Одним з головних чинників успішності сайту є його відвідуваність. Я думаю це не викликає жодних сумнівів, але найчастіше витративши багато часу на створення ресурсу web-майстра стикаються з тим, що їх дітище так і не користується заслуженою популярністю. Так що ж робити людині в цьому випадку. Існує кілька варіантів розв’язання такої задачі. Але, на мій погляд, кращим (по співвідношенню ціни і якості) є просування сайту в пошукових системах. Поясню чому. По-перше, цей спосіб не вимагає матеріальних витрат (або вони незначні в порівнянні з банерної рекламою). По-друге, більшість людей знаходять інформацію, що цікавить їх саме в пошукових системах, як правило, переглядаючи тільки перші позиції. По-третє, на відміну від банерної реклами просування сайту в пошукових системах буде призводити до Вас цільових відвідувачів навіть після закінчення активних робіт. Рекомендую замовити Создание интернет-магазина від студії solomono за кращою ціною.

Не мало важливим є вибір тематики сайту. Треба реально оцінювати свої можливості. Наприклад, вибравши тему «Реферати» Вам навряд чи вдасться зайняти перші позиції по цьому запиту в пошукових системах, надто вже велика конкуренція. Взагалі в інтернеті і в житті існує просте правило: чим солодша пиріг, тим більше охочих його з’їсти. Для того, щоб правильно вибрати тему потрібно зіставити дві складові. Перше, Ваша обізнаність в обраному питанні і можливість зробити якісний ресурс. Друге, зацікавленість інтернет-аудиторії у вибраній Вами темі. Вона якісно відображається кількістю запитів у пошукових системах, яке можна оцінити в директе яндекса (http://direct.yandex.ru/stat/wordsstat.pl)

Ну от, Ви визначилися з темою і приступили до роботи над сайтом. Хочу дати кілька порад по оптимізації сайту для пошукових систем. Не раджу використовувати в навігації Flash і JavaScript, пошукові системи ігнорують. Якщо все ж таки це необхідно, то обов’язково створіть карту сайту з прямими HTML посиланнями, це дозволить пошуковим системам індексувати сайт цілком. При цьому необхідно, щоб пошуковик проіндексував цю сторінку. Щоб прискорити цей процес, можна скористатися примусової індексацією. Про неї можна дізнатися на сайті пошукової системи або в технічній підтримці. Для спрощення індексації і, що не мало важливо, для підвищення зручності сайту (usability) бажано, щоб на будь-яку сторінку сайту можна було потрапити не більше ніж за три кліка.

Ну, ось ми і дісталися до оптимізації текстового наповнення сайту. При індексації сторінок пошукові системи повинні визначити її тематику. Це може відбуватися автоматично, що, природно, не буде плюсом для Вас по ряду об’єктивних причин, або Ви можете сказати» пошукових машин про тематику сторінки самі, через ключові слова (keywords) і опис (description). Це здійснюється включенням в блок тегів

….
….

Потрібно розуміти, що значущість ключових слів залежить від їх схожості з реальним текстовим наповненням сторінки, це ж стосується і опису. Чим частіше у тексті будуть зустрічатися ключові слова, тим краще, але тут теж потрібно не перестаратися. Наприклад, якщо Ви наб’єте півсторінки ключових слів мало того, що Ваші старання» не оцінять відвідувачі, Вас просто видалять з результатів пошуку за СПАМ.

При індексуванні текстового наповнення пошукачі враховують значущість слів, яка визначається спеціальними тегами.

1.
2.

 

3. (), ,

 

Тобто слова написані в заголовку (

) будуть мати більшу вагу, ніж, наприклад, жирний текст). Хотілося б відзначити, що чим менше ключових слів, тим краще, тому ще раз зверну Вашу увагу на важливість підбору цих слів.

 

Перейдемо до наступної, але не менш важливою темою в питанні оптимізації сайту під пошукові системи – підвищення посилального ранжирування. При оцінці Вашого сайту пошуковими системами чимало важливим є його значимість в інтернеті, яку пошукові системи визначають по цитування Вашого ресурсу в мережі (кількістю прямих посилань на Ваш ресурс). Збільшити цей показник можна двома основними (безкоштовними) способами. Перший, обмін посиланнями, бажано з схожими з тематики ресурсами. Другий, реєстрація в каталогах. Але як не дивно почати краще з другого способу. Поки Ваш сайт не має достатньої ваги, з Вами навряд чи хтось захоче обмінюватися посиланнями. Хочу навести список на мій погляд кращих каталогів.

1. http://list.mail.ru/
2. http://www.ulitka.ru/
3. www.optime.ru
4. http://weblist.ru/
5. http://www.ru/
6. www.refer.ru
7. www.vsego.ru
8. www.myweb.ru
9. www.linkfinest.ru
10. http://ruscity.net/catalog/ — велика кількість прямих посилань близько 100

Природно крім цих Вам доведеться зареєструватися ще у величезній кількості каталогів, але привести їх все я не можу.

Вся вище наведена інформація плід особистого досвіду і не претендує на 100% істину, з причини того, що пошукові системи не розголошують критерії розподілу позицій сайтів, але я впевнений, що це стаття зможе допомогти Вам в цій нелегкій справі – просування сайту. Удачі!