В продовження теми веб.два.нуль хочу познайомити вас з цікавою статтею. Jakob Skjerning, автор Mentalized, в жовтні 2005 (!) опублікував статтю “Building your very own web2.0 layout» — покроковий туторіал по створенню лэйаута для сайту (сервісу), який претендує на звання web 2.0. Далі невеликий короткий огляд-переклад.

Крок перший. Простота, мінімалізм, семантика і стандарти — ось головні ключові слова. Візьміть звичайний XHTML template, і «забийте» «рибою», цей контент буде потім.

Крок другий. Білий фон, для тексту в контенті Arial сірого кольору (хоча я не згоден — Tahoma рулить!), величезні заголовки. Розмір шрифту в контенті залишаємо за замовчуванням.

Крок третій. Навігація повинна бути горизонтальною. Йдемо на list-a-matic і отримуємо чудову панель навігації. Під панель кладемо фоновий колір і збільшуємо відступ, щоб на «кнопці» було легко клікати. Посилання в контенті робимо зеленими, а при наведенні — інверсію фоном.

Крок четвертий. Слоган сайту (і інші важливі написи) збільшуємо і робимо фон. Головне, не забути найголовніший елемент, без якого не може бути ні одне web 2.0 лэйаута — градієнт. У футері ставимо посилання на Creative Commons і кнопки валідності XHTML.

І останній крок. Обов’язково помістити на сторінці хмара тегів. Фінал.