WordPress – це потужна платформа для управління сайтом, з великим набором можливостей. Вбудовані функції «плагінів» і «тим», у поєднанні з практичною архітектурою, дозволяють створювати будь-які проекти в сфері блогінгу, професійних новинних сайтів, інтернет-магазинів і т. д. т. п.

Важливим елементом для життєдіяльності багатьох інтернет ресурсів є система коментарів. Вона допомагає створювати зв’язок з аудиторією і формувати спільноту навколо того або іншого сайту.

Стандартна форма коментарів WordPress заснована на «джерела» і «pingback» технології, за допомогою якої адміністратор сайту інформується про нових записах на його сторінках.

Але у цієї технології є істотний недолік – вона відкрита для програм-спамерів, завдання яких залишити максимальну кількість посилань у записах, що є основною причиною для відключення коментарів.

Разом з тим існує і ряд інших підстав для відповіді на запитання — як відключити коментарі в WordPress.

Це можуть бути сайти-сателіти, для яких форма коментування не потрібна, ресурси, де є необхідність відключити її на деяких сторінках або в окремих записах.

Існує кілька способів відключення форми коментування WordPress:

1. Відключення коментарів, використовуючи налаштування системи WordPress

Це можна зробити, зайшовши в меню панелі адміністрування, а точніше в пункт «Настройки» — «Обговорення» і прибравши позначку з пункту «Дозволити залишати коментарі на нові статті»:

Але слід враховувати, що старі коментарі, опубліковані до моменту відключення, залишаються на сайті, їх, при необхідності, можна видалити вручну, використовуючи меню редагування коментарів.

2. Можливість вибіркового відключення форми коментування певних сторінок сайту

Такий спосіб дає можливість не вимикати повністю форму коментування, а тільки заборонити її використання на вибраних сторінках або у конкретних записах.

Це можна зробити при додаванні нового запису. У полі «обговорення» необхідно зняти позначку з пункту «Дозволити обговорення».

Якщо поле «обговорення» в редакторі відсутній, його можна додати, відкривши випадаюче меню «налаштування екрану» у верхньому правому куті сторінки:

Коментарі WordPress – способи відключення і управління

3. Відключення форми коментарів на окремих сторінках сайту

Для того щоб це зробити необхідно в адмін-панелі відкрити вкладку – «Сторінки», вибрати сторінку, де необхідно заборонити можливість коментування, увійти в її властивості і зняти позначку з пункту «Дозволити коментарі»:

Коментарі WordPress – способи відключення і управління

4. Відключення і видалення коментарів з допомогою бази даних

Описані вище способи відключення форми коментарів WordPress займуть дуже багато часу, для сайтів з великою кількістю сторінок. Разом з тим вирішення цього завдання можна реалізувати, використовуючи базу даних у зв’язці з якою працює сайт.

Це можна зробити через панель керування хостингом, увійшовши в «phpmyadmin», і вибравши з лівої сторони необхідну базу даних:

Коментарі WordPress – способи відключення і управління

Потім у таблиці знаходимо рядок – «wp_comments» і видаляємо коментарі кнопкою «очистити».

Коментарі WordPress – способи відключення і управління

Відкривши рядок «wp_comments» потрапляємо в меню, де можна прибрати і відключити всі коментарі, або якісь конкретні записи.

5. Відключення коментарів за допомогою плагіна для коментарів WordPress — «Disable Comments»

Існує велика кількість плагінів WordPress призначених для роботи з коментарями, з їх допомогою можна закрити або взагалі прибрати форму для коментування.

Одним з таких плагінів, який прекрасно працює з великою кількістю тем і нових версій WordPress, є Disable Comments. Він має досить гнучкі налаштування, з допомогою яких можна відключати і включати коментарі WordPress глобально, або змінювати можливість коментування окремих записів.

Всі необхідні налаштування знаходяться в панелі адміністрування:

Коментарі WordPress – способи відключення і управління

Всі перераховані вище способи дозволяють у повному обсязі відповісти на питання, як прибрати коментарі в WordPress, назавжди заборонити їх і видалити записи на інтернет ресурсі, створеному на базі CMS WordPress.

Але не варто забувати, що завдяки можливості коментування, можна підсилити ефект статей блогу, тим самим забезпечити повернення користувачів на сторінки сайту для відповіді на той чи інший коментар і збільшити відвідуваність ресурсу.

Адже мета кожного автора блогу полягає в організації спільноти, яка буде вести активні дискусії і коментувати статті.

Альтернативою, вбудованої системи коментарів, є плагіни для коментарів WordPress створені сторонніми розробниками.

З їх допомогою можна забезпечити максимально комфортні умови для діалогу між читачами ресурсу та захищати сторінки від спаму, але це тема потребує окремого детального розгляду.

Сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною. Удачі!