Ніби й не в понеділок мама народила, а все марно. Вже і новий дизайн зробив, і якісний контент купуєш для ресурсу. Але пошуковик все одно не бажає нормально індексувати сайт.

З таким упередженим ставленням про першій десятці у видачі можна взагалі забути. А може вся справа в історії домену?

Навіщо потрібна історія домену

При виборі імені для ресурсу мало хто замислюється про те, що ця назва вже могло бути у вжитку. Може бути так, що це ім’я носив інший ресурс, який відзначився «поганою поведінкою».

Або взагалі «в очах» пошукової системи він виглядав справжнім кримінальним авторитетом, за що і отримав від нього «бан». Хоч це і виглядає, як упереджене ставлення з боку пошукової системи. Але адже його системі не відомо, що під цим ім’ям тепер «живе» інший, вже хороший сайт:

Найчастіше поганим минулим мають домени, що носять звучні короткі імена. Якщо при виборі назви ви зіткнетеся з такою ситуацією, то краще влаштувати перевірку історії цього «красивого» домену.

Із зростанням масштабів інтернету особливу цінність придбали імена сайтів, що мають гарні і короткі назви. Із-за малої кількості таких доменів навколо них виник небувалий ажіотаж. З’явилося безліч компаній, що займаються перепродажем доменних імен.

Доменне ім’я business.com було продано за 360 мільйонів $.

Чужа історія домену – погляд у минуле сайту

Чому історія домену може бути поганий

 • На сайті з таким ім’ям продавалися товари і послуги з категорії adult («для дорослих»). Або контент ресурсу був заборонений для поширення законодавством країни (країн);
 • Сайт «забанений» одним або декількома пошуковими системами;
 • Ресурс неодноразово не проходив через «сито» пошукових фільтрів.

Пошуковими фільтрами відсіваються ресурси, які активно торгують посиланнями, які займаються явним плагіатом (копіпаст). А також сайти, що несуть в собі зловмисне програмне забезпечення і віруси. Сюди ж відносяться сателіти і дорвеї.

 • Зовнішні посилання погано якості – на сайт посилаються ресурси з низькими показниками.

Як перевірити історію домену

Якщо не хочеться відповідати за чужі помилки, то перед покупкою бо домену краще підстрахуватися. У всесвітній павутині існує цілий ряд сервісів, що дозволяють на платній або безкоштовній основі перевірити історію будь-якого домену.
Розглянемо принципи роботи з цими сервісами на основі сайту whois.domaintools.com:

 • Заходимо на сайт сервісу, і в спеціальне поле вводимо ім’я домену для перевірки:

Чужа історія домену – погляд у минуле сайту

 • Після натискання кнопки сервіс видасть сторінку з результатами по домену. Найважливішим з них є значення поля Registrar History. Воно показує, скільки разів змінювались власники домену. А також, скільки разів його власники не захотіли продовжувати реєстрацію. Це вказується в показнику drop:

Чужа історія домену – погляд у минуле сайту

Існує кілька причин, чому колишні власники не захотіли продовжувати реєстрацію імені сайту. Найчастіше це трапляється, коли сайт блокується пошукачами і викидається з результатів видачі. Така ситуація виникає, якщо ресурс був забанений або отсеивался пошуковими фільтрами.

У рамках розглянутого сервісу реалізована можливість перегляду більш детальної інформації за даними поля Registrar History. Але тільки на платній основі:

Чужа історія домену – погляд у минуле сайту

Для перевірки доменів, які перебувають у зоні Рунета, можна скористатися сервісом who.ru. Він має зрозумілий російськомовний інтерфейс. А також настроюваний пошук, що враховує безліч параметрів:

Чужа історія домену – погляд у минуле сайту

За представленими даними легко відстежити всю історію. Але більш детальну інформацію за весь період існування ресурсу можна дізнатися на сервісі whoishistory.ru. Причому все це на безкоштовній основі:

Чужа історія домену – погляд у минуле сайту

На останньому скріншоті дані з історії домену представлені у форматі, який є стандартним для протоколу WHOIS.

WHOIS є прикладним мережевим протоколом, що працюють на базі TCP. WHOIS протокол слугує для отримання реєстраційних даних про власників доменів, IP адрес. На його основі побудовано робота всіх сервісів, функціонал яких спрямований на надання подібних відомостей.

Розглянемо найбільш часто зустрічаються поля у видачі історії:

 • domain – ім’я домену;
 • type – тип домену. Більша частина ресурсів приймає тип CORPORATE;
 • nserver – вказуються імена серверів DNS, відповідають за перетворення доменного імені в IP адресу;
 • state – стан, в якому знаходиться домен. Можливі значення: REGISTERED (зареєстрований), DELEGATED (делегований), NOT REGISTERED, NOT DELEGATED.
 • org, person – повне ім’я і прізвище власника домену, найменування організації;
 • created – дата реєстрації домену;
 • paid-till – термін закінчення делегування;
 • Last updated on – дата останнього редагування даних.

Значення віку сайту для пошукових систем

Для пошукових систем значення фактичного віку домену не має великого значення. Куди більше уваги пошуковики приділяють віку і якості посилань, що вказують на ресурс.

На думку пошукових систем, сайти з «древніми» і якісними посиланнями є більш надійними. Тому у них більше ймовірність потрапити у верхній топ. Крім цього старі ресурси отримують деякі поблажки за найменші порушення.

Тобто у якісного ресурсу з хорошим послужним списком» менше ймовірність отримати бан, або не пройти через пошуковий фільтр.

Такий підхід в процесі ранжирування з’явився зовсім недавно. Раніше молодий і добре розкручений сайт міг легко претендувати на перші місця у видачі. Зараз верхні позиції займають лише ресурси з хорошою репутацією і довгим стажем роботи»

Чужа історія домену – погляд у минуле сайту

У зв’язку з цим придбання уживаного домену може виявитися досить вигідним. Ціна такого ресурсу в рази більше, ніж вартість молодого сайту. Але ця різниця окупається за рахунок зменшення витрат на розкрутку.

Перевірити вік домену можна за його WHOIS історії. Дата його народження відображена в полі created.

Вік чи молодість?

Придбання домену з історією подібно грі в російську рулетку. І все тому, що ніколи не можна бути впевненим, що тобі «вистрілить» чисте незаплямоване ім’я.

Від цього ризику не позбавить навіть сама скрупульозна перевірка історії домену. Так що краще за все починати з самого початку, а не гнатися за придбанням чиєюсь «туманною» репутації.