Безперечно, однією з найпростіших CMS є wordpress. Незважаючи на це, дана система управління контентом дозволяє практично необмежено розширювати свою функціональність за допомогою установки нових плагінів, переважна більшість з яких є абсолютно безкоштовними.

Однак навіть простота процесу встановлення та налаштування нових розширень для wordpress не гарантує починаючому веб-майстру відсутності проблем у процесі розширення функціональності створюваного сайту.

Та й проста модифікація шаблону на працюючому сайті може викликати труднощі навіть у досвідченого адміністратора, не кажучи про новачків. Тому встановлення wordpress на денвер є для багатьох користувачів обов’язковим початковим етапом розробки сайту.

Дійсно, всі перераховані вище проблеми можна легко обійти, якщо роботу над власним блогом або сайтом почати не на віддаленому, а на локальному сервері, в якості якого може виступати звичайний домашній комп’ютер з встановленим на ньому спеціалізованим програмним забезпеченням.

В якості подібного програмного забезпечення веб-розробники найчастіше використовують Denwer – пакет утиліт, що включає такі компоненти, як PHP, MySQL, веб-сервер Apache, Mysql та інші.

Дане програмне забезпечення швидко і легко встановлюється, майже не потребує настроювання і забезпечує розробляється на локальному сервері сайт тим же функціоналом, що і на будь-якому віддаленому сервері.

Докладно про встановлення wordpress на локальний сервер

Отже, будь-який новий сайт краще починати створювати саме на локальному сервері. Крім того, не зайвим буває і наявність копії діючого сайту на локальному сервері, так як всілякі оновлення доповнень, движка, або просто зміна шаблону краще заздалегідь тестувати на «локалці» перед тим, як змінювати код на працюючому ресурсі.

Про те, як встановити вордпресс на денвер, наочніше всього розповість ця покрокова інструкція. Для роботи сайту на wordpress обов’язково створюється база даних. Частіше це робиться в самому початку установки.

Для створення бази даних на denwer необхідно виконати наступні дії:

 • Запустити Denwer, відкрити браузер і в його адресному рядку ввести наступну адресу: http://localhost/Tools/phpMyAdmin/. Перейшовши на цю сторінку, ви потрапите в веб-інтерфейс PHPMyAdmin, який призначений для управління базами даних;
 • Далі необхідно створити нову БД. Для цього перейдіть на вкладку «Бази даних», в єдиному полі вводу вкажіть ім’я нової бази, наприклад, wordpress. У випадаючому списку (де написано «порівняння») виберіть кодування utf8_general_ci і натисніть «Створити»;
 • Створіть нового користувача. Відкрийте вкладку «Користувачі», далі натисніть «Додати користувача»;
  Як встановити wordpress на денвер – шпаргалка для початківців
 • У пункті «Інформація облікового запису» введіть ім’я користувача (можна назвати також wordpress), у випадаючому списку «Хост» виберіть пункт «Локальний» та задайте пароль;
 • Прокрутіть це ж віконце нижче у розділі «Глобальні привілеї» відзначте прапорцями всі пункти, або просто натисніть на посилання «відзначити всі». Новий користувач автоматично з’явиться, як тільки буде натиснута кнопка «Додати користувача», яка знаходиться внизу цього вікна.

Робота з базою даних закінчена, можна приступити до установки wordpress на denwer.

Для цього виконайте наступне:

 • На офіційному сайті скачайте російську версію дистрибутива wordpress у вигляді zip-архіву;
  Як встановити wordpress на денвер – шпаргалка для початківців
 • Далі почніть новий проект на локальному сервері Denwer. Для цього в каталозі C:WebServershome створіть нову папку, назвавши її, скажімо, wordpress.ru. У цій папці створіть каталог www. Перемістіть в даний каталог скачаний архів і розпакуйте його, а вихідний архів потім видаліть;
  Як встановити wordpress на денвер – шпаргалка для початківців
 • У браузері наберіть http://wordpress.ru/. Перейшовши за цією адресою, ви потрапите в інсталяційний інтерфейс WordPress. Установка вордпресс на денвер почнеться з появи повідомлення про помилку внаслідок відсутності файлу wp-config.php. Тут же є кнопка, що пропонує створити файл налаштувань в автоматичному режимі;
  Як встановити wordpress на денвер – шпаргалка для початківців
 • Натисніть на неї. Якщо помилка буде усунена, то відкриється вікно привітання;
 • Далі підключається база даних: в відповідних полях записується її назва (раніше ми її назвали wordpress), ім’я користувача (теж wordpress) і пароль. Натисніть кнопку «Відправити». Після цього з’явиться вікно, що пропонує користувачеві почати установку.

Вирішуємо проблеми з установкою wordpress

Якщо установка wordpress на денвер переривається із-за того, що з якихось причин файл wp-config.php не вийшло створити автоматично, то зробити це можна наступним чином:

 • Знайдіть в кореневій папці сайту файл wp-config-sample.php;
 • Відкрийте його простим текстовим редактором, наприклад, Notepad++ і внесіть зміни:
  • Замість рядка «database_name_here» запишіть назву вашої бази даних (у нашому випадку wordpress);
  • Замість «username_here» ведіть ім’я користувача бази даних (також wordpress);
  • Замість «password_here» запишіть раніше створений пароль;
   Як встановити wordpress на денвер – шпаргалка для початківців
 • Далі закрийте редактор (зберігши зроблені зміни), а сам файл wp-config-sample.php просто перейменуйте wp-config.php. Після цього при відкритті сторінки http://wordpress.ru/ ви побачите вікно установки.

  У відповідних полях введіть назву сайту, e-mail, ім’я та пароль адміністратора сайту для входу в панель адміністрування;

 • Після натискання кнопки «Далі» установка завершиться, про що буде свідчити поява відповідного вікна.
 • Як встановити wordpress на денвер – шпаргалка для початківців

  Натиснувши на кнопку «Увійти», ви потрапите у вікно авторизації, де потрібно ввести зазначений вами при установці ім’я і пароль.

  Далі відкриється консоль, через яку здійснюється безпосереднє управління сайтом, що працюють на базі wordpress.

  Як бачимо, вордпресс не даремно вважається однією з найпростіших (в плані використання систем управління контентом, в результаті чого більшість блогерів, які не є професійними веб-майстрами, які із задоволенням взяли її на озброєння.

  Хоча питання про те, як встановити wordpress на денвер, що виникають у користувачів досить часто, вище було показано, що процес цей зовсім простий, в середньому займає не більше 10 хвилин.

  В цьому ви напевно переконайтеся, скориставшись рекомендаціями, наведеними в тільки що прочитаної статті.

  Удачі Вам!