Як обігнати конкурентів і відразу робити лідерські сторінки
Автор: Віталій Васильків
http://seoadviser.ru
Все краще візьми у конкурентів
Питання

На якій стадії треба починати боротьбу з конкурентами?

Відповідь

Відразу з початком створення кожної нової сторінки.

Як це робити? Елементарно, Ватсон!
Для визначеності, процедуру проводимо з допомогою yandex’а. Розробку нової сторінки відразу ж починаєте з метою потрапити на перші місця за певним запитом. Морфологічний аналіз і визначення позицій сайту, які використовуються у цій методиці виконуються елементарно просто з допомогою Seobara. Встановіть його в свій браузер і Вам більше нічого не потрібно. Використовуйте в ньому тільки два пункти «Аналіз позицій» і «Аналіз сторінок». Там все так просто, що ніяких пояснень не потрібно.

Вся робота виконується в наступному порядку:

Створюєте нову сторінку і індексуєте її в пошуковій системі.

Визначаєте запит — пошукову фразу з якої, на Ваш погляд, її краще знаходити.

Після індексації перевіряєте позиції Вашого сайту по цьому запиту і зберігаєте результат для історії

Берете кілька сторінок, виданих пошукачем на першому місці і проводите їх морфологічний аналіз — визначаєте ключові слова і фрази.

Проводите, також, морфологічний аналіз усіх слів своєї сторінки.

Проводите порівняльний аналіз популярності слів і фраз семантичного ядра лідерських сторінок та сторінки з допомогою yandex’а.

Вибираєте всі найкращі слова конкурентів, що перевершують по індексу популярності слова з Вашої сторінки

Вибираєте всі найкращі слова зі своєї сторінки, що перевершують по індексу популярності слова зі сторінок конкурентів.

Переробляєте текст створеної сторінки, замінюючи все мало популярні слова і вирази на виграшні, відібрані в попередніх двох пунктах

Чекаєте переіндексації і знову перевіряєте позиції своєї сторінки на тому ж запиту

Ось і вся методика! Якщо Вам не вдасться з першої спроби вийти на перше місце, то вже поліпшити позицію своєї сторінки вдасться неодмінно, якщо Ви все зробили правильно. А що тут, власне, складного? До того ж, ніщо Вам не заважає врахувати помилки попереднього циклу і повторити все наново з урахуванням набутого досвіду.

Оптимальний запит і рівень конкуренції
Є більш важливий фактор, ніж перша позиція в пошуковому запиті. Уявляєте, якщо Ви, наприклад, оптимізували сторінку за запитом «Бла-бла-бла»? Перше місце Вам забезпечено автоматом. Не знайдеться жодного веб майстра, який оптимізує свої сторінки під цю нісенітницю. Навіщо? Ясно, що такий запит ніхто і не задасть. Всі учасники перегонів оптимізації в пошукових системах стурбовані одним — як знайти золоту середину. Це такий запит, який задають багато відвідувачів і по якому є як можна менше конкурентів — сторінок в інтернеті.

В попередньому розділі Ви оптимізували слова і фрази під певний пошуковий запит. Але чи був сам цей запит оптимальним і що це таке, оптимальний запит? Може це запит, який визначає максимальну кількість відвідувачів? Аж ніяк! Ці запити давно визначені і захоплені колосами інтернету — понад популярними, розкрученими сайтами і починаючому сайту з ними не змагатися. Це не Ваш рівень конкуренції.

Таким чином, успіх просування багато в чому залежить від конкурентів, яких Ви собі вибираєте. Берете саму непопулярну фразу — і конкурентів у Вас немає, але і відвідувань — теж. Берете занадто популярну фразу — і отримуєте грізних конкурентів, яких «з місця не зрушити» і, знову ж таки, відвідувань майже немає. Як же знайти золоту середину? Чи у Вас є кошти і час проводити серйозні дослідження в цій галузі.

Краще всього просто вдатися до експерименту. Якщо запит досить вдалий, Ви повинні за нього, принаймні, «засвітитися». Тобто, з’явитися в результатах перевірки позицій сайту. Якщо Вас там немає, змінити пошуковий запит, визначте, за яким запитом помітні Ви, можливо ближче до перших місцях. Скажімо, Ви знайшли запит, за яким Ваша сторінка опинилася на одній з 3-х перших станиць yandex’а. Відмінно! Тут Вам щось світить. Тепер перевірте, чи достатньо відвідувачів цікавиться цим запитом. Якщо так, то цей запит для Вас недалекий від оптимального і з ним можна починати працювати. Проведіть всю процедуру, описану вище.

Ваші подальші дії залежать від одержуваних результатів. Якщо все добре, популярність Вашого сайту буде зростати. Ви можете вибрати більш популярну фразу для проведення наступного етапу просування і, повторюючи всі дії, обігнати конкурентів на цій фразі, вийти з нею на перше місце і т. д.

Загальна тенденція така, що Ви «замахиваетесь» на все більш популярні фрази, що приносять все більше відвідувачів. Загалом, це більш короткі фрази. Найбільше запитів по фразах, що складається всього з одного слова, тобто, окремими словами, але це вже область понад конкуренції.

Що ще зробити з конкурентами?
Навіть якщо Ви взяли у конкурентів всі найкращі слова і застосували їх на своєму сайті, перемогти їх Вам буде непросто. В інтернеті все мінливе. Змінюються смаки публіки і слова, які вчора цікавили багатьох, сьогодні майже не користуються попитом. З’являються нові сайти, так і лідери не спочивають на лаврах. Всі прагнуть просунутися або утриматися на завойованих позиціях і ведуть безперервне поліпшення своїх ресурсів. Тому використовуйте всі важелі, які можливо. Подивіться на оформлення сайтів конкурентів яких Ви атакуєте, зробіть дизайн і юзабіліті краще, використовуйте більш вдалий слоган, авторський стиль письма.

Головне — визначте їх PR і тИЦ, перевірте всі посилання на них. Якщо вони по цим показникам Вас набагато перевершують, то обійти їх тільки за рахунок краще оптимізованого контенту не вийде. Але врахуйте, що тематика конкурентів співпадає з Вашою. Це означає, що всі зовнішні посилання, які вони отримали, мають для Вас особливу цінність. Простежте джерела цих посилань і спробуйте отримати їх для свого сайту. Це не обов’язково дуже важко. Якщо ці джерела — каталоги, то вони часто реєструють з задоволенням будь-який сайт без будь-яких умов. Таким чином, ваші конкуренти можуть допомогти Вам знайти додаткові цінні джерела для реєстрації. Ще ряд ресурсів, готових дати посилання на Ваш сайт — це популярні сайти, що публікують статті інших авторів із зазначенням джерел публікації. Якщо Ви будете розміщувати свої статті на таких ресурсах, Ви одночасно домагаєтеся двох цілей — покращуєте посилальне ранжування свого сайту і отримуєте додатковий приплив відвідувачів на свій сайт з цих ресурсів. Якщо врахувати, що популярність цих ресурсів буває дуже високою, то ясно, що за допомогою цих публікацій можна істотно збільшити відвідуваність і обігнати конкурентів. Тому, уважно дивіться, де публікуються Ваші конкуренти і використовуйте той же. Знайдіть додатково свої джерела.

Ці заходи обов’язково допоможуть Вам зміцнити позиції свого сайту і обігнати конкурентів. Дійте!