На WordPress працює 23% всіх сайтів в інтернеті, але це не єдина безкоштовна система управління контентом. Існують і інші платформи, такі як Joomla та Drupal. Але кожна з них має свої плюси і мінуси. У цій статті ми порівняємо Drupal, WordPress або Joomla, щоб з’ясувати, яка з цих систем є кращою:

Що спільного у WordPress, Joomla та Drupal

Всі три популярних CMS мають багато спільного з точки зору технології, філософії та спільноти:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Joomla, Drupal, WordPress є безкоштовним програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом. Всі три написані на PHP.

Всі три використовують MySQL в якості СУБД. WordPress підтримує тільки MySQL, в той час як Joomla та Drupal підтримують інші системи управління базами даних.

Всі три використовують теми та шаблони для візуального оформлення сайтів і додатків плагіни, модулі для розширення функціоналу.

В якості програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, всі вони є проектами, розвитком і підтримується спільнотою.

Але в ряді аспектів ці системи відрізняються один від одного. У них різна концепція щодо того, що включати в ядро платформи, як обробляти модулі й шаблони, як забезпечувати безпеку і т. д.

Розглянемо, чим відрізняються WordPress, Joomla та Drupal.

Простота у використанні і дружелюбність до новачків

Більшість людей, які створюють свої сайти, є звичайними користувачами. Зручність у використанні є найбільш важливим фактором для більшості з них.

WordPress

WordPress відомий своєю установкою за п’ять хвилин. Більшість хостерів також пропонують встановлення WordPress в один клік. Це дозволяє новим користувачам досить просто створити свій сайт:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Досвід користувачів після установки WordPress також набагато краще, ніж у Joomla або Drupal. Користувач отримує в своє розпорядження зрозумілий інтерфейс з меню, в якому представлені розділи для створення записів, сторінок або налаштування зовнішнього вигляду і тим. Тепер постараємося зрозуміти, що краще Joomla або WordPress.

Joomla

Установка Joomla проходить не так швидко, як у WordPress, але вона включає в себе схожі етапи. Багато хостинг-провайдери також пропонують пакет установки Joomla в один клік:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Після установки користувач потрапляє в панель управління, яка не настільки проста, як у WordPress. У ній занадто багато різних розділів меню, які потрібно перейти, щоб налаштувати свій сайт. Joomla набагато потужніший, ніж WordPress, але це може трохи налякати новачка.

Drupal

Встановлення Drupal схожа на Joomla та WordPress. Просто завантажте пакет і запустіть скрипт установки:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Drupal також пропонує дистрибутиви. Вони попередньо розбиті на пакети з модулями і конфігурацією для створення сайтів певного типу.

Для новачків ця CMS трохи складніше. Користувачам буде важко зрозуміти, як працювати з адміністративною частиною. В Drupal дуже просто додавати контент, але процес зміни зовнішнього вигляду і додавання елементів не так прозорий.

Переможець: WordPress

Теми і плагіни

Всі три популярних CMS підтримують можливість установки тем і плагінів/модулів, як спосіб розширити функціонал і змінити зовнішній вигляд.

WordPress

WordPress дозволяє змінювати зовнішній вигляд сайту, використовуючи теми. Платформа поставляється з декількома темами, встановленими за замовчуванням. У будь-який час ви можете натиснути на кнопку «Додати нову» на сторінці «Дизайн» і встановити безкоштовні теми з офіційного каталогу WordPress.org:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Також ви знайдете безліч преміум-тим, створених сторонніми розробниками. Ці платні теми поставляються з преміум-опції підтримки.

Реальна сила WordPress полягає в плагінах. В офіційному каталозі плагінів WordPress налічується понад 38000 безкоштовних плагінів. Ви також можете придбати преміум-плагіни, які поставляються з підтримкою, що надається розробниками.

WordPress vs Joomla

Joomla поставляється з шаблонами і розширеннями. Існують відмінні розширення, які дозволяють робити що завгодно: від створення інтернет-магазину до управління електронною поштою:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Тим не менше, кількість цих шаблонів і розширень не так велика, як у WordPress. Тому знайти ідеальний шаблон і розширення вам буде трохи складніше. Продовжимо порівняння Joomla та WordPress.

За замовчуванням Joomla не містить функцію, що дозволяє користувачам шукати і встановлювати розширення та шаблони панелі адміністрування. Існує доповнення, яке дозволяє додати функції для установки розширень з веб-інтерфейсу. Що стосується шаблонів, користувачам все одно доведеться шукати їх вручну, а потім встановлювати.

Drupal

У Drupal та ж проблема з доступністю тем і модулів. Користувачам треба покинути свій сайт, щоб знайти модуль або тему, яку вони хочуть додати, а потім визначити URL-адресу zip-файлу проекту. Потім потрібно ввести URL на сторінці модулів або тим, щоб здійснити установку:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Існують модулі Drupal для чого завгодно, і регулярно з’являються нові. Тим не менш, загальна кількість модулів менше, ніж у WordPress.

Переможець: WordPress

Варіанти підтримки

Доступність довідки та підтримки — важливий критерій для початківців користувачів. Вам доведеться зіткнутися з деякими труднощами, коли почнете працювати з новим програмним забезпеченням. Це нормально в тому випадку, якщо ви зможете отримати допомогу.

WordPress

WordPress має сильне співтовариство користувачів. Ви можете знайти довідку за WordPress на офіційних форумах підтримки, документації, довідниках, кодексі, через Slack, Stack Exchange і майже на будь-якому форумі, присвяченому веб-дизайну та розробки:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Є багато способів, за допомогою яких ви можете попросити про безкоштовної підтримки WordPress і отримати її.

Також можете отримати платну підтримку таких платформ, як Upwork, Fiverr і Elance, де ви зможете найняти професіоналів у сфері WordPress з усього світу, щоб швидко вирішити проблему за розумною ціною.

Joomla

Joomla, як і WordPress має велике активне співтовариство. На сайті Joomla доступна велика документація, яка є цінним ресурсом для початківців. Для отримання додаткової інтерактивної підтримки користувачі можуть використовувати форуми, списки розсилки, IRC-чати і т. д.:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Крім підтримки спільноти, існують сторонні ресурси, а також проекти з питань розвитку, які можуть надати вам допомогу.

На відміну від WordPress знайти кваліфіковану допомогу за доступними цінами для Joomla набагато важче. Це може обійтися вам набагато дорожче, ніж у випадку з WordPress.

Drupal

Drupal має активна спільнота фанатів і користувачів. Так само, як для WordPress і Joomla, тут ви знайдете всі варіанти підтримки спільноти. Доступна велика документація, форум підтримки, списки розсилки, групи користувачів, IRC-чатами. Скрізь ви зможете отримати консультацію та безкоштовну допомогу:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Drupal намагається пов’язувати користувачів з розробниками і компаніями, які пропонують професійні послуги. Ви можете знайти їх на Drupal Marketplace.

Переможець: WordPress

Підтримка локалізації і мультимовність

Великий відсоток сайтів створюються не тільки англійською мовою. Багато новачків будуть шукати CMS, яка може обробляти кілька мов або має підтримку для різних регіонів і на різних мовах.

WordPress

WordPress стала відмінною платформою для створення багатомовних сайтів. Він не підтримує кілька мов за замовчуванням, але існує цілий ряд плагінів, які дозволяють створювати багатомовні сайти.

WordPress доступний більш ніж на 53 мовах. Нові мови можна встановити в панелі адміністрування всього одним кліком миші:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Найпопулярніші теми і плагіни також доступні на декількох мовах. Розробники активно шукають допомогу в перекладі своїх пакетів на інші мови. Всі ці зусилля зробили WordPress відмінною платформою для створення сайтів відразу на декількох мовах.

Joomla

Зараз розберемося, що вибрати Joomla або WordPress. Перша CMS дозволяє створити багатомовний сайт за умовчанням без встановлення будь-якого розширення. Просто зайдіть в менеджер мов і додайте потрібний мова контенту:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Для інтерфейсу адміністратора також доступні переклади багатьма мовами, їх можна встановити прямо з панелі адміністрування.

Drupal

Drupal поставляється з вбудованою підтримкою не англійських або багатомовних сайтів. Вам потрібно буде включити локальні налаштування і переклад вмісту модулів. Після цього можете додати сайт та мова інтерфейсу адміністратора з розділу конфігурації Drupal:

WordPress vs Joomla vs Drupal – Що краще?

Переможець: Нічия — всі три платформи підтримують багатомовні сайти і доступні на декількох мовах

Безпека

Безпека є важливим чинником при виборі CMS для сайту.

WordPress

Так як WordPress є найпопулярнішою CMS в світі, то сайти, що працюють на базі цієї платформи, часто стають мішенню для хакерів. Тим не менш, WordPress побудований на безпечному коді, і він швидко реагує на уразливості в системі. WordPress також має механізм автоматичного оновлення, що дозволяє оновити платформу, коли з’являється виправлення системи безпеки.

Сайти, що працюють на базі WordPress, можуть бути додатково оснащені системою автоматичного створення резервних копій, двофакторної аутентифікації, а також іншими просунутими технологіями.

Також існує вбудований механізм, який повідомляє про появу оновлень для тем і плагінів WordPress. Це дозволяє швидко реагувати на будь-які уразливості в системі безпеки.

Joomla

В питаннях безпеки відмінності Joomla від WordPress мінімальні. Платформа оперативно реагує на будь-які місця в системі і дуже швидко виправляє їх. У той же час підтримка сайту і установка оновлень все також залишається слабкіше, ніж в WordPress.

Існують розширення, призначені для резервного копіювання сайту, що працює на базі CMS Joomla. Ви також можете посилити безпеку сайту, застосувавши ті самі передові практики, що і для WordPress.

Drupal

Drupal серйозно ставиться до безпеки. Розробники публікують інформацію про виявлення і усунення вразливостей. Існує думка, що Drupal є більш безпечною платформою, тому що ми не так часто чуємо про злом сайтів на Drupal. Але це пов’язано з тим, що Drupal не так популярний, як Joomla або WordPress.

Порівняння Drupal, Joomla та WordPress — всі три платформи відповідають сучасним стандартам безпеки.

Висновок

І Drupal, Joomlaта WordPress є надійними системами управління контентом. Drupal і Joomla за замовчуванням поставляються з великою кількістю вбудованих функцій, ніж WordPress. Тим не менш, WordPress «б’є» їх простотою у використанні, великою кількістю плагінів і тем, а також більш розвиненою спільнотою. Ми вважаємо, що більшості користувачів буде набагато простіше працювати з WordPress, ніж з Joomla або Drupal.

Загальний переможець: WordPress

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам порівняти WordPress, Joomla та Drupal і з’ясувати, яка CMS краще підійде для вашого сайту.

Переклад статті «WordPress vs Joomla vs Drupal – Which One is Better?» був підготовлений дружною командою проекту Сайтостроение від А до Я.