Хочете пограти в шпигунів? Сьогодні ми навчимося того, як добути вичерпну інформацію про будь-якому сайті. Дізнаємося про те, яким способом краще дізнатися все про власника домену. Але для початку потрібно зрозуміти, навіщо ці відомості можуть знадобитися.

Навіщо потрібна інформація про домені

Негоже заглядати в чужий город, але можуть виникнути ситуації, коли це необхідно зробити. Навіщо потрібно знати, хто власник домену:

  • Якщо ви збираєтеся придбати домен – потрібно впевнитися, що доменне ім’я належить тій фізичній особі або організації, яка його продає;
  • Перевірити, що власником домену є ви – після процедури реєстрації імені сайту потрібно перевіряти правильність введених про себе даних;
  • Щоб не стати жертвою обману – якщо ви збираєтеся встановлювати будь-які ділові відносини через незнайомий ресурс, то краще зайвий раз перевірити дані домену;
  • Якщо просто цікаво.

Тепер розберемося, як можна дізнатися, чий домен. Для цього існує кілька способів:

1. З допомогою whois історії домену в інтернеті існує цілий ряд сервісів, що дозволяють переглянути історію будь-якого домену.

WHOIS відноситься до протоколів мережі прикладного рівня. Його робота базується на одному з головних протоколів інтернету TCP. Інформація про домені у whois історію заноситься відразу після процедури його реєстрації. Потім ця інформація потрапляє в публічні бази даних реєстраторів.

Сервіси whois історії надають відвідувачу користувальницький інтерфейс для доступу до подібних реєстраційними даними. Крім всіх інших корисних відомостей тут вказується інформація про власника домену.

Розглянемо результати whois запиту, зроблені на сайті nic.ru. Крім того, що даний сервіс дозволяє отримувати дані безкоштовно, він має простий російськомовний інтерфейс:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

В поле admin-contact указується електронна адреса, за якою можна зв’язатися з адміністратором ресурсу. Поле org містить назву організації, якій належить найпопулярніший домен.

Також whois історія дозволяє дізнатися, на кого зареєстрований домен. У спеціальних полях можуть бути відображені контактний телефон та електронну поштову скриньку власника. А також його прізвище, ім’я та по батькові.

Зараз багато власників ресурсів приховують свої дані. Ця можливість доступна як для фізичних, так і юридичних осіб. Включення і відключення функції Private Person проводиться через інтерфейс профілю на сайті реєстратора доменів.

При включеній функції замість імені та прізвища власника відображається напис «Private Person». А в полі контактного телефону буде вказано номер автовідповідача.

2. З допомогою даних архіву веб – цей спосіб не дає 100% гарантії на успіх. Перед тим як дізнатися, кому належить домен, доведеться переглянути безліч кешованих сторінок. І сподіватися на те, що власник в якийсь період публікував свої дані на сайті.

Архів знаходиться за адресою archive.org

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

Що ще можна дізнатися з whois історії

Як бачите, основним способом дізнатися інформацію про домен є дані whois історії. Крім усього іншого з неї можна дізнатися про дату початку і кінця реєстрації. Ця інформація відображається в полях created і free-date. Крім цього тут зазначено найменування реєстратора домену.

Відомості про реєстратора відображені в значенні поля registrar. Ця інформація може знадобитися при перевірці домену сайту перед його покупкою:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

Але для отримання всіх вичерпних даних не обов’язково знати назву сайту. Сервіси whois історії дозволяють переглядати інформацію про домен не тільки за адресою, але і за IP:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

Ще кілька способів отримання інформації

1) Дізнатися IP сайту по домену можна з допомогою спеціальних сервісів. Одним з них є 2ip.ru. Для цього потрібно лише ввести в спеціальне поле пошуку шукане доменне ім’я. Також підтримується зворотний порядок пошуку (пошук доменного імені по IP-адресою):

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

2) Як дізнатися, чи вільний домен – отримання цих відомостей може знадобитися перед проходженням процедури реєстрації домену і при підборі назви сайту.

Більшість сервісів реєстрації доменних імен вже мають у своєму функціоналі подібні вбудовані засоби.

Багато з whois сервісів також надають можливість перевірки доменів на зайнятість. Наприклад, сайт 24whois.ru:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

3) Як дізнатися домен сайту – доменне ім’я відображається в самому першому полі історії whois.

4) Отримання інформації про домен за IP – для цього можна використовувати програму IPNetInfo. Після запуску програми в спеціальне вікно потрібно ввести один або кілька IP-адрес для пошуку:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

Після цього програма виконає whois-запит, і видасть всю відому інформацію, пов’язану з цими IP. У тому числі власника домену та всі контактні дані для зв’язку:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

5) Визначення IP по доменному імені – можна встановити за допомогою командного рядка комп’ютера, підключеного до мережі. Для цього використовується команда ping. Формат її запису показано на скріншоті:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

6) Як дізнатися хостинг з доменом – найпростіше визначити хостинг ресурсу за допомогою спеціальних сервісів. Одним з них є whoishostingthis.com. Сервіс видає ім’я хостинг-провайдера і IP домену:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

Дані whois історії допоможуть дізнатися не тільки реєстратора домену, але і встановити хостера, надає майданчик під розміщення сайту. Для визначення використовуються значення полів nserver:

Шпигунські ігри або як дізнатися власника домену

Якщо домен знаходиться на віртуальному хостингу, то використовуються DNS-сервери хостера. Якщо мова йде про великому інтернет-порталі, то для його розміщення орендують окремий сервер. Тоді цей метод не спрацює.

Коли це потрібно знати?

На жаль, найчастіше дізнатися власника домену потрібно тоді, коли тебе вже обдурили. Щоб не стати жертвою інтернет-шахраїв, перевіряти домен краще до того, як починати тісне співробітництво з якимось підозрілим сайтом. А отримати інформацію про його домені допоможуть наведені в нашій статті інструменти.