У природи немає поганої погоди, будь-які капризи – всього лише тимчасові дрібні неприємності, які людина може спокійно пережити (якщо мова, звичайно, не про урагани та повені). Але той, хто попереджений – той озброєний, і про прийдешнє дощі або похолодання корисно бути поінформованим заздалегідь.

Саме тому світ вже більше півтора століть прислухається до фахівців в області прогнозів метеоумов. Вперше подібну інформацію надрукували в газеті у 1861 році (сам же метеоролог після декількох нездійснених прогнозів наклав на себе руки).

В наш час отримувати інформацію набагато простіше. У кілька кліків миші можна дістатися до прогнозу погоди (та її стану на даний момент, якщо лінь дивитися у вікно). Але людина постійно прагне спростити собі завдання і не виконувати зайву роботу.

Іноді дані про метеоумови хочеться споглядати не на спеціалізованих веб-ресурсах, а на власному робочому столі. Також у власників інформаційних ресурсів часто виникає бажання встановити інформер погоди на сайт, щоб забезпечувати відповідним прогнозом своїх відвідувачів:

Що це таке

Погодний інформер – це елемент на робочому столі або сторінці сайту (текстовий або графічний), який відображає інформацію про поточних і майбутніх метеоумовах. Як правило, всі необхідні дані вміщуються на банері (найбільш поширений формат – .png) розміром близько 200 на 100 пікселів.

Інформер погоди, природно, не самостійно оцінює ситуацію на вулиці, а бере інформацію з іншого сайту (який вже користується послугами професійних метеорологів). Деякі інформери дозволяють користувачеві налаштовувати відображення погодних характеристик (наприклад, показувати тільки температуру і опади).

Встановлюємо на робочий стіл

Розглянемо два простих способи оснастити свій робочий стіл погодних информером.

Найпопулярніша операційна система для персональних комп’ютерів – Windows, тому, якщо показати процес додавання інформера на її прикладі, інтерес більшості користувачів буде задоволений. Переходимо на робочий стіл, тиснемо по ньому правою кнопкою миші відкриваємо «Гаджети» і вибираємо «Погода»:

Як встановити інформер погоди на сайт

Все дуже просто.

Другий спосіб – це завантажити вподобаний з інформер інтернету (якщо стандартний не по душі). Ввівши в рядку пошуку запит і перейшовши по одному з результатів, отримуємо пропозицію завантажити погодний інформер від компанії Яндекс:

Як встановити інформер погоди на сайт

Перешкод, знову ж таки, жодних.

Популярні рішення для сайту

Перерахуємо деякі погодні інформери, які часто встановлюються на сторінках інформаційних ресурсів.

  • Інформер Gismeteo. Дуже популярне рішення серед вебмайстрів та користувачів сайтів:

Як встановити інформер погоди на сайт

Можна досить детально налаштувати власний інформер за допомогою конструктора або ж вибрати один із заздалегідь заготовлених варіантів.

  • Інформер Яндекс.Погода:

Як встановити інформер погоди на сайт

Також користується популярністю (мабуть, завдяки авторитету творців), однак не має можливість конструювати власні інформери, а лише надає вибір з наявних варіантів.

  • Інформер Погода.Ru. Не йде ні в яке порівняння з популярністю двох попередніх сервісів.

Однак дуже зручний для швидкої установки стандартного інформера на свій сайт (відразу пропонується html код):

Як встановити інформер погоди на сайт

Дизайн встановленого елемента здається трохи аскетичним (втім, як і сам сайт Погода.Ру).

Встановлюємо на сайт

Встановити погодний інформер на сайт без будь-яких проблем зможе навіть новачок. Процес ідентичний встановлення лічильника відвідувань. Все, що потрібно – вставити отриманий код інформера в потрібному місці на вашому сайті.

Щоб дизайн вашого сайту виглядав незвично і унікально, що буде непогано, якщо ви сконструіруете власний погодний інформер. Розглянемо цей процес на прикладі сервісу Gismeteo.

  • Заходимо на сайт Gismeteo.ru, вибираємо розділ «Інформери», а в ньому вкладку «Конструктор»:

Як встановити інформер погоди на сайт

  • Далі налаштовуємо параметри. Слід звернути увагу на можливість моніторингу погоди одночасно в кількох населених пунктах:

Як встановити інформер погоди на сайт

  • Налаштувавши на свій розсуд інші параметри, вводимо адресу свого сайту та електронної пошти. Код інформера буде відправлено на ваш e-mail:

Як встановити інформер погоди на сайт

Таким чином, установка погодного інформера не становить ніяких труднощів навіть для новачків. Давати відвідувачам сайту додаткову корисну інформацію – хороший спосіб викликати повагу до свого веб-ресурсу.