2» і т. д.:

Як створити свій перший сайт на WordPress

З правого боку ви побачите кілька додаткових опцій. «Мініатюра запису», наприклад, автоматично встановлює зображення мініатюри, яка виводиться із записами в багатьох темах. Ви також можете зберегти елемент у вигляді «Чернетки», якщо він ще не закінчений. Це збереже всі внесені зміни, але запис ще не буде опублікована на сайті.

Для користувачів сайту будуть видні тільки запису і сторінки, які опубліковані:

Як створити свій перший сайт на WordPress

Існує ще багато всього, що може зробити WordPress, ми лише ледь торкнулися поверхні. Якщо ви хочете дізнатися більше, ознайомтеся з Кодексом WordPress. Удачі вам, і вивчіть все це перед тим, як зробити сайт на WordPress!

Переклад статті «HOW TO BUILD A WORDPRESS WEBSITE FOR THE FIRST TIME» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.