З цієї статті ви дізнаєтеся, як збирати і аналізувати дані, необхідні для визначення того, як SMM впливає на ваш бізнес.

Дізнайтеся, як за допомогою Google Analytics обчислити ROI (коефіцієнт повернення інвестицій) для соціальних медіа

1: Створення сегменту

У вас вже є дані, які ви можете розбити на контрольні групи. Коли хтось відвідує ваш сайт з соціальних медіа, Google автоматично ідентифікує користувача і додає його в звіт Джерела трафіку> Соцфункции.

Проблема полягає в тому, що у нас є обмежена кількість звітів і мало контролю над форматом відображення цих даних.
Рішення: Створити користувальницький сегмент, в якому буде відображатися, як Google Analytics відстежує трафік з кожної із соціальних мереж. Ось як це робиться:

Увійдіть в Google Analytics:

  • Перейдіть до Джерела трафіку> Соцфункции> Переходи з мереж. Наведіть вказівник миші на будь-яку з соціальних мереж, щоб побачити, як Google визначає трафік з цієї мережі;
  • У верхній частині сторінки натисніть посилання «Додати сегмент», а потім натисніть на червону кнопку «+Сегмент»:

Як з допомогою Google Analytics визначити ROI для соціальних медіа

Додавання сегмента

  • Назвіть звіт GA Default Social Users;
  • Натисніть на кнопку «Умови»;
  • В розділі «Фільтр» натисніть на першій вкладці і виберіть з випадаючого списку «Джерело», на другій вкладці виберіть з випадаючого списку «Містить». Клікніть по полю поруч з пунктом «Містить» і виберіть з випадаючого списку назву соціальної мережі (наприклад, Twitter.com). За аналогією з Twitter додаються інші джерела трафіку. Майте на увазі, що ви можете додавати один фільтр дані інших соціальних мереж. Для цього натисніть «АБО» та задайте нові критерії;
  • Перегляньте кількість всіх сеансів, щоб перевірити, чи відповідає воно значенням у звіті Default Social Users. Якщо це не так, виконайте кроки 8 і 9, щоб відредагувати сегмент;
  • Натисніть на стрілку поруч із сегментом у верхній частині сторінки і виберіть «Змінити»;
  • Повторіть описані вище дії, щоб включити фільтр всі соціальні мережі — загальна кількість сесій за звітом «Все сесії» повинно співпадати з кількістю в сегменті Default Social Users;
  • Введіть ім’я соціальної мережі і подивіться, чи існують додаткові джерела трафіку для цієї мережі. Якщо так, додайте їх в сегмент. Потім перевірте ще раз, чи відповідає кількість всіх сесій кількості в сегменті Default Social Users.

Як з допомогою Google Analytics визначити ROI для соціальних медіа

Кількість «Всіх сесій» має відповідати кількості в сегменті Default Social Users

Якщо у вас великий трафік з соціальних мереж, то доведеться заповнювати велику кількість додаткових полів, щоб включити їх у фільтр. У цьому випадку простіше використовувати «Регулярні вирази», щоб додати декілька критеріїв в одне поле:

Як з допомогою Google Analytics визначити ROI для соціальних медіа

Регулярні вирази допомагають включити кілька критеріїв в одне поле

Щоб використовувати «Регулярні вирази», виберіть пункт Джерело> Відповідає регулярному виразу. Використовуйте вертикальну розділову рису (дивіться малюнок вище) без пробілів до або після кожного критерію, щоб позначати «АБО».

2: Виділення користувачів соціальних медіа в наборі даних

Далі нам потрібно вибрати так, щоб ми могли розділити трафік на дві групи: користувачі соціальних медіа за замовчуванням і користувачі, переходять за посиланнями в соціальних медіа.

Користувачі за замовчуванням — це ті, хто прийшов на ваш сайт з соціальних медіа, і автоматично відслідковуються Google Analytics. Це не тільки ті користувачі, переходять за посиланнями, які ви розміщуєте.

Користувачі, переходять за посиланнями в соціальних медіа — це користувачі, які кликали по посиланнях, розміщених вами в соціальних мережах, і які призначені для отримання трафіку з соціальних мереж.

Щоб виділити ці дві групи, використовуйте Компонувальник URL Google, щоб створити відслідковані посилання, які ви зможете розміщувати в соціальних мережах.

Я пропоную створити таблицю Excel, яка буде містити всі джерела і медіа, щоб ви могли копіювати і вставляти їх назви в «Компонувальник URL».

Як з допомогою Google Analytics визначити ROI для соціальних медіа

Використовуйте «Компонувальник URL від Google, щоб окремо відстежувати користувачів за умовчанням і користувачів, які переходять за посиланнями в соціальних медіа

При заповненні полів «Конструктора URL» пам’ятайте, що регістр і прогалини мають значення, незалежно від того, чи використовуєте ви верхній або нижній регістр. Наприклад, дані по таким параметрам, як ebook, E Book і EBook будуть відображатися в Google Analytics, як окремі набори даних.

У «Компонувальнику URL» введіть URL-адресу посилання, якій ви будете ділитися. Це має бути посилання на ваш сайт.
На другому етапі додаються метадані посилання, які Google Analytics зможе зчитувати і розподіляти за наборами даних.

У полі «Джерело кампанії» введіть SLC + (соціальна мережа). SLC (social link clicker) — користувачі, що переходять за посиланнями в соціальних медіа, це ключ для відокремлення цих користувачів. Переконайтеся, що ви включили його!

Як з допомогою Google Analytics визначити ROI для соціальних медіа

Ключ SLC в полі «Джерело кампанії»

У полі «Канал кампанії» введіть тип контенту (наприклад, повідомлення в блозі, фото, відео тощо).

Введіть назву в полі «Назва кампанії» (наприклад, «Як в Google Analytics створювати контрольні групи соціальних медіа»).

Коли ви закінчите, натисніть кнопку «Зберегти». Ви отримаєте довгий URL-адресу. Скопіюйте його та скоротіть інструментом управління соціальними медіа. Потім додайте новий статус і додайте в нього посилання.

Виконайте дії, описані в розділі 1, щоб додати користувальницький сегмент, для якого в параметрі «Джерело» буде прописано SLC, щоб включити ці дані у звіт.

3: Проаналізуйте дані

Перед тим, як приступати до аналізу даних, продумайте список питань, на які ви хочете отримати відповіді, а потім виберіть показники, які ви будете використовувати.

Ось кілька прикладів таких питань: чи Впливає розміщення контенту в соціальних каналах на попит товарів і послуг? Чи впливає розміщення контенту вашого сайту в соціальних медіа на збільшення або зменшення попиту? Чи впливає стимулюючий контент на попит?

Як з допомогою Google Analytics визначити ROI для соціальних медіа

Використовуйте користувальницькі сегменти для аналізу контрольних груп

Для проведення аналізу використовувати користувальницькі сегменти, які ви створили:

Як з допомогою Google Analytics визначити ROI для соціальних медіа
Експорт даних Google Analytics в Excel для розрахунку відсотків відмінності даних контрольних груп

Перейдіть до звітів, які містять показники для аналізу, а потім скопіюйте та вставте дані в таблицю Excel або використовуйте функцію експорту, щоб створити файл з вихідними даними, які потім можна буде відкрити в Excel.

Розрахуйте відсоток змін для різних груп, щоб побачити, де виникають великі розриви, і зрозуміти, що ви можете зробити, щоб уникнути цього надалі.

Висновок

Розуміння того, як визначити ROI соціальних медіа було основним питанням для маркетологів протягом останніх чотирьох років.

Подивіться, як соціальні медіа впливають на карту відвідування клієнтів, попит, зацікавленість, обсяги продажів і ставлення клієнтів. Використовуйте Google Analytics, щоб налаштувати контрольні групи для аналізу відвідувань сайту.

Чи є у вас поради або корисний досвід, яким ви хочете поділитися? Будь ласка, напишіть про це в коментарях.

Переклад статті «How to Measure Your Social Media ROI Using Google Analytics» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.