Що у нас є? Що нам потрібно?

Припустимо, у вас є свій сайт. Сподіваюся на домені другого рівня, про який я зараз говорю. Можете кинути в мене гнилим помідором, але я не бачив більш або менш добре заробляє сайту на народ або бумі. Так, є сайти, у яких іц більше сотні, і відвідуваність непогана (наприклад, deshouse.km.ru), але не кажіть, що вони заробляють достатньо грошей.

Що ж, почнемо. У вас є сайт з доменом другого рівня. іц в межах 50 до 500. Відвідуваність в день — 150 — 200 хостів добу і близько 500 хітів на добу. Це середній сайт. Для його підтримання знадобиться хостинг 2-5$ плюс Інтернет — годину в день як мінімум — 20 рублів припустимо. Разом на місяць, не рахуючи грошей за реєстрацію домену (600р), потрібно заробляти 25$. Які ж варіанти можна придумати для заробітку з сайту? Почнемо по порядку:

Графічні Банери

1) Вступити у банерну мережу

Їх багато. Візьмемо, приміром, WBN. Повісимо на сайті один банер 486х60 і 2 банер 88х31. Скільки грошей вийде заробити? В місяць у вас накопичиться 15к показів, мінус комісія 10% — 13.5 до показів 486х60 і 27к показів 88х31 (2 банера). Продаємо їх самій банерній системі. І що ми маємо? За банери 486х60 — 2$, за банер 88х31 — 0.5$. Всього заробимо 2.5$. Цього цілком вистачить на оплату хостингу, але через Інтернет теж треба платити. Та й ці банери серйозно псують вигляд сторінки. Звичайно, можна поразвесить по всій сторінки одні банери і заробити все-таки нормальні гроші, але, думаю, довго у вас така відвідуваність не протриматися. Приміром, на сайті SPRYT.RU висить всього лише два банер 88х31. Хіба це багато? Немає. А покази накопичуються.
Але, як бачите, з такою відвідуваністю банерна система не котить.

Ось наведу найпоширеніші банерні системи:

 • Webmaster Banner Network, WBN (wbn.ru)
 • Russian Link Exchange (RLErle.ru);
 • Land Banner Network, LBN (lbn.ru);
 • The Banner Network, TBN (tbn.ru);
 • List Banner Exchange, LBE (lbe.ru);
 • М2К (m2k.ru);
 • RB1 (rb1.design.ru);
 • RB2 (rb2.design.ru);
 • InterReklama (ir.ru);
 • ClickHere (clickhere.ru);
 • Power Banner System, PBS (pbs.ru);
 • Yadro (yadro.ru);

2) Вступити в систему МестКом

Ви встановлюйте у себе їх лічильник і встановлюєте ціну. Рекламодавці можуть по каталогу вас, щоб знайти та розміщувати рекламу. Плюси — більш висока оплата, ніж за банерну мережу, але на рекламодавці можуть і не зазіхне на вашу рекламну площадку.

3) Шукати рекламодавців самому. Важко. Але окупається

Текстові посилання

1) Вступити в текстову банерну мережу

Основний плюс їх – текстовий блок набагато органічніше вбудовується в дизайн сайту, ніж той же банер.
Єдино, що ціна за 1000 показів зазвичай на порядок менше, ніж у графічній банерної мережі. Тому навряд ви зможете заробити достатньо грошей на окупність проекту. На жаль, я не брав участь в текстових банерних мережах, можу навести кілька систем:

 • tx3 (tx3.design.ru).
 • Readme.txt (readme.webscript.ru).
 • TT.tehnic.ru (tt.tehnic.ru).
 • Текстові підмережі банерної мережі TBN (tbn.ru).
 • Текстова підмережа ClickHere4 банерної мережі ClickHere (clickhere.ru)

2) Вступити в систему AdTime

Ця система зводить рекламодавців з нами, web майстрами ? Реєструємося, встановлюємо код і все! Тепер потрібно встановить ціну за день розміщення посилання і кількість посилань. Кількість повинна бути не більше 20, але краще встановлювати 5-6 посилань. Ціна однієї посилання для такого сайту буде дорівнює приблизно 10-15 центам. Причому основний плюс цієї системи — якщо ваш сайт сподобається кільком рекламодавцям, вони можуть згодом торгуватися за вас і підвищувати ціну! Ну а тепер порахуємо. Припустимо, у вас 6 посилань і ціна 10 центів. Разом— 30*6*0.1= 18$ — вже краще! Але тут один мінус. Рекламодавці особливо не поспішають купувати рекламні місця. У цій системі важливе ще й PR. При малих значеннях PR і іц ви досить довго будете чекати рекламодавця. Але якщо знайдете — можна вважати, що більш або менш нормальні гроші з сайту ви будете отримувати.

3) Шукати рекламодавців самому. Дуже складно, але окупиться. Ніяких прийомів дати не можу

Партнерські програми

1) Оплата за дії кліки, перегляди, реєстрацію

Тобто ви маєте у себе на сайті рекламні матеріали (банери, статті, посилання — будь -) і якщо хтось з відвідувачів клацне на неї, або що небудь ще зробить, залежить від умов партнерської програми — вам на рахунок зараховується певна сума — зазвичай від 0.005$ до 0.2$. Основний підступ таких систем — висока ціна мінімального суми видачі грошей. Зазвичай становить 5-10$. Якщо ж вона складає 30 або 50$ — можете навіть не сподіватися, що навіть за цілий рік при
такий відвідуваності наберете стільки кліків.

 • група партнерських програм Інтернет-магазину PORTA.Ru (porta.ru)
 • програма Інтернет-магазину PalmShop.ru (palmshop.ru)
 • група партнерських програм проекту Много.ги (mnogo.ru)
 • програма інтернет-казино LOTO.RU (loto.ru)

2) Реклама будь-якого товару на сайті (книги, хостинг, диски і т. д.)

Абсолютно безпечна для рекламодавця система. Він платить вам певний відсоток з продажів (10% — 30%) або відразу деяку суму. Знову той же підступ — висока мінімальна сума видачі грошей. Майже у всіх партнерських системах на комп’ютер клієнта встановлюється кука, і навіть якщо він купить товар через рік, відсоток вам зарахується. При хорошій рекламі товару можна накопичити трохи грошей. Але якщо ви так добре продаєте товари на сайті, то, можливо, відкриєте свій магазинчик? Прибуток буде більш значна.

 • програма Інтернет-магазину Озон (ozon.ru)
 • програма Інтернет-магазину Bolero (bolero.ru)
 • група партнерських програм Інтернет-магазину PORTA.Ru (porta.ru)
 • група партнерських програм проекту Много.ги (mnogo.ru)

Інші способи

1) Розташовувати на сайті рекламні матеріали — статті, анонси, описи і т. д. Знову таки треба самому шукати рекламодавців. Окупність залежить тільки від самого сайту.

Поради:

1) Коли ви тільки зробили сайт і випустили його в мережу, НЕ треба відразу розміщувати на півсторінки оголошення про продаж рекламних місць. Коли прийде час, рекламодавці самі тебе знайдуть.

2) Не демпингуйте цінами (штучне зменшення ціни на рекламу) — коли до вас зайдуть на сайт дійсно платять рекламодавці, ви, можливо, не зможете розірвати контракт на 30 днів з іншим рекламодавцем без повернення грошей.

3) Недоцільно брати участь у банерній системі, роблячи менше 50 показів на добу.

Ну ось і все! Цих знань, разом з хорошим сайтом, цілком вистачить на заробіток в інтернеті. Звичайно ж, основа заробляння грошей — хороший, відвідуваний сайт. Без нього ніяк.

Майже всі способи я випробував на своєму сайті, присвяченому WEB дизайну — SPRYT.RU