Соціальні мережі – це справжній феномен, який підірвав інтернет і став значущою частиною життя багатьох людей. Без якісного представлення своєї особистості в онлайні дуже складно досягти успіхів у кар’єрі, особливо, якщо за службовим обов’язком доводиться працювати з людьми. Багато говорять, що якщо людини немає в соціальній мережі, то його немає взагалі, і в цьому є частка правди.

ВКонтакте – це якщо не «наше все», то, принаймні, радість і гордість. Вітчизняна соціальна мережа є найбільшою в Європі і високо котирується в іншому світі.

Постійні удосконалення і робота над помилками дозволяють залучати все нових і нових користувачів, а за добу ВКонтакте приймає близько 70 мільйонів чоловік:

Одним з найпотужніших інструментів ВКонтакте виступають групи. Все більше і більше користувачів віддають їм перевагу перед веб-сайтами. Про те, чому так відбувається, як грамотно користуватися можливостями соціальної мережі і як розкрутити групу в Контакті піде мова в цій статті.

Що являє собою група

Якщо розглядати соціальну мережу як величезна кількість профілів, створених для обміну інформацією, то групи – це соціальні мережі поменше, своєрідні «клуби за інтересами».

Група Вконтакті пропонує наступні основні можливості:

 • Створення обговорень. Залежно від правил, встановлених у групі, нові теми можуть пропонувати учасники або адміністратор.
 • Додавання фото, аудіо та відео. Подібні матеріали повинні відповідати тематиці групи (або не повинні, якщо дозволить адміністратор).
 • Повідомлення на «стіні». Активні дискусії розвиваються не тільки в обговореннях. Приводом може стати чиєсь запис, зображення або відео.

Також у розділі можна публікувати посилання на інші ресурси (в рамках соціальної мережі або за її межами), виділяти плановані заходи і розширювати керівний склад (один адміністратор не завжди справляється).

Як створити групу Вконтакті?

Для того щоб у вас з’явилася своя група, потрібно зовсім небагато часу. Для початку, слід відвідати розділ «Мої налаштування» і позначити галочкою пункт «Мої групи», щоб він відображався в меню:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

Після цього в меню з’являється відповідний пункт:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

Переходимо та натискаємо «Створити спільноту»:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

Вводимо назву, вибираємо тип спільноти «Група» і створюємо:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

Тепер можна виставити потрібні налаштування і група готова:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

Власнику групи доступні різні інструменти управління і отримання статистики. Також передбачені елементи, за допомогою яких здійснюється базова розкрутка груп?

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

Навіщо потрібні групи?

Люди можуть мати найрізноманітніші задуми, створюючи своє тематичне співтовариство. Можна спробувати заробити або просто вести групу «для душі». Розглянемо основні цілі створення групи ВКонтакте.

 • Для збору «близьких по духу». Ніхто ще не відміняв почуття нудьги і зневіри, тому корисно мати під рукою компанію однодумців. Якщо таких не вдалося знайти в реальному житті, то варто спробувати у віртуальній;
 • Для онлайн-відображення реальної групової одиниці. Клас у школі, колектив на роботі, клуб власників нафтових вишок – всім їм буде корисно мати прив’язку до соціальної мережі. Це дасть більше можливостей, та й взагалі зробить життя набагато простіше;
 • Генерація контенту. Цей пункт вже передбачає меркантильні інтереси. Замість того щоб користуватися недешевими (або дешевими, але неякісними) послугами копірайтерів, можна просто створити нове обговорення, в рамках якого учасники групи висловлять безліч цікавих думок;.
 • Група як альтернатива сайту. Для власника тематичного спільноти можливості в цьому плані практично нічим не обмежені. Хочеться створити новинний портал – не питання, потрібен інтернет-магазин – жодних проблем: товари та описи до них можна поміщати в фотоальбоми і виносити саме «гаряче» на стіну.

Раніше соціальні мережі не могли складати конкуренцію інформаційних ресурсів з-за малої кількості користувачів, але на сьогоднішній день ВКонтакте не зареєстрована тільки хромая собака, та й то не кожна:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

Незручності можуть виникнути тільки при розміщенні реклами, але і в цьому випадку є досить широкий діапазон можливостей.

 • Таргетовані оголошення. Цей вид реклами представляє собою невеликі банери, розміщені на сторінках соціальної мережі. Оголошення пропонуються лише тій групі, яку визначає рекламодавець;
 • Записи в співтовариствах. ВКонтакте пропонує рекламодавцям розміщувати свої оголошення у відповідних по темі групах;
 • Взаємодія через додатки. ВКонтакте розпорядженні величезною кількістю ігор і тестів. У рамках цих програм можна розмістити пропозицію перейти за посиланням на зовнішній ресурс;
 • Нещадно продавати. Якщо група має значну кількість учасників і має перспективи розвитку, то довга черга покупців вам забезпечена;
 • Допомогти своїм проектом. До цього розділу слід приділити окрему увагу.

Розвиток проекту за допомогою груп

Розкрутка групи в Контакті може виступати лише як частина роботи над власним ресурсом. Відкривати представництва в соціальних мережах – важлива частина просування. Розглянемо основні переваги такого підходу.

 • Хороший джерело трафіку. Варто зазначити, що в даному випадку можна говорити саме про цільової аудиторії. Адже вступити в групу, яка відповідає тематиці вашого сайту, погодяться тільки зацікавлені люди;
 • Можливість дізнатися думку відвідувачів. Звичайно, дослідження можна проводити і безпосередньо на сторінках сайту, але це не завжди доречно. Формат групи ВКонтакте дозволяє гармонійно проводити опитування учасників, отримуючи, таким чином, цінні відомості:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

 • Хороше доповнення до функціоналу сайту. Якщо основний ресурс не пропонує нічого купити, то цю задачу може взяти на себе група Вконтакті. В цьому плані тематичне співтовариство обмежено лише фантазією власника;
 • Можна розкручувати не конкретний сайт, а певну тематику. Іноді користувачі не заходять на сторінки ресурсу не тому, що він поганий, а через недостатньо популярної спрямованості сайту. Група в соціальній мережі допоможе це виправити;
 • Гарна можливість знайти співробітників. Якщо ви відчуваєте, що не справляєтеся зі стрімко зростаючим проектом і потребуєте допомоги, то тематична група – це непоганий джерело потенційних працівників;
 • Отримання статистичних даних про учасників. Важливо розуміти, кому цікава ваша тематика, адже може вийти так, що планувалася одна цільова аудиторія, а вийшла зовсім інша.

Розкрутка групи ВКонтакте

Перед відкриттям представництва свого сайту ВКонтакте потрібно подумати про те, як розкрутити групу. Адже без значної кількості учасників тематичного співтовариство буде неефективно.

В першу чергу варто задуматися про оптимізацію. Для грамотного виконання даного етапу необхідно слідувати деяким рекомендаціям.

 • Використовувати в назві групи ключові слова. Корабель пливе так, як його називають, а користувачі будуть знаходити ваш співтовариство по певних запитах. Для того щоб зробити правильний вибір, потрібно проаналізувати свою предметну область і сформувати найбільш підходяще назва;
 • Грамотно складати опис. За аналогією з тегом Description, варто використовувати прямі й непрямі входження ключових слів. Пошукові системи повинні отримати потрібні дані для виведення у топ, а відвідувачі швидко зрозуміти, про що йдеться;
 • Забезпечувати унікальність контенту. Цей пункт важливий для пошукових роботів, так і для людей. Ніхто не хоче читати заново те, що вже десь бачив, а жарт, розказана вдруге – вже не жарт. Пошуковики ж «плюють» на плагіаторів і «вимагають» відповідати нормам унікальності.

Варто також пам’ятати про те, що група повинна бути активна протягом усього дня. Тобто, якщо у вас є певний обсяг інформації, то потрібно рівномірно розподілити його, щоб добитися багаторазових відвідувань.

Також варто стимулювати всіляку діяльність всередині групи: додавати нові обговорення, опитування, заходи. Чим більше руху, тим краще.

Основною метою розкрутки групи є залучення нових людей. Розглянемо основні способи вирішення цієї задачі.

 • Запрошувати людей самостійно. Брати, сестри, тітки і дядьки з задоволенням (або без) підтримають родича, також осторонь не залишаться друзі. Коли ці ніші будуть вичерпані, можна почати шукати зовсім незнайомих людей, яких міг би зацікавити ваш проект. Варто окремо відзначити, що 16-річна Катя Гламурова навряд чи вступить в групу «Все про компресорах», тому необхідно фільтрувати можливих учасників. На жаль, добове кількість запрошень обмежена (не більше 40);
 • Шукати схожі співтовариства. Ваших потенційних учасників вже розхапали інші групи, проте ніщо не заважає користувачеві ВКонтакте приєднатися і до вас, тому співпраця між тематичними спільнотами взаємовигідне заняття. Головне при виборі – відповідність тематики та досить висока якість групи (регулярні оновлення, менше реклами, постійний приріст учасників);
 • Хай живе спам. Популярний співтовариство з відкритими коментарями – це просто якийсь ринок, де всі кричать: «ой, який смачний група, сам би їв!». Багатьох відвідувачів це дратує, але деяких розбирає цікавість. Крім того, можна писати особисті повідомлення з проханням вступити в тематичне співтовариство, але їх кількість знову ж таки обмежена. Варто відзначити, що спам в нахабній і неприкритій формі неодмінно потягне за собою бан, а цього не хоче ніхто. Щоб уникнути подібного результату слід постійно змінювати текст запрошень. Збільшення кількості учасників групи з допомогою спаму – це спосіб, який вимагає значних тимчасових витрат, тому потрібно ретельно все зважити, перш ніж вдатися до нього;
 • Використовувати інші сайти і соціальні мережі для залучення учасників. ВКонтакте – не єдина соціальна мережа, в якій повинно бути ваше представництво. Якщо група – це елемент розкрутки сайту, то всі «філії» вашого інформаційного ресурсу повинні бути пов’язані між собою і рекламувати один одного. Також можна розмістити посилання на інших сайтах, але це, швидше за все, вже платне задоволення;
 • Користуватися програмними засобами. На цьому пункті варто зупинитися і пояснити його більш детально.

Програми для розкрутки груп ВКонтакте

Програмна допомогу в розкручуванні групи може бути найрізноманітнішою. Розглянемо деякі можливості, які відкривають перед нами роботи:

 • Знаходити матеріали по заданій темі. Красти контент не слід, але якщо фантазії немає, то така програма, як Grabber VkDog допоможе у нечесному справі:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

 • Заманювати нових учасників. Програми можуть займатися автоматичною розсилкою запрошень. Як приклад – Viking Inviter:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

 • Зобразити активність в групі. Якщо пости лайкаются, відеозапису проглядаються, а беруть участь в опитуваннях респонденти, то тематичне співтовариство працює «на всю котушку». Допомогти створити подібний ефект може ViKing Botovod:

Як створити і розкрутити групу Вконтакті, детальна интрукция

 • Viking Troll – ще одна програма для розкрутки груп. Автоматично генерує коментарі до записів.
 • Якщо передплатників у групі в рази більше, ніж учасників, то це дуже підозріло. VkGroupBotCleaner допоможе автоматично позбутися від передплатників.
 • Постійно розміщувати матеріали протягом всього дня може бути важко. Такі програми, як CleverPub, беруть ці турботи на себе.

Підводячи підсумок можна сказати, що група ВКонтакте – це тематичне співтовариство, яке використовується як елемент просування сайту, або як повноцінний замінник інформаційного ресурсу. Розкруткою групи можна зайнятися самому або довірити це професіоналам.