Часто веб-майстра в пошуках якої-небудь інформації в Інтернеті випадково знаходять досить цікаві ресурси, на яких реалізовані корисні і красиві скрипти, так і просто сам сайт може бути оформлений досить незвично.

У цьому випадку може виникнути закономірне питання щодо того, який «движок» дозволяє сайту реалізовувати такі незвичайні речі. Словом, постає питання про необхідність дізнатися CMS сайту.

Визначаємо CMS сайту самостійно

Для вирішення цієї задачі існує кілька шляхів. Перший з них, можливо, самий простий і швидкий, полягає в перегляді вихідного коду веб-сторінки в браузері. Напевно, не варто сильно заглиблюватися в особливості коду тієї або іншої системи управління контентом.

Якщо ви не бажаєте використовувати сервіс визначення CMS, то достатньо лише відкрити досліджуваний сайт і в настройках браузера вибрати пункт «Перегляд коду сторінки».

Тут в самому верху зазвичай розташовується мета тег . Якщо пощастить, то в лапках замість троеточия у вихідному коді ви як раз і побачите назву цікавить вас CMS.

Якщо ж даної рядки знайти не вдасться, краще використовувати інші способи для того, щоб визначити CMS. Інший цілком надійний спосіб – введення в адресному рядку браузера шляхи входу в панель адміністратора сайту.

Для кожної CMS шлях різний, тому записавши, наприклад, адресу сайту зі словом administrator через слеш і не потрапивши на сторінку помилки, а на сторінку авторизації, сміливо можна стверджувати, що сайт створений за допомогою Joomla:

Нижче перелічимо адреси для входу в адміністративну панель сайтів для найбільш популярних CMS:

  • Joomla – адреса сайту/administrator;
  • WordPress – адреса сайту/wp-admin;
  • Drupal – адреса сайту /user;
  • Danneo – адреса сайту/apanel;
  • MaxSite CMS – адреса сайту/admin.

Розширення браузерів для визначення css

Як не дивно, існує ще більш простий спосіб визначити CMS сайту. Він не завжди працює, але зате не вимагає від користувача абсолютно ніяких дій.

Для різних браузерів існують розширення, які автоматично визначають приналежність ресурсу до тієї чи іншої системи управління контентом.

Так, для браузера Firefox існує плагін RDS Bar. Розроблений він для SEO-оптимізаторів і включає безліч корисних функцій, які не входять в тему даного огляду. Однак однією з можливостей плагіна є функція «визначення движка», яка активується в «панелі доповнень».

Для того щоб дізнатися CMS, Firefox можна також використовувати інший невеликий, але дуже зручний і інформативний плагін під назвою Wappalyzer.

Після установки він буде в адресному рядку в графічному вигляді виводити масу корисної інформації про ресурс, в тому числі і про тип CMS, на якій цей сайт працює:

Як визначити CMS сайту – шпаргалка для початківців

Дуже легкий і зручний плагін, який здійснює визначення CMS сайту онлайн, розроблений і для браузера Google Chrome. Називається він Chrome Sniffer і встановлюється з офіційного інтернет-магазину Chrome.

Даний плагін розпізнає близько 100 систем керування сайтом і сигналізує про це користувачеві появою стилізованої під конкретну CMS іконки в адресному рядку браузера.

Онлайнові сервіси визначення css сайту

Якщо жоден з вищеописаних способів, що дозволяють визначити CMS сайту онлайн не дав позитивних результатів, за допомогою можна звернутися до спеціалізованих онлайн-сервісів.

Одним з кращих подібних сервісів багато користувачів вважають ITrack:

Як визначити CMS сайту – шпаргалка для початківців

Для того щоб скористатися його можливостями, необхідно просто вписати у відповідне поле адресу сайту і ввести капчу. Варто зазначити, що на сьогоднішній день в базі даних ITrack знаходиться більше 50 систем управління.

За схожим принципом працює і інший сервіс, за допомогою якого можна дізнатися CMS сайту онлайн — 2ip. Тут також потрібно в спеціальну форму ввести назву сайту і натиснути на кнопку «Дізнатися», після чого сервіс видасть отриманий результат.

Як бачимо, в Мережі існує далеко не єдиний сервіс визначення CMS. Якщо жоден із способів, описаних в цій статті, не дає результату, це означає, що адміністратор ресурсу доклав чимало зусиль до того, щоб приховати приналежність сайту до якого-небудь механізму.

Також не виключено, що код для даного сайту спеціально писався розробником або групою розробників з нуля і ресурс не був створений за допомогою CMS.

Сподіваюся, що стаття була для вас корисною! Удачі!