«Як корабель назвеш, так він і попливе» – ця цитата відмінно підходить для молодого сайту, адже добре підібране доменне ім’я може саме по собі зацікавити користувачів і сприяти відвідуванню інформаційного ресурсу:

«Ставити чи не ставити дефіс у назві? .net або .com? Трансліт або англійське слово?» – вибір домену – творчий процес, який може тривати не один місяць, і дуже прикро, коли ідеальне назва вже кимось зайняте.

Ще болісніша ситуація виникає тоді, коли інформаційний ресурс покликаний представляти інтереси будь-то вже досить популярного бренду. В цьому випадку вибір серед імен невеликий, і якщо всі підходящі варіанти зайняті, то доводиться відвідати аукціон доменів. Про це явище і піде мова в даній статті.

Що таке аукціони і біржі доменів

Щоб купити молоко, ми йдемо в магазин. Щоб придбати ім’я для сайту, потрібно також відвідати своєрідний супермаркет. У кожного магазину свої правила: де можна торгуватися, а десь купувати тільки за заявленою ціною.

Купівлю або продаж домену можна здійснити на таких майданчиках:

 • Аукціон доменних імен. Якщо хтось бачив, як проходить звичайний аукціон, де ведучий стукає молоточком і кричить «продано», то зможе інтуїтивно розібратися в подібному онлайн-сервісі. Продавці доменів призначають свою ціну, а також установлюють термін, протягом якого будуть йти торги. Покупці роблять свої пропозиції, а перемагає, ясна річ, найвище. На багатьох аукціонах існує встановлена ціна, заплативши яку, покупець може не обтяжувати себе чеканням і відразу ж отримати домен (чи варто говорити, що така ціна буде дуже високою порівняно з мінімальним);
 • Біржа доменів. Цей спосіб покупки імені для сайту відрізняється розширеними можливостями. Біржі, як правило, пропонують продаж і купівлю домену за допомогою аукціону, однак не можна розпалювати торги, а розмістити звичайне оголошення. Крім того, біржі часто допомагають забезпечити безпеку угоди.

Як придбати, а не втратити

Якщо ви продаєте домен, то вам напевно відома вся необхідна інформація про нього, тому все, що потрібно – просто почати торги. Навпроти, у тому випадку, коли ви виступаєте в ролі покупця, підводні камені можуть бути приховані від вас, тому слід проводити як можна більш детальні дослідження.

Але перш, ніж давати рекомендації, необхідно визначити, які доменні імена становлять найбільшу цінність:

 • Хорошим попитом користуються домени, які вже мають солідний тематичний індекс цитування;
 • Чим коротше ім’я, тим воно цінніше. Поєднання двох і трьох символів можуть спустошити навіть глибокі кишені;
 • Зона ru:

Аукціон доменів: у гонитві за іменем

Для користувачів Рунета звичніше, коли назва сайту закінчується на .ru, а, приміром, німецький більше радує око .de.

Щоб покупка домену обрадувала, а не засмутила, необхідно пам’ятати про небезпеки, які можуть бути підготовлені недобросовісними продавцями:

 • Поганий «послужний список» домену. У минулому інформаційний ресурс міг дуже не подобатися пошуковим системам, і низька довіра дістанеться вам у спадок разом з доменом. Крім того, сайт з таким доменним ім’ям може бути і зовсім «забанений». Для того щоб дізнатися все про темному (або світлому) минулого домену, необхідно звернутися до whois-історії; про сервіси, які виступають помічниками в цьому дослідженні докладно розказано в одній з наших статей. Перевіряти домен на наявність «бана» потрібно для кожної пошукової системи індивідуально;
 • Домен може бути «склеєний» з дзеркалом, в результаті чого виходить високий індекс цитування. Після продажу, «вага», природно, зменшується. Уникнути подібного допоможе інформація про домені, яку можна отримати, наприклад, ввівши в рядку пошуку Google info:DOMAIN. Якщо пошуковик відповість вам адресою, який збігається з досліджуваним доменом – все в порядку;
 • Різні «фокуси» з зворотними посиланнями. Беклінків можуть бути тимчасовими або ж вести в нікуди. Дослідження зворотних посилань може зайняти багато часу, але провести його необхідно;
 • Варто зазначити, що угода з придбання домену вважається вчиненим лише в тому випадку, коли домен переоформлений, а в зворотному напрямку вислані гроші. Щоб проконтролювати цей процес, краще скористатися послугами компетентних посередників.

Де можна купити/продати?

Аукціонів і бірж доменних імен досить багато. Розглянемо ті з них, які вигідно відрізняються своєю надійністю.

 • NIC.RU. Найбільш популярний вітчизняний аукціон:

Аукціон доменів: у гонитві за іменем

Даний сервіс також надає послуги по реєстрації нових імен для сайтів.

 • REG.RU. Дуже популярна біржа доменів, яка надає послуги по забезпеченню безпечної купівлі/продажу домену:

Аукціон доменів: у гонитві за іменем

 • Webnames.ru. Даний сервіс надає послуги реєстрації, так і є аукціоном доменів:

Аукціон доменів: у гонитві за іменем

Пропонується взяти участь у різних видах аукціонів.

 • Telderi.ru. Дана біржа більше спеціалізується на купівлі/продажу сайтів, але на ній також можна придбати доменне ім’я:

Аукціон доменів: у гонитві за іменем

Безпека угоди гарантується.

Таким чином, вкрай важливо підібрати відповідне доменне ім’я для свого сайту, а коли воно кимось зайнято – часто доводиться боротися за назву на біржах і аукціонах. Щоб не залишитися в дурнях», необхідно дуже ретельно досліджувати домен перед покупкою, тоді ризик буде зведений до мінімуму.