У віртуальному світі понад 98 855 000 сайтів, їх кількість збільшується приблизно на пару-трійку мільйонів кожен місяць. Майже 22% жителів Росії користуються Інтернетом. А багато хто з них не тільки відвідують чужі веб-ресурси, але і створюють свої. Власний сайт – відмінна можливість для того, щоб світ дізнався про Вас і Вашому бізнесі. Ну, або просто з Вами поспілкувався, якщо Ви вирішили створити власний блог, скажімо.

Дайте шанс сайту

І ось Ви подумали про те, щоб створити свій бізнес сайт в мережі Інтернет. Тепер Вам можна побажати тільки терпіння і творчих успіхів, а ще — щоб новоявлене віртуальне дітище не поповнило мережеві кладовища та звалища. На жаль, у всесвітній павутині вже дуже багато, так би мовити, відходів» і «мерців».

Дивлячись на проекти, які не працюють, не наповнюються «свіжою кров’ю» у вигляді актуальної інформації, стає сумно тому, що всі ресурси, витрачені на них: фінансові, інтелектуальні, часові, пропали і не приносять їх власникам ні пошани, ні грошей.

Адже найголовніше, щоб клієнту було комфортно на сторінках Вашого Інтернет-представництва. Адже він повинен легко отримувати важливу для нього інформацію, витрачаючи на це мінімальну кількість зусиль. Клієнт повинен відчувати, що ресурс живе, працює і розвивається так само, як і що стоїть за ним компанія. Сервіси сайту повинні демонструвати високу культуру обслуговування і строго певну корпоративну культуру та етику.

Яким він буде?

В кінцевому результаті сайт повинен бути ще одним важливим інструментом принесення Вам прибутку, а прибуток приносить Вам клієнт. Так зробіть своєю метою спонукання клієнта витрачати найдорожче, що у нього є – його гроші саме на Ваші продукти і послуги, забувши про те, що Ваші конкуренти пропонують схожі або абсолютно такі ж, але у них немає того, що є у Вас, Ваших любові і турботи про клієнта.

Отже, Ви вирішили замовити розробку комерційного сайту, маючи на увазі, що веб-ресурс надалі буде рекламувати ваш бізнес в Інтернеті, приводити нових клієнтів і приносити гроші вашій фірмі. Припустимо, що ви вже визначилися з тим, кому можете довірити виконання вашого задуму, і…

1. Довіра має бути довірою. Якщо ви не впевнені, що доручили розробку сайту професіоналу — краще пошукайте іншого фахівця. Думаю, колеги мене підтримають — більшість хороших за задумом проектів було загублено саме через те, що замовник, вважаючи, що розбирається у створенні сайтів більше всіх веб-майстрів, разом узятих, активно втручався в процес розробки на кожному етапі, що призводило до створення громіздких і абсолютно нежиттєздатних сайтів.

2. Наслідок з пункту першого, або «нам потрібні новини і гостьова книга…» — ці слова можна почути від кожного другого замовника сайту. Але варто задуматися, може, перш за все, Вам потрібен сайт, який працює і приносить прибуток! Ви бізнесмен, а не веб-розробник сайтів. Звичайно, клієнт завжди правий. Але подивіться на веб-майстри, що сидить навпроти Вас — він прийшов до вас не для того, щоб «підняти на бабки». Він потім прийшов, щоб допомогти розширити Ваш бізнес через Інтернет, і він знає, як саме це зробити і досягти максимальної ефективності в цьому. Довіряйте розробнику або знайдіть іншого.

3. З тієї ж опери – «на рожевому тлі повинні бути зелені квіточки». Якщо в чомусь і розбираються всі — так це в дизайні. Це неважливо, що текст не читається, що виглядає погано. Відкрию вам маленький секрет, про який знають всі розробники сайтів і творці успішних інтернет-проектів, і про який, можливо, не знаєте Ви, — кращий дизайн сайту — той, який не видно. Ви заходите на сайт, отримуєте необхідну інформацію (робите покупку, якщо це Інтернет-магазин) і йдете не думаючи: «дизайн на цьому сайті такої, або дизайн сякий». Це і є вершина дизайнерського мистецтва!

4. А тепер згадаємо, що «ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі». Думаю, Ви вже здогадалися — мова піде про гроші, вірніше про вартість розробки бізнес-сайту. Подивіться, скільки грошей в місяць Ви витрачаєте на рекламу своїх послуг та/або продукції в офф-лайні. За моїми спостереженнями гроші, грамотно вкладені в інтернет рекламу окупають себе протягом двох місяців — далі йде чистий профіт! Основною особливістю реклами в Інтернеті є її інертність. Заважаючи на початку проекту, вона перетворюється на велике благо, коли проект розкручений. Це як важкий таран, який важко розігнати, але так само важко і зупинити, і він просто змете ваших конкурентів, якщо він добре розігнаний і досить важкий. Але… за 100 доларів це нездійсненно. І за 300 теж.

5. 99% замовних низькобюджетних сайтів, або замінюються на нові високобюджетні (від 1000$ — 1500$) протягом першого року свого існування, або викликають у замовника повна недовіра до реклами в Інтернеті як такий, в силу своєї неефективності. Щиро сподіваюся, що з вами цього не станеться.