Ваш поточний хостинг-провайдер не в змозі надати необхідний рівень послуг, щоб ви могли експлуатувати сайт на WordPress з прийнятною швидкістю і продуктивністю:

Тоді вам потрібно буде знайти нового провайдера і здійснити перенесення сайту WordPress на інший хостинг. Компанії, які я рекомендую:

eHost — недорогий провайдер для невеликих WordPress сайтів. В якості панелі управління даний хостинг використовує CPanel;
iPage — ще один відмінний хостинг-провайдер за доступними цінами. Це відмінний варіант для розміщення сайту на WordPress. Тут доступна опція керованого хостингу і можливість перейти на VPS або виділений сервер;
BlueHost — є кращим вибором для розміщення бізнес-ресурсів. Компанія надає кілька тарифних планів, керований хостинг для WordPress, VPS і виділений сервер. Цей провайдер підійде для будь-яких сайтів.

Важливо! Перш ніж здійснити перенесення ресурсу на інший хостинг, створіть резервну копію вашого сайт: файлів, а також бази даних.

Після того, як знайдете підходящий хостинг, потрібно буде виконати дії, описані нижче.

Крок 1: Перенесення файлів WordPress

Перенесення сайту на інший хостинг можна здійснити з допомогою FTP або з допомогою CPanel. Я опишу обидва методу.

Вам потрібно використовувати FTP-клієнт, щоб підключитися до сервера. Я рекомендую використовувати FileZilla. Це безкоштовна і проста у використанні програма. Вам потрібен обліковий запис для FTP на новому і старому хостингу, щоб підключитися до серверів.

Обліковий запис для FTP можна створити в панелі управління хостингом:

 • Підключіться до сервера старого провайдера і отримаєте доступ до папки public_html. Тут зберігаються файли сайту;
 • Завантажте файли на комп’ютер;
 • Після завершення скачування підключіться до сервера нового хостингу та завантажте ці файли в папку public_html. Тепер можна приступити до переміщення бази даних.

Розглянемо, як перенести сайт на Вордпресс на інший хостинг з допомогою CPanel. Це більш швидкий процес, і він не потребує додаткового програмного забезпечення. Цей метод працює, тільки якщо і старий, і новий хостинг використовують CPanel:

Як перенести WordPress-сайт з одного хостингу на інший
Як перенести WordPress-сайт з одного хостингу на інший

 • Увійдіть у свій обліковий запис на старому хостингу і відкрийте CPanel;
 • Відкрийте диспетчер файлів і знайдіть папку, в якій зберігаються файли сайту; вона повинна знаходитися в папці public_html;
 • Виберіть папку і стисніть її .zip-архів з допомогою опції «Стиснути»;
 • З допомогою кнопки завантаження зберегти архів з файлами на комп’ютері;
 • Після завершення завантаження зайдіть на свій новий хостинг і отримаєте доступ до CPanel;
 • Додайте ваше доменне ім’я на новому хостингу в розділі «Додавання домену». Таким чином, ви створите папку на новому хостингу;
 • Завантажте створений архів на новий хостинг за допомогою диспетчера файлів і функції завантаження в папку public_html (або в папку, яка була створена на попередньому етапі);
 • Розпакуйте стислі файли за допомогою функції «Розпакувати», точно вказавши папку призначення;
 • На даний момент ви успішно перенесли файли на новий хостинг, і тепер можна почати перенесення бази даних.

Крок 2: Переміщення бази даних WordPress

Перед тим, як закінчити перенесення сайту на Вордпресс на інший хостинг, потрібно імпортувати базу даних ресурсу зі старого хостингу на новий:

Як перенести WordPress-сайт з одного хостингу на інший

 • Увійдіть у CPanel старого хостингу і перейдіть до інструменту PhpMyAdmin;
 • Після підключення до сервера СУБД в лівій частині екрана ви побачите всі свої бази даних на хостингу. Виберіть БД, яку потрібно перемістити. Якщо не знаєте, яка база даних вам потрібна, відкрийте файл wp-config.php (знаходиться в кореневій папці WordPress) і знайдіть в ньому рядок define (‘DB_NAME’, ‘your_database_name’);. Вона містить у собі ім’я бази даних, яку використовує ваш ресурс;
 • Виберіть потрібну базу в лівій частині екрана. Потім перейдіть в меню «Експорт«;
 • Експортуйте обрану БД в режимі «Швидкого експорту в формат SQL і збережіть її на комп’ютері;
 • Увійдіть у CPanel нового хостингу і з допомогою майстра баз даних MySQL створіть нову БД і користувача. Збережіть ім’я користувача і пароль, тому що пізніше вам потрібні будуть ці дані:

Як перенести WordPress-сайт з одного хостингу на інший

 • Перейдіть в PhpMyAdmin на новому хостингу і в лівій панелі виберіть базу даних, яку тільки що створили;
 • Натисніть на кнопку «Імпорт» у верхній частині вікна і виберіть базу, збережену на комп’ютері;
 • На даний момент ви закінчили перенесення бази даних, але це ще не все.

Крок 3: Оновлення конфігураційного файлу

В кінці перенесення сайту WordPress на інший хостинг потрібно зв’язати сайт з базою даних. Відкрийте файл wp-config.php на новому хостингу. Знайдіть у ньому такі рядки та замініть старі дані новими, які ви зберегли раніше:

/** The name of the database for WordPress */
define(‘DB_NAME’, ‘старое_имя_базы_данных’);
/** MySQL database username */
define(‘DB_USER’, ‘старый_пользователь_базы_данных’);
/** MySQL database password */
define(‘DB_PASSWORD’, ‘старый_пароль_базы_данных’);
/** MySQL hostname */
define(‘DB_HOST’, ‘localhost’);

Вам потрібно змінити ім’я бази даних, ім’я користувача і пароль; localhost можна залишити. Хост бази даних залишиться колишнім, так як більшість провайдерів використовують localhost. Тепер ваші файли, пов’язані з базою даних.

Є додаткові кроки, знання яких може бути корисно для вас.

Крок 4: Перенесення облікових записів електронної пошти

Як перенести WordPress-сайт з одного хостингу на інший

Перенесення облікових записів електронної пошти дуже схожий на переміщення файлів WordPress. Всі налаштування і повідомлення електронної пошти з ваших облікових записів знаходяться в папці public_html/mail/. Ви можете використовувати FTP-клієнт або CPanel для їх переміщення.

Скачавши облікові записи електронної пошти зі старого хостингу і завантаживши їх на новий, ви збережете всі налаштування. Завдяки цьому не потрібно буде змінювати налаштування електронної пошти в поштовому клієнті (в Thunderbird, Outlook та інших).

Крок 5: Зміна DNS сервера і переміщення домену

Щоб уникнути простоїв під час перенесення сайту на інший хостинг, ви повинні виконати цей крок в останню чергу. Після перенесення бази даних, файлів і переміщення облікових записів електронної пошти потрібно змінити назву DNS сервера.

Якщо домен зареєстрований в хостингової компанії, то потрібно буде зробити ряд дій. Ви повинні перенести домен на новий хостинг. У цьому може допомогти служба підтримки нового хостера. Але перед цим потрібно зв’язатися з поточним хостинг-провайдером і повідомити про те, що ви хочете перенести свій домен. Це може зайняти кілька днів.

Якщо ваш домен зареєстрований у стороннього реєстратора, потрібно буде лише змінити назву сервера на надані вашої нової хостингової компанією. Зміни вступлять в силу. Так що будьте терплячими!

Думки наостанок!

Я сподіваюся, що це докладне керівництво допомогло вам перенести свій WordPress сайт на новий хостинг. Якщо у вас виникли які-небудь питання, залиште їх у коментарях.

Переклад статті «How to Transfer a WordPress Site from One Host to Another» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.