У світі мільярди клієнтів, і існує велика кількість способів просування бізнесу.

Для будь-якого бізнесу найкращий спосіб вийти на ринок в інтернеті – потрапити у верхню частину органічного пошуку Google (SERP). Це дозволяє отримати майже безмежний трафік для тих, хто вміє орієнтуватися в цій складній області онлайн-пошуку. Але на сьогоднішній день це стало воістину монументальної завданням.

З цієї причини провідні SEO-фахівці можуть отримувати тисячі доларів на годину за те, щоб проаналізувати, налаштувати і оптимізувати сайт за певними ключовими словами.

Тим не менш, щоб домогтися успіху в бізнесі або в житті, спочатку потрібно багато працювати і отримувати мало, а не навпаки. І коли мова йде про просування бізнесу, вам доведеться помучитися, якщо не знаєте, що робити.

Як просувати свій бізнес в інтернеті?

Існує кілька способів просування бізнесу, які дають швидкі результати, ніж інші. Реалізація деяких з них може зайняти всього декілька тижнів, в той час як інші — місяці і роки.

Незалежно від того, який метод просування бізнесу в інтернеті виберете, якщо ви будете постійно докладати зусилля і при цьому використовувати належний набір маркетингових прийомів, то досягнете певного результату. Нижче ви знайдете перелік кращих методів, які допоможуть привести людей на сайт, а потім збільшити трафік.

1. Створіть блог і регулярно публікувати в ньому якісний контент

Найбільш важливим способом просування бізнесу онлайн є створення блогу, в якому можна публікувати високоякісний контент. Це довгострокова стратегія, і вона не окупиться за одну ніч. Але кожен підприємець повинен розуміти важливість застосування цього методу онлайн-маркетингу.

Створення помітного блогу в будь-якій ніші допоможе збільшити трафік шляхом підвищення інтересу з боку Google і призведе до посилення авторитету у своїй галузі. А це підвищить вашу видимість, і як наслідок, продажу.

2. Просувайте свій контент на Medium і Quora

Якщо ви хочете отримати швидкий приплив трафіку, то варто подумати над просуванням свого контенту на таких сайтах, як Medium і Quora.

Як це працює? Створіть на своєму сайті якісний контент. Щоб в ньому використовувалися ключові слова. А також, щоб його зміст якимось чином допомагав людям.

Після цього напишіть ще одну статтю на такому ж сайті, як Medium або Quora, переконавшись, що вона також орієнтована на ключові слова, є унікальною і корисною. Додайте в цій статті посилання на статтю, опубліковану на своєму сайті, використовуючи релевантне ключове слово. Це називається контент-маркетингом, і це самий потужний метод просування в пошуковій видачі Google. Він дозволяє привернути увагу досить широкої аудиторії.

3. Спілкуйтеся з іншими користувачами в групах на LinkedIn

Групи в LinkedIn є відмінним способом швидко зв’язатися з людьми з вашої ніші, і таким чином поширити своє послання. Можна просувати бізнес через групи в LinkedIn. Найкраще перед тим, як вкидати свої посилання, привнести в спілкування або обговорення щось цікаве або цінне.

Групи в LinkedIn — це відмінний спосіб налагодити контакт з людьми та просування бізнесу, з якими ви по-іншому не змогли б зв’язатися. Можна відправляти повідомлення будь-яким учасникам, навіть якщо ви не зв’язані з ними, і це в певних обставинах може стати корисним. Діліться у групі своїм контентом, але намагайтеся не зловживати цим, щоб не бути запідозреним в спамі.

4. Використовуйте рекламу в Facebook і стратегічно орієнтовані цільові сторінки

Реклама в Facebook хоч і є платною, але пропонує великі можливості для досягнення необхідних для вашого бізнесу демографічних груп. Якщо ви добре знаєте свого клієнта, то можна використовувати такі показники, як інтереси, географічне становище, сімейний стан, вік і багато інших, щоб знайти потенційних споживачів і перенаправити їх на стратегічно орієнтовані цільові сторінки.

Поекспериментуйте на маленьких бюджетах, щоб зрозуміти, які блоки оголошень і сторінки підписки дають кращі результати по залученню споживачів. На те, щоб знайти оптимальне поєднання маркетингових елементів на Facebook, може знадобитися значний час. Але як тільки проведена кампанія стане ефективною і почне приносити прибуток, все, що залишиться робити, це просто збільшувати бюджет.

5. Інструменти для роботи з впливовими персонами в Instagram

У наш час, коли соціальні медіа проникають у всі сфери життя, можна миттєво досягти величезної кількості людей зі всього світу. Але не можна забувати, що алгоритми і обмежена видимість працюють проти нас, особливо коли ми не можемо похвалитися сотнями тисяч чи мільйонами послідовників.

Щоб досягти цих людей, потрібні авторитетні персони, які допоможуть поширити наше послання. Хоча це не безкоштовно, це дасть миттєвий доступ до широкої аудиторії у вашій конкретній ніші. Але за умови, що ви правильно виберете авторитетні персони, які допоможуть просуванню бізнесу в Инстаграме.

6. Публікуйте корисні відеоуроки на YouTube

YouTube – це цінний ресурс для просування бізнесу онлайн. Хоча на перших порах можна зіткнутися з певними труднощами при формуванні власної аудиторії. Але якщо публікувати корисні відеоуроки, в кінці кінців, ви досягнете величезної кількості людей. Для цього потрібно зосередитися на цінності і корисності контенту, без особливого упору на швидке отримання прибутку.

YouTube – це відмінна платформа для навчальних програм, тому що можна навчити людей чомусь у зручному для них форматі. Але перед цим переконайтеся, що якість запису і зміст мають високу якість. І обов’язково додайте опис посилання на відповідний контент на своєму сайті.

7. Розвивайте відносини з клієнтами через email-маркетинг

Щоб домогтися успіху в email-маркетингу, потрібно спершу дати користувачам щось в обмін на адресу електронної пошти. Якщо ви серйозно ставитеся до збору адрес електронної пошти, то знайдіть час, щоб створити безкоштовний звіт або електронну книгу, яка допоможе людям, які цікавляться вашою нішею. Потім розвивайте стосунки з ними, використовуючи такі системи, як Aweber, Get Response, Constant Contact або Mailchimp. Не намагайтеся відразу щось продати. Спочатку сформуйте довірчі відносини, а потім зосередьтеся на продажах.

8. Використовуйте Angie’s List або TripAdvisor

Такі сайти, як і Angie’s List або TripAdvisor пропонують можливість донести своє послання до величезної аудиторії потенційних споживачів. Ці сервіси комплексного просування бізнесу в інтернеті є ефективною можливістю для пошуку будь-якого місцевого бренду. Вони надають споживачам можливість залишати відгуки на основі їх досвіду взаємодії з тією чи іншою компанією.

Якщо ви продаєте послуги, спробуйте Angie’s List. Якщо ви працюєте в сфері туризму і подорожей, чому б не почати працювати з TripAdvisor? З їх допомогою можна отримати доступ до широкої аудиторії споживачів, які шукають товари або послуги у вашій ніші. Не полінуйтеся витратити час на те, щоб створити сторінку свого бізнесу і залучити на неї клієнтів, які будуть розміщувати там достовірні відгуки, засновані на їх власному досвіді роботи з вами.

9. Завойовуйте довіру споживачів на таких платформах, як Yelp і Trust Pilot

Одним з бар’єрів, що розділяють власників бізнесу та фахівців, є брак довіри. Люди не хочуть довіряти компаніям, які вони не знають. Очевидно, що такі сайти, як Yelp і Trust Pilot можуть допомогти у вирішенні цієї проблеми.

Trust Pilot і Yelp призначені для того, щоб допомогти споживачам знайти потрібну компанію. Це підвищує їх інформованість, так як вони можуть ознайомитися з досвідом реальних клієнтів компанії. Ці сайти є найбільшими в світі онлайн-оглядачами, їх можна використовувати, щоб сформувати довірливі стосунки з потенційними споживачами.

10. Застосовуйте описові фрагменти, AMP і FBIA

Якщо хочете збагатити свій контент, можна використовувати описові фрагменти, AMP-сторінки або Facebook Instant Articles (FBIA).

Описові фрагменти застосовуються до різних форматів контенту, включаючи статті, надаються через AMP, сторінки місцевих підприємств, рецепти, огляди, телепередачі, сторінки фільмів і відео.

Існують різні плагіни WordPress, які можна використовувати для розширеного опису сторінки за допомогою специфікацій Schema.org.

Також існують плагіни і для AMP, FBIA. Враховуючи акцент, який роблять Google і Facebook на зручності мобільних користувачів, наявність, AMP і FBIA дасть невелику перевагу над тими, хто не хоче робити подібних зусиль для збільшення видимості в SERP і новинних стрічках.

11. Співпрацюйте з популярними блогерами у вашій ніші

Налагодивши взаємодію з популярними блогерами в своїй ніші, можна отримати чудову можливість для просування бізнесу в Instagram. Особливо якщо ви можете запропонувати щось цінне для їх статей.

Якщо ви знайшли популярного блогера, який часто пише на конкретну тему, пов’язану з вашим родом діяльності, то чому б не зв’язатися з ним і не пошукати шляхи співпраці?

Відмінний спосіб зробити це — запропонувати свої послуги в якості гостьового автора в популярному блозі.

12. Регулярно приймайте участь в спеціалізованих форумах

Багато людей намагаються реалізувати SEO-стратегію, орієнтовану на агресивне просування через форуми. І це помилка. Вони активно присутні на форумах, вкидають багато спам-посилань, і задаються питанням, чому це не працює. Так не варто робити. Якщо ви серйозно ставитеся до просування свого бізнесу онлайн, коли ви знайдете конкретний спеціалізований форум, приєднуйтесь до нього і запропонуйте щось цінне. Тільки після цього можна намагатися розміщувати посилання.

Спілкуйтеся з іншими учасниками форуму, вносьте пропозиції, відповідайте на питання. Можна додати посилання на підпис після того, як опублікуєте кілька постів.

13. Пропонуйте клієнтам безкоштовний продукт або послугу

Дослідження підтвердили, що люди більш схильні приймати щось безкоштовно, ніж купувати за символічну ціну. Чому б не надати своїм клієнтам безкоштовний товар або послугу? Можливо, це буде безкоштовно 15-хвилинна консультація або продукт початкового рівня.

Обов’язково закріпіть у договірних зобов’язаннях те, що клієнти зобов’язані надати свої контактні дані, щоб ви змогли зв’язатися з ними пізніше. Якщо ви надасте послугу безкоштовно, у вас відразу з’являється можливість запропонувати клієнтам апселл платних послуг.

14. Використовуйте каталоги, такі як Yahoo і Google Local Local

Якщо ви хочете запропонувати клієнтам, що живуть неподалік, цеглу або розчин, то варто внести свій сайт в такі бізнес-каталоги, як Yahoo Local і Google Local.

Google Local є потужним засобом надання інформації про компанії. Сервіс дозволяє відобразити на Google Maps таку інформацію, як адресу компанії, години роботи і т. д. Тільки переконайтеся, що ви надали точну інформацію.

15. SEO-оптимізація сайту

Очевидно, що оптимізація сайту з відповідним ключовими словами є важливим аспектом просування бізнесу в мережі інтернет. Тим не менше, потрібно пам’ятати, що, якщо ваш бізнес є новим (молодше двох років), і ви не встигли за цей час створити цінний контент або посилити свою авторитетність, то виникнуть труднощі з ранжируванням в пошуковій видачі Google за будь ключовим словами.

Ваше завдання полягає в тому, щоб непросто створити сильний контент, але і провести внутрішню і зовнішню оптимізацію сайту. Зверніть увагу на такі аспекти, як швидкість роботи сайту, мобільний юзабіліті, метаописания, портфель посилань, якість контенту і так далі. Хоча цей спосіб просування більше схожий на марафон, ніж на спринт, тому не турбуйтеся, якщо не побачите помітних результатів.

16. Станьте співзасновником премії або запустіть конкурс

Знайдіть те, що можна подарувати і стати співзасновником премії або конкурсу разом з іншою компанією, групою або професіоналом у своїй галузі. Використовуйте такі інструменти, як LinkedIn і Facebook для спілкування з іншими компаніями або фахівцями. Знайдіть однодумців, які бажають організувати конкурс разом з вами. Основна суть цього методу полягає в тому, щоб надати аудиторії що-небудь цінне.

17. Виступайте з доповідями на професійних конференціях або веб-семінарах

Якщо ви є авторитетом у своїй галузі, чому б вам не виступити на професійній конференції або вебінарі? Коли мова йде про інтернет-маркетингу, вебінари є одним з найпотужніших інструментів для продажу практично всього зацікавленої аудиторії. І чим більше ця аудиторія, тим більш імовірно, що ви зможете продати свої товари або послуги. У довгостроковій перспективі це підвищить ваш авторитет і допоможе просуванню бізнесу в соц мережах. Крім того, це буде відмінним елементом портфоліо або резюме. Особливо у сфері, пов’язаної з публічними виступами.

18. Повідомляйте про важливі новини компанії або події з допомогою прес-релізів

Прес-релізи не випускаються для того, щоб бути негайно перепечатанными усіма медіа. Хоча деякі ЗМІ використовують такі бюлетені, як Help a Reporter, або уважно стежать за такими спеціалізованими сайтами, як PR Web, ви, ймовірно, не зможете використовувати прес-релізи для миттєвого поширення новин своєї компанії.

Тим не менш, прес-реліз, який добре написаний, містить правильно підібрані і оформлені посилання, може допомогти вам в плані SEO.

19. Створіть фірмову підпису для електронних листів

Один з найбільш простих способів, за допомогою якого можна просувати бізнес, це використання фірмової підпису для електронних листів. Помістіть посилання і опис різних потенційних переваг підпису електронних листів. Це допоможе розповісти про вашому бізнесі людям, з якими ви перебуваєте в постійному контакті.

Потрібно додати в підпис посилання на соціальні медіа та будь-які релевантні маркетингові матеріали: брошури або новинні матеріали, які презентують вашу компанію.

20. Застосовуйте правило 20/80, щоб визначити найбільш ефективних клієнтів

Правило 20/80 або Принцип Парето свідчить, що 80 відсотків результатів приносять 20 відсотків зусиль. Лише мала частина того, що ми робимо, насправді дає результат. Це цілком справедливо і щодо продажу: тобто 80 відсотків вашого доходу принесуть 20 відсотків ваших клієнтів.

Якщо ви зможете визначити, які клієнти генерують найбільший дохід для вашого бізнесу, то зможете збільшити продажу шляхом надання їм додаткових пропозицій і знижок на ті чи інші послуги і товари. Також можна орієнтувати інтернет-маркетинг безпосередньо на цих клієнтів, якщо вони входять в систему під своїм логіном, або якщо ви відстежуєте їх за допомогою куків.

21. Публікуйте фотографії та відео з відповідними хэштегами на Pinterest, Flickr, Tumblr і Instagram

Є цілий ряд авторитетних сайтів, на яких можна розміщувати фотографії і відео, щоб розвивати спільноту своїх клієнтів. В першу чергу це Pintrest, Flickr, Tumblr і Instagram. Використовуйте релевантні хештеги і опису, щоб правильно класифікувати те, що ви розміщуєте. І обов’язково стежте за іншими компаніями з вашої ніші, які розміщують контент з аналогічними хэштегами.

Це не той метод, який дозволить миттєво отримати продажу, або трафік. На просування бізнесу в Instagram буде потрібно час. Але якщо ви будете надавати щось цінне і будете захоплені тим, що робите, то обов’язково отримаєте результати протягом найближчих місяців та років. Обов’язково залишайте коментарі і спілкуйтеся з людьми, як можна більше, щоб сформувати свою початкову аудиторію.

Переклад статті «21 Ways to Market Your Business Online» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.